Fulya Ertekin

Fulya Ertekin

Yazar
0.0/10
0 Kişi
·
4
Okunma
·
0
Beğeni
·
310
Gösterim
Adı:
Fulya Ertekin
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
İstanbul, Türkiye, 1978
Aşk işte aradigimiz..Aşk tasalandigimiz...ha umut ha alpay..kişi değil önemli olan biz kadınlar için...Aşk... Biz erkeği değil aşkı arıyoruz. Erkeği de kıyafet gibi aşkın üzerine geçiriveriyoruz.Ondan sonra hadi bakalım orası söküldü, burasi artik moda değil deyip adamı değiştirmeye uğraşıyoruz. Dikiş tutmazsa da bir rafa kaldırıp atıveriyoruz. Ama yine söylenen bizleriz. Unutulsun,ilgilenmiyor,sırtını döndü...Rafa atan bizler olduğumuz halde söylenen yine bizler oluyoruz..
Kıskanıyorum onu. Suç mu bu? Eskiden belli etmezdim. Şimdi bogana kadar kıskanıyorum. Onun da eskiden hoşuna giderdi şimdi kaçıyor bucak bucak..
Fulya Ertekin
Sayfa 13 - Chiviyazilari
O da çikolata alıp neselenmek için pastaneye giriyordu. Bilirsin Işıl ağladığında annesi ona hep çikolata alırdı. Büyüdüğünde de ne zaman üzülse çikolata yermiş Işıl.
Fulya Ertekin
Sayfa 62 - Chiviyazilari
Lâcivert,dalgalı bir denizim ben.okyanus kadar büyük ve deniz ya da göl gibi sınırlı değil...
Yüzyıllar önce büyük bir gemi batmış denizimde. Kuma saplanmış.üzerinden cok geçse de kimse farketmiyor batık gemimi. İçinde mücevherler olduğunu bilseler suyun üstünden gemime bir derin dalış başlar eminim.gemideki eski sandıklar kumun dibinde.suyun üzerine çıksalar ne olacak?kilitler pas tutmuş artik.acmak için parçalamak gerek.parcalamak için de cesaret.var mı ben de o cesaret? Nasıl zarar verebilirim ki o değerli, el emeği, göz nuru sandıklara?
Bütün gece onu seyrettim,uyurken öyle masumdu ki..kıyamıyordum ona.sonra bana ettiği küfürler, vurduğu anlar aklıma gelince bir nefret bürüyordu içimi...doğru adam mıydı benim için? Bu soru için ne kadar da geç kalmıştım.
Onca insan pesimden koşup,beni el üstünde tutarken,ben benden kaçana tutulmustum..
Fakirdiler ama ikramları çok zengindi. Elleriyle açtıkları lavaş ekmeğin içine sürdükleri köy tereyağı hemen eriyor, ardından tulum peynirinin
ttuzuyla karışarak enfes bir tat bırakıyordu damaklarimizda..
Fulya Ertekin
Sayfa 16 - Chiviyazilari
Güneş ağaçların arasından süzülüp su birikintileriyle renk oyunlari oynuyor. Hayalimdeki kestane gözlü adam geliyor gözlerimin önüne. Gerçekten karşılacak miyim onunla?
Fulya Ertekin
Sayfa 15 - Chiviyazilari
160 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Herkese öncelikle üzerime farz olan sevgilerimi iletirim.hayatimda ilk defa iki gün içinde bir kitap bitirdim bu demek oluyorki sizler 2 saatte bitirirsiniz.3 farklı kadın üzerinden aşk evlilik ve türevleri üzerine yaşanmış ve muhtemelen çoğumuzun hayatında gerçekleşen ilişkilerdeki krizleri dile getirmeye çalışan bir eser.Anladığım sudur ki hayatta yucelttigimiz kutsadigimiz herşeyin merkezine koyduğumuz sevgili gerçekte olmuyor.idealize ettiğimiz şeyi istiyoruz yada arzuluyoruz fakat pek mümkün olmuyor .gerçekleşmeyen ideal durum ilişkilerde kırılmaya yok olmaya gidiyor.ayni zamanda yok edilemiyor fırsatı olduğu an tekrar yok olan ilişki yada kişiye dönebiliyoruz. Belki bu kişiye göre değişir yada alternatif bir yaşam kuramadigimiz, eskiye bağımlı olmaktan kurtulamadigimizdandir.
Kitap akıcı sade guzel dili ve trajik konusuyla benim bile 2 günde (sizler icin 2 saatlik)bitirdiğim eser olması itibariyle okunmaya değer..incelemeyi okumadığınız için çok teşekkürler gene de..
120 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Not: tamamen kopyadır burada yazılanlar! Siz gene de okuyun, pişman olmayacaksınız!!!

Yatağımdan dogruldugumda tenime değen güneşin hüzmesine midir aşkım? Sabahın ilk ışıklarını seviyorum...Tatlı tatlı okşuyor sanki saçlarımı. Tiyatro perdesi gibi asılmış tülün arasından önce menekşelere uğrayıp oradan göğsümün tam ortasına yansıyor. İçimi ısıtıyor. Doğruluyorum yataktan. Beyaz geceliğimin yarısı vücudumda, bir kısmı omuzlarımdan düşmüş sanki benimle değil. Fırlatıp atıyorum üzerimden. Bronz renkli bakır işlemeli aynada kendimi görüyorum. Kendimi en çok gecenin koynundan ayrılıp güneş beni aydınlatmışken seviyorum. Gözlerim derinleşiyor aynada...
Bahar çiçeklerine düşen yağmur damlaları gibi parlıyor gözlerin...Bir rüzgar fısıltısı gibi...Dalgaların melodisi gibi...Yosun kokusu gibi...Hani çıkmaz sokaklardaki duvarlara kazınan yazılar gibi...Belki de klise çanlarında dans eden meleklerin duası gibi...Kutsal topraklardaki kan gibi, çöldeki fırtınanın ayazı gibi...Anlatamıyorum sana, seni ne kadar sevdiğimi...Lütfen kapat gözlerini, tut sımsıkı ellerimi...Ruhum haykırıyor sana, benliğim huzurunda...
....... ....... .....?

Yazarın biyografisi

Adı:
Fulya Ertekin
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
İstanbul, Türkiye, 1978

Yazar istatistikleri

  • 4 okur okudu.
  • 9 okur okuyacak.