Gaston Vincennes

Gaston Vincennes

Yazar
4.2/10
9 Kişi
·
21
Okunma
·
0
Beğeni
·
39
Gösterim
Adı:
Gaston Vincennes
Unvan:
Yazar
"Kalp nankörlükle doludur ve insanı nankörlüğe mecbur eder, bazen kinini kendisini beladan kurtarmasını bilen birine saklar."
168 syf.
·2/10
Yazarın verdiği bilgiler doğru ise Allah bazı toplumları niçin tarih sahnesinden sildiğini helak ettiğini daha iyi anlıyoruz. Gerek Mısır gerek Roma toplumu her türlü ahlaksızlığın ve sapkınlığın içine düşmüş.
168 syf.
·2 günde·4/10
bu kitap açıkçası görür görmez ilgimi çekti . Oldum olası Mısır tarihi ilgimi çekmiştir . Firavunlarmış piramitlermis mumyalarmış sfenkslermiş miş miş miş de muş muş muş taralalaylay lay lay . hatta size şöyle söyleyim çocukken yazın abimle birbirimizin koluna Ra nın Gözünü çiziyorduk dövmeymiş gibi. havuzda silindiği için de her gün tekrarlıyorduk . çocukluk işte en salak zamanlar ahahahah . hmmmm kitapta günahkar kraliçe demiş ya , dedim ki neler yapmış bu kız ya ne oluyor ? Kitabı okumaya başladım ki ammaaaaaaannnnn dedim . İhtirastan gözü dönmüş bu Kleo nun . Onunla o dönemde yaşayan erkeklere hatta kadınlara bile yazık . Bence Kleo bu dönemde yaşasa bu kitabın adı " ABAZA KRALİÇE KLEOPATRA " olurdu
134 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Sürekli adını duyduğumuz Kleopatra 'nın hayatından ancak genel olarak aşk ve seks hayatından bahsedilen kitaba biyografi demek doğru olur mu bilmiyorum (türüne de yazmamışlar zaten). Kitapta Sezar 'la ve adını hiçbirimizin duymamış olması muhtemel önemli insanlarla olan ilişkileri ve
Kleopatra 'nın yaşadığı kayda değer birtakım olaylardan bahsediliyor. İlgimi çeken bir nokta şu; yazar Kleopatra 'nın bacakları, kalçası, memeleri ve dudakları gibi işin seks kısmını anlata anlata bitiremezken, suratının tasvirini bir kere bile yapmamış (belki de yapamamış) olması. Düşünce şekline de yeterince değinilmemiş ve iyi bir şekilde aktarılmamış. Aşk ve seks kısmında detaylar atlanmamış. Merak edenler okuyabilir ancak mümkünse daha kapsamlı bir biyografinin okunması daha iyi olur.

Yazarın biyografisi

Adı:
Gaston Vincennes
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 21 okur okudu.
  • 5 okur okuyacak.