Gazi Karabulut

Gazi Karabulut

Yazar
9.4/10
11 Kişi
·
35
Okunma
·
2
Beğeni
·
102
Gösterim
Adı:
Gazi Karabulut
Tam adı:
Uzm. Gazi Karabulut
Oğuz Kağan tekrar sordu :

"Kızılelma nedir?"

Temur aynı coşkuyla cevap verdi :

"Kızılelma ;Tanrı'nın adaletini yaymak için dünyaya hakim olma ve bütün insanlığa Tanrı'nın adaletini ulaştırma ülküsüdür.

Kızılelma, Türk' ün cihan hakimiyeti mefkuresini ifade eden ve yaklaştıkça uzaklaşsn kutlu bir davanın adıdır.
Kızılelma 'ya giden yol Türklərin bir olmasından geçer "

-Gök girsin kızıl çıksın
Zafer için
Yeni bir moral,
Yeni bir heyecan,
Yeni bir güven seferberliğine ihtiyacımız var.
Yeniden heyecanlanmalı,
Yeniden sevdalanmalı,
Hatta yeniden rüya görmeliyiz.
208 syf.
·1 günde·9/10
2020-39 Yiğit namıyla anılır . Kıbrıs Türklüğünün lideri Toros Denktaş'ı şiirsel bir anlatımla gündeme taşımış Gazi Karabulut hocamız. Hayattayken elini öpme ve hayır duasını alma şerefine nail olduğum , büyük dava adamı Raif Rauf Denktaş' ın hayatı özelinde Kıbrıs 'ta yaşanan zulümün ve Kıbrısta Türk varlığının devamı için çekilen çilelerin anlatıldığı kitap harika bir üslupla ele alınmış. Çekilen çilelerin , verilen şehitlerin ömür boyu Kıbrıs 'ta Türk varlığının devamının garantisi olduğunu anladığımız kitap mutlaka okunmalı ve geleceğe yön çizilirken geçmişten ders alınmalıdır. Bu düşüncelerle Kıbrıs 'ta Türk varlığının devamı için cesurca mücadele eden Rauf Denktaş, Dr.Fazıl Küçük nezdinde şehit olan tüm vatandaşlarımıza rahmet diliyorum... "Eğer yardım gelmezse haklı bir nedeni olacağını düşüneceğiz. VATAN SAĞOLSUN ..." sözleri ise Yavru Vatanın , Ana Vatana güveninin ne denli olduğunu ortaya koyması bakımından önemlidir.
208 syf.
-Makarios
-Hiristofyas
ve bir çağlayan gibi tarihinin bağrına dökülen son cümle:
-Söyleyin kendilerine, burası bağımsız bir cumhuriyettir!

Radyomuz ilk anonsunu yaptı: Bayrak, Bayrak, Bayrak... Burası Kıbrıs Türk Mücahidinin Sesi Bayrak, Bayrak, Bayrak...Bilinki artık Türk mücahitlerine bu radyodan sesleneceğiz. Bu güzel haberi bölgelerinizdeki bütün Türklere duyurun. Artık Türk'ün sesinin Türk'ün bayrağından dinleyeceğiz.

Eğer yardım gelmezse haklı bir nedeni olacağını düşüneceğiz. Vatan sağ olsun.
cevap da iki cümleydi:
Türkiye milletçe sizlerle beraber. Dayanın jetlerimiz yolda...

Rauf (Akın) Denktaş'ın doğumuyla başlayan, gençlik yılları, 1950li yıllardan sonra giderek mücadelenin şiddeti artan bir gerilimli yıllar. Türkiye'nin içinde bulunduğu çıkılmaz buhran; darbe. Değişmeyen tek şey: Kıbrıs'ta Türk mücadelesi ve varlığı. Ayyıldız dalgalanması adına destansı mücadele.
Tarihi romanlara ilginiz varsa sizi sıkmadan tarihin sayfalarında dolaştıracak. Çok fazla edebi dil beklememek gerek elbette.
Bazı durumlarda olaylar kendi içinde ilerliyor hissedeceksiniz bunun tarihi yansıtabilme adına olduğunu düşünüyorum. Kitaplığınızda olması gereken tarihi romanlardan. Hem oradaki mücadeleyi, şehitlerimizi, bayrağımızın dalgalanmasını ve tarihi okuyacaksınız.
208 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
#KitapYorumu
#GaziKarabulut
#ÜlkücüTürkMilliyetçiliği
🤘🤘🤘🤘🤘🤘🤘

Tek kelimeyle muhteşem bir kitaptı.Ruhuma ilmek ilmek işlenen ülkücülüğü bir kitapta okumak ve özellikle bu kadar derine inerek okumak,incelemek beni çok ama çok etkiledi.Meğerse bilmediğim ne çok şey varmış.Kesinlikle tavsiye ediyorum.Ülkücülüğü,Türkçülüğü çok güzel anlatmış.Yazarımızın emeklerine sağlık.Bu kitabı okumama vesile olan tabiki Oğuzhan Saygılı hocama çok ama çok teşekkür ederim.O kadar severek okudum ki bu tadı tatmama vesile olduğunuz için çok teşekkür ederim Oğuzhan Saygılı hocam ve Türkav Gaziantep.

Yazarın biyografisi

Adı:
Gazi Karabulut
Tam adı:
Uzm. Gazi Karabulut

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 35 okur okudu.
  • 19 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.