Gülcan Bülbül

Gülcan Bülbül

Yazar
9.1/10
15 Kişi
·
17
Okunma
·
3
Beğeni
·
171
Gösterim
Adı:
Gülcan Bülbül
"N'olur n'olur Allah'ım o olmasının!"
Inci gibi sıra sıra dizilmiş dişlerin arasında,ikişer sağlam diş aralıklarla, itinayla parlayan siyah dişler. Önde üç tel kalan ipek saç tutamı. Ahh hele o gamze misali, sağ yanaktaki mükemmel Neşet Ertaş beni. Ta ta ta işte mikemmel kocişko adayı!!
Gülcan Bülbül
Sayfa 211 - Parga yayın
"Gız kaksana ander telefonunun alurüm çamay..." diyen annemin cırtlak sesi...Ayni anda yatak ateş almışçasına, ayağa kalkışın gerçekleşir .
Bu ne ya ? Hangisine bu ne ya ,hı? Her sabah aynı şekil uyandırlmaya mı? Yoksa giriş bölümüne mı? Ne bekliyordun la? Bizde öyle romanlardaki gibi uyandırılış şekli yok...Kahvaltıda da portakal suyu içmiyoruz...Çay var ister misin?
Gülcan Bülbül
Sayfa 12 - Güllü - Parga Yayınları
"Bazen uyumak yapılacak olan en iyi şeydir. Uyuyunca herşeyi unutursun kırgınlıklarını, kızgınlıklarını, hiç gerçekleşmeyen umutlarını vesaire her şeyi..."
406 syf.
·2 günde·6/10
Yer yer Trabzon şivesiyle, yöreye has esprilerle ve doğal anlatımıyla okura eğlenceli zaman geçirmeyi fazlasıyla vaat ediyor bu kitap. Anne-kızın diyalogları ve annesinin kriterleri yüzünden akla karayı seçen Gülli'yi okurken ben çok eğlendi ve kitabı başarılı buldum.Mizah severlere kesinlikle tavsiye ederim.
406 syf.
·Beğendi·10/10
Öncelikle Bu hikaye koca arayan bir kız hikayesi değil. % 70 ' i gerçek yaşanmışlıklardan oluşan, çok geçmiş ve yakın geçmiş zaman diliminde birleştirilip tarafımdan yazıldı.
.
-1 romantizm, belki fazla gelebilecek argo ve tek bir kişinin kullandığı Trabzon şivesi ile yazıldı. Kısaca #mizah diyebiliriz.
.
Yazarken ben hiç gülmedim. Ama okuyanlar güldüğünü hatta ve hatta düşündüğünü de söylemişti. Amacım sadece güldürmek değildi elbet. Biraz da olsa küçük okurları ve anneleri de düşündürmekti. Umarım başarmışımdır.
.
Yazdığım deli şeyler için pişman değilim :))) Not: Tenhada okuyun! (Okurlar öyle diyor, ben değil.)
406 syf.
·Beğendi·10/10
Trabzon'da geçen olaylar Güllü ve annesi Şakire etrafında kimi zaman komik, Kimi zaman şaşırtıcı şekilde cereyan eder. Tek kızını evlendirmek için çevresiyle iş Birliği yapan Şakire'nin bir de dillere destan standartları vardır koca adayında aradığı. Kendisine bulunan koca adaylarıyla ve anasının tayfasıyla cebelleşen Güllü'nün düştüğü durumlar sizi gülmekten kırıp geçirecek.
Karadeniz şivesinin de oldukça güzel kullanıldığı eğlenceli bu kitabı bilindik mizah kitaplarından farklı şeyler okumak isteyenlere tavsiye ederim.
Kurunun gerçek olaylara dayanıyor olması da ayrıca ilgi çekici...
406 syf.
·132 günde·Beğendi·10/10
Okurken yüzünüzde hep bir gülümseme oluşturacak bir kitap. Yazarımız zaten önsöz de dışarıda okumayın diye yazmış ay çok hakli. Gülerken bütün dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Güllü ailenin son çocuğu abilerinden sonra evin nazlı çiçeği. Annesi terminator Şakire ay ne Şakire . Güllü 'nün murivetini görmek istiyor aslında çok da şey istemiyor. Ah ona görücü buldukları kişiler O başına gelen olaylar anlatmak isterdim ama yoğun spoi olur.

Hep mi Güllü'yu bulur bu talihsizlikler ya da onun başına mi gelir olmayacak şeyler. Gönlünü çalan hayalalerini de mi çalar. Intikam planları sahaneydi oralarda böyle olacaksınız hep.

Ben bu kitabı çok sevdim çok sizinde bol bol gulmeye mi ihtiyacınız var okuyun.... Kesinlikle tavsiye ederim.
406 syf.
·3 günde·Puan vermedi
Beni tanıyanlar okumak için daha çok fantastik kurgu tercih ettiğimi bilirler. Dikkat! Koca Aranıyor ise kitaplığıma yazarıyla tanışmam sayesinde girdi. Gülcan Bülbül tıpkı kaleme aldığı eser gibi sıcak, canlı ve içten birisi.

Gelelim kitabın konusuna; Trabzon’da yaşayan ve 28 yaşını devirmiş Gül’ün, kızını evlendirmeyi kafaya koymuş annesi Terminatör Şakire’nin ve Tırıt Melahatin getirdiği damat adaylarıyla maceraları dersem kesinlikle çok sığ bir tanıtım yapmış olurum. Zira onlar sadece kurgunun belki de ağırlığını hafifletmek için kullanılmış aktörler. Bu hikâyede ben, güçlü bir genç kızın her şeye ve herkese karşı hayatla dalgasını geçip ayakta durmasını okudum. Sağlam dostlukları, kuvvetli aile bağlarını ve bazen bu ilişkilerin ne kadar zorlayıcı olabileceğini gördüm. Yazarın tüm kendine has dobra ve mizahi yazım tarzına rağmen yazılanların %70’inin gerçeklerden alındığını bilerek okurken gülüp eğlenemedim. İnsanların ne kadar güvenilmez ve acımasız olabileceklerini okumak, birisinin tüm bunları yaşamış olduğunu bilmek tüm mizahi havaya rağmen beni düşündürdü.

Kitabın dili oldukça akıcı ancak yazarın Trabzon ağzına olan hakimiyeti bende olmadığıdan ve diyaloglarda normal olarak kullanıldığı için ilk okumaya başladığımda biraz zorlandığımı itiraf ediyorum. Kesinlikle dizisi çekilse çok severek izlenir.

Herkese keyifli okumalar dilerim.
406 syf.
·Beğendi·10/10
Epope Güllü den efsane bi yapıt... kitap komedi hatta bâstan uyarmış düşünceli yazarımız Şakire Teyzem in () yanında her ne kadar sönük kalsanda güllü efsanesin sende ama kesinlikle tavsiye edilir

Yazarın biyografisi

Adı:
Gülcan Bülbül

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 17 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 15 okur okuyacak.