Gülcan Bülbül

Gülcan Bülbül

Yazar
9.8/10
6 Kişi
·
6
Okunma
·
0
Beğeni
·
74
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Öncelikle Bu hikaye koca arayan bir kız hikayesi değil. % 70 ' i gerçek yaşanmışlıklardan oluşan, çok geçmiş ve yakın geçmiş zaman diliminde birleştirilip tarafımdan yazıldı.
.
-1 romantizm, belki fazla gelebilecek argo ve tek bir kişinin kullandığı Trabzon şivesi ile yazıldı. Kısaca #mizah diyebiliriz.
.
Yazarken ben hiç gülmedim. Ama okuyanlar güldüğünü hatta ve hatta düşündüğünü de söylemişti. Amacım sadece güldürmek değildi elbet. Biraz da olsa küçük okurları ve anneleri de düşündürmekti. Umarım başarmışımdır.
.
Yazdığım deli şeyler için pişman değilim :))) Not: Tenhada okuyun! (Okurlar öyle diyor, ben değil.)
Trabzon'da geçen olaylar Güllü ve annesi Şakire etrafında kimi zaman komik, Kimi zaman şaşırtıcı şekilde cereyan eder. Tek kızını evlendirmek için çevresiyle iş Birliği yapan Şakire'nin bir de dillere destan standartları vardır koca adayında aradığı. Kendisine bulunan koca adaylarıyla ve anasının tayfasıyla cebelleşen Güllü'nün düştüğü durumlar sizi gülmekten kırıp geçirecek.
Karadeniz şivesinin de oldukça güzel kullanıldığı eğlenceli bu kitabı bilindik mizah kitaplarından farklı şeyler okumak isteyenlere tavsiye ederim.
Kurunun gerçek olaylara dayanıyor olması da ayrıca ilgi çekici...
Epope Güllü den efsane bi yapıt... kitap komedi hatta bâstan uyarmış düşünceli yazarımız Şakire Teyzem in () yanında her ne kadar sönük kalsanda güllü efsanesin sende ama kesinlikle tavsiye edilir

Yazarın biyografisi

Adı:
Gülcan Bülbül

Yazar istatistikleri

  • 6 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 4 okur okuyacak.