Hakan Özkan

Hakan Özkan

YazarÇevirmen
8.3/10
63 Kişi
·
124
Okunma
·
12
Beğeni
·
1.073
Gösterim
Kendime sözümdür; bir daha içime sinmeyen ve değersiz hissettirildiğim hiçbir yerde durmayacağım. Ne kadar kötülük görürsem göreyim, içinden tertemiz çıkıp iyiliği, sevgiyi ve inceliği savunacağım. Bir daha yüzüme kapanan hiçbir kapının arasına elimi koymayacağım.
160 syf.
·6 günde·4/10
Her aşktan anlayan,ayrılığı tatmış,sevgi adına bir şey yaşamış görmüş herkes de kitap yazmasın mümkünse.Bu işi gerçekten yapabilene bırakmak lazım.Kitap yazmış olmak için o kadar ağacı katletmeye hakkı yok kimsenin.Tam anlamıyla “ÇÖP” bir kitap okumaya değmez.!
160 syf.
·43 günde·Puan vermedi
İçinde kendinizi bulduğunuz güzel ve bı okdarda gerçekçi hayatı yaşamı anlatmış her sevenin başından aşık olanin başından muhakak acı da çekmiştir üzülmüştür kırılmıştır da yalnız degilmisiz. Kitap ayrıldıktan sonra nasıl çabuk atlatriz onu detaylıca yazmış ben beğendim umarım hepiniz kenidizi bulduğunuz cümleler olur...
160 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Yine Olimpos'un harika denemelerinden birini daha okudum. Hakan Bey kitabı öyle güzel yazmış ki ben çok severek okudum. Bu ara ihtiyacım olan bir kitaptı. Beni kendime getirmek için destekçi oldu diyebilirim. Bazıları bu tür kitapların insanlara pek bir şey katmadığını düşünüyor ama ben tam tersini düşünüyorum. Öyle bir zor zamana denk geliyorsunuz ki bu zamanlarda sizi en yakınınız bile anlamazken bu tür kitaplar size yardımcı olmakla birlikte size destek oluyor. Yeri geliyor sizi tekrar ayağa kaldırıyor. Tabii bunun yanı sıra sağlam bir inanç ve umuda sahip olup Allah'a dua etmekten geri durmayacaksınız.

İmkansız diye düşündüğüm şeyler vardı fakat şimdi neden olmasın ki diyorum. Allah ol desin yeter diyorum. Altını çizdiğim o kadar yer var ki buraya hepsini sığdırmam imkansız. Okumayan çok şey kaybeder, okuyan ise zaten birçok şey kaybetmiştir. Eğer bu tarz deneme kitaplarını seviyorsanız bu kitabı da kaçırmayın ve hemen alıp okuyun derim. Teşekkür ederim Hakan Özkan. Bu kitabı okumama vesile olan kardeşime de çok teşekkür ederim.
...
Alıntılar;
"Ve bir gün zamanında gitmelerini hiç istemediğin insanların, senden gitmelerini umursamamaya başlarsın. Bunu, "O" insanların artık umurlarında olmadığını anladığın için yaparsın, Vazgeçmek zorunda bırakılan herkes, istisnasız herkes, bir gün mutlaka vazgeçer."
"...Çözmek aklı doyursa da ruha iyi gelmiyor."
"Güzel sevmenin hakkını ancak görmeden, dokunmadan sevdiğini yüreğinde taşıyabiliyorsan ve bunu yılmadan, yorulmadan ve usanmadan gerçekleştirebiliyorsan verebilirsin."
Allah, iki kişinin kaderini bir yazdıysa içlerinden birine vazgeçmemesi ve diğeri için uğraşması için gerekli gücü verir."
"Dualarınızın başrolünde kim varsa; Rabb'imin sizi en kısa zamanda ona kavuşturması dileklerim ile..."
160 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Her okuyanın kendinden birşey bulabileceği türden bir kitap okudum. Aşk ve terk edilme ve aldatma konulu gibi sözler ve yazılar mevcut kitapta. Altı çizilecek çok yer var diyebilirim. Bir nevi bizleri teselli etmiş sanki. Yazarın anlatımı kalemi hoşuma gitti. Tavsiye ederim Kitapla kalın.
160 syf.
·2 günde·10/10
Bu tür Kitap okumayı pek sevmem normalde ama bu kitabı bir günde bitirdim. Fazlasıyla iyi alıcak olanlara tavsiye ederim.Çünkü okudukça kendinizi daha iyi tanıyorsunuz, yaptığınız hataları anlıyorsunuz ve kitabın sonunda hayatınıza yeniden bir rota çiziyorsunuz. Hala almamış okumamış olanlara şiddetle tavsiye ediyorum.
160 syf.
·9 günde·Beğendi·7/10
Bu kitabı bir okulun kitaplar rafında gördüm vakit geçsin, kitap okuyayım dedim. Valla yalan yok kitabın dışı, ışıl ışıl dikkat çekti onca kitaplar arasından bunu aldım.
Bazı sayfalarda kendimi gördüm ama bazılarında ise, kendimi değil diğer yaşanmışlıkları gördüm.
Önce araştırdım kim ne demiş bu kitap için, konusu ne? Yarısı çöp derken yarısı da içimdekileri yansıtmış demiş.
Her acı çekenle aynı duyguyu yaşayanın hissettikleri bir olacak değil arkadaşlar.
O yüzden bir kitabı alırken veyahut okurken araştırın derim. Eleştirmek kötü değil ama doğru eleştirmek çok önemli ortada bir emek var buna çöp diyemeyiz...
Evet ben yazarın hissettiği duyguları yaşamadım o yüzden bana normal ve sıradan gelse de bu duyguları yaşayan bir çok okur tarafından da beğenilmiş.
Eğer sizlerde kendinizden bir parça bulduysanız alın derim ama ben, hissetmediğim ve yaşamadığım şeyi de okumak istemem derseniz tabiki en doğal hakkınız.
~Sevgiyle kalın
160 syf.
·8/10
Hayat, karşımıza bazen çok iyi kişileri koyarken bazen de bazı kişiler tarafından sınanırız. Sanki hayatımızı mahvetmeye gelmiş ve bizi yoran ancak onlara karşı beslediğimiz, belki sevgi belki de bağlılık diyebilirim, duygulardan dolayı hayatımızdan çıkarmakta zorlanırız. Fakat unuttuğumuz bir şey var. Bu hayata bir kere geliyoruz ve hayatımızı bizi önemsemeyen kişiler için harcamaya değer mi?

İşte bu soru üzerine yazılmış denemelerden oluşuyor bu kitap. Kitabın içinde yazılanları okuduğumda yazarın da yazdığı duyguları yaşadığını hissettim. Sevmek, birisine değer vermek çok güzel duygular ancak bu duyguları hak eden kişiler ile paylaşmak gerektiğini düşünüyorum.

Bir veya bir kaç kişi tarafından yara alan biriyseniz, değer verip o değeri karşı taraftan görmediyseniz sizinle aynı duyguları yaşamış birinin yazdığı denemeleri okumak belki de size iyi gelecektir.

"Ben, güvenmeyi bina inşa etmeye benzetiyorum. Binayı yapması aylar sürüyor, yıkması sadece saniyeler. Yerleştir mayını, bas düğmeye. Bom! Yıkık bir binayı restore etmek çok zaman alır. Bazen yerine yenisini dikmek gerek."

Güveni yıkılmış, artık hayatınızda yeni bir sayfa açmak isteyen biriyseniz belki bu kitap size iyi gelebilir.

Kitabın içinde Allah'a dua etme, onun sunduklarına şükretme, Allah'a inanıp ona güvenmeden de bahsederek belki de içinizde bulunan inanca sesleniş olabilir.

Unutmayın hayatınızda eskiden olan ama artık olmayan kişileri düşünmek yerine yeni bir sayfa açmak gerekiyor. Onlara şu andaki hayatınızda, iyi ki yoksun, demenin zamanı gelmedi mi?

Eğer deneme türünde yazılmış bir kişinin yaşadığı duyguları ve düşüncelerin anlatıldığı kitaplardan hoşlanıyorsunuz bu kitaba bakabilirsiniz.
160 syf.
·4 günde·6/10
Suratlara indirilen sert bir tokat gibi, yaşanmışlıkları okurlara sunup tavsiyelerle onları rahatlatan bir kitap daha bitti. Hakan Özkan sadece Instagram'da kendisini takip edenleri teselli etmemiş bu kitapta da okurları teselli etmiş.

Yazarın üslubunda yer yer sertelmeler vardı. Eski sevdiği sanırım ona da sitemkar göndermeler mevcuttu kitapta. Yazar keşke bu kitabı feminist duygularla değil de hemcinslerini de yanına alıp hem kadınlara hem de erkeklere eşit mesafede yaklaşıp yazsaydı. Benim anlamadığım nokta hep kadınlar mı aşkta kaybederler. Hep erkekler mi suçlu olur. Kadınlarda da içini pislik götüren yok mu var. Ne erkekler var sevdiği kadından başka gözü başkasını görmeyi aklının ucundan geçmeyen. Kadınlara cephe almak gibi bir amacım gayem yok yazarın keşke erkekleri de haklı gösteren bir kaç nedeni olsaydı.

Bir erkek olarak ulan neymişiz biz ya dedim. Kitap ile görüşlerim bu kadar olsun.
160 syf.
·Beğendi·9/10
"Ama hiç yoktun biliyor musun? Sana ne kadar ihtiyacım varsa o kadar yoktun!"

Herkese merhaba
Öyle güzel bir motivasyonla yazmaya başladım ki şuan dağları delip geçebilirim
Bu kitabı yazan bir bayan olsa o kadar iyi motive ederdi sanki bizi ama kalemine sağlık sevgili Hakan Özkan o kadar güzel anlatmış, o kadar güzel motive etmiş ki okuyucuyu ancak kitabı okuduğunuzda ne demek istediğimi anlayabilirsiniz..
Gidenin arkadasından üzülüp yas tutmak yerine Allah'ın bizi belki başka güzelliklerle karşılaştıracağını yada bizi koruduğunu düşünmemizi çok güzel kelimelerle anlatmış.
Erkeklere de vermiş veriştirmiş bu arada bunu söylemeden de geçemiycem
Tabiki burda anlatılmak istenen sadece erkeklere kızmak değil aslında. Özünde yatan mesaj "insanın kendi kadrini kıymetini bilmesi ve karşısındakine gerekenden fazla değer vermemesi". Herşey tadın da güzel sevgili okur.. Aşk da sevgi de üzüntü de... Fazlası yorar, fazlası üzer, fazlası insanı yıpratır...
....
.

✔ Ve kadın,umudunu yitirdi. Çünkü senin değişmeyeceğini anladı..
...
.
İnsan kaybederse çok değer vermekten, kızamamaktan, üzememekten ve her şeyi alttan almaktan kaybeder..
....
.
Ve bir gün zamanında gitmelerini hiç istemediğin insanların, senden gitmelerini umursamamaya başlarsın. Bunu, "O" insanların artık umurlarında olmadığını anladığın için yaparsın. Vazgeçmek zorunda bırakılan herkes, istisnasız herkes, bir gün mutlaka vazgeçer.
...
.
✔ Sırtını güvendiğin birine yaslamışken düşmek ile herhangi bir şeye takılıp düşmek arasında fark vardır. Biri yaz ayında kar yağması gibi akla gelmezken, biri ise kışın kar yağması gibi normaldir.
...
.

Eş seçmek kitap seçmeye benzer, iyi tasarlanmış bir kapak ilginizi çekebilir ama içeriği sağlam olmadıkça sonunu getirmek zordur.
...
Sevgili @sumeyyenin_kutuphanesi tavsiyesiyle okuduğum @hakanozkan1979 değerli kaleminden #iyikiyoksun
@olimposyayinlari

Kitapla kalın..

#neokudum
#tavsiyekitap #okumaközgürlüktür
160 syf.
·8 günde·Beğendi·10/10
hayatımda okuduğum belki de gerçekten iyi geldi, aklımı başıma getirdi dediğim nadir bir kaç kitabın arasından alın ve okuyun. İnanın hiç ama hiç pişman olmazsınız. Mükemmel hayran kaldım. Fazlasıyla iyi alıcak olanlara tavsiye ederim.Çünkü okudukça kendinizi daha iyi tanıyorsunuz, yaptığınız hataları anlıyorsunuz ve kitabın sonunda hayatınıza yeniden bir rota çiziyorsunuz... Olgun ve Merhametli okurlar gibi. 5 Yildiz 10 Numara.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 12 okur beğendi.
  • 124 okur okudu.
  • 16 okur okuyor.
  • 135 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.