Hande Canlı

Hande Canlı

YazarÇevirmen
7.6/10
35 Kişi
·
127
Okunma
·
0
Beğeni
·
84
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
203 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10 puan
Hem polisiye roman hem de kedi seven okurların mutlaka okuması gereken bir kitap. Dili sade ve akıcı, anlatım sürükleyici ve hızlı ilerliyor. Yazar olayları alelade bağlamak yerine hepsini bir bilimsel temele oturtmak için gerekli olan bilgileri cümleler içinde eriterek bize sunmuş. Bol kedili ve okuması keyifli bir kitap.
157 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10 puan
Çok az yazı olmasına rağmen anlam olarak yoğun bir kitaptı. Yazarımızın genel olarak anlatmaya çalıştığı şey; madde zihin etkileşiminin yani maddesel dünya ile zihinsel dünyanın bir bütün olduğu ve aradığımız mutluluk ve huzurun ancak bunu kabul ederek ve kucaklayarak gerçekleşecek olduğudur. Bunu da şu şekilde temellendiriyor, benlik kavramına değiniyor lakin buradaki benlik kavramı kişisel benlikten ziyade evrensel bellik. Diyor ki; hepimiz kendi kişisel benliğimizin dışında bir de kolektif anlamda evrensel benliğe de bağlıyız, bu açıdan baktığımızda aslında hepimiz bir bütünüz, birimizin acısı aslında hepimizin acısı, sevginin evrenselliğine ve kutsallığına değiniyor, fakat maddesel dünyanın dışına çıkamadığımız için, evrensel benliğe erişemediğimize bu sebepten maddesel dünyanın fani acılarına maruz kaldığımıza işaret ediyor.

Güzel bir kitaptı, farklı bir bakış açısına sahip olmak isteyen herkese öneririm, iyi okumalar :)
203 syf.
·2 günde·5/10 puan
Kitabın başında yani "joy" karakteri ortadan yok olduktan sonra sonunu tahmin etmeseydim iyiydi.
Donuk bir kitap, çeviride büyük sıkıntılar var. Bir sürü havada kalan olay var. Sevdiğimi söyleyemeyeceğim.
160 syf.
·8/10 puan
Sadece gözlemlemek bir şeyin veya bir kişinin tarihini değiştirmeye yeterlidir. Hatta tüm ülkenin bile !
-gözlemleyenin etkisi

Algılarımıza selam veriyor :)
203 syf.
Kedileri sevmemden kaynaklı okudum ancak okumuş olmak için okudum hissi verdi.Kedileriyle bir ölümü aydınlatmaya çalışan bir gazetecinin gözünden izlenimsel betimlemelerden dibine kadar faydalanılaraktan ( sıkabiliyor) ,polisiye türünde yazılmış eser.Yazarın diğer kitapları da kedilerle ilgili.Yazarın kedileri çok sevdiği belli ama okuyucularını .... Neyse dolu dolu betimleme sevenlere uygun diyebilirim.
203 syf.
Çevirinin kötü olması duyguyu verme konusunda çok eksiklikler yaratmış. Bir gazetecinin ve zeki kedisinin cinayeti işbirliği içinde çözmelerini konu alıyor. Genel olarak beğendim ancak çevirideki eksiklikler sizi hayal gücünüzü daha çok kullanmaya itiyor, yoksa kitaptan zevk alamazsınız.
203 syf.
Kitabın konusunu çok sevdim. Yazarın kedilerle ilgili bir kurgu oluşturması çok tatlı olmuş. Güzel kurgulanmış, ama üzülerek söylemeliyim ki mükemmel anlatılamamış. Cümlelerde donukluklar oldu, hadi dedim sorun yok devam ettim. Ancak yavaş yavaş sona doğru ilerlerken, bir anda atlıyoruz. Cinayet çözülmüş sonrasında olanlar konuşuluyor. Biz de böylelikle konuşulanlardan cinayetin nasıl çözüldüğünü anlıyoruz. Sonunu keşke bu kadar kalitesiz yapmasaymış yazar. Sonuna gelene kadar aldığım tadı tek bir sayfada kaybettim kısacası.
144 syf.
·5/10 puan
5 puanlik vasatin altinda bir macera dram kitabi. Okunmasini tavsiye etmem. Ana tema arkadaşlık.

Konusu kisaca şöyle 2 arkadasin paralarini sakladiklari bi yer var oraya gidiyolar paralarini almak icin. Bir anda sular yükseliyor sele dönüşüyor. Bu 2 kisi ailesine kavusmak icin zorlu bir mucadele veriyolar. Bu kadar.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 127 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 64 okur okuyacak.