1000Kitap Logosu
Hasan Söylemez
Hasan Söylemez
Hasan Söylemez

Hasan Söylemez

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.9
119 Kişi
272
Okunma
30
Beğeni
1.577
Gösterim
Unvan
Gazeteci, Fotoğrafçı, Yazar
Doğum
1983
Yaşamı
Hasan Söylemez 2003 yılında yerel gazetelerde muhabir ve fotoğrafçı olarak gazeteciliğe başladı. 2004 yılında Milliyet gazetesi haber istihbarat servisine geçti. İstanbul Üniversitesi Eski Yunan Dili ve Edebiyatı bölümünde okurken bir taraftan da gazetecilik yapmaya devam etti. 2006 yılında Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde, siyasi, ekonomi ve kültürel yayın yapan Türkiye’nin en büyük bölgesel haber gazetesi Şark Haber gazetesini kurdu. 2007 ortalarında başlayarak 2009 yılına kadar Star Tv ve Kanal D’de ekonomi ve gezi programlarında haber muhabirliği ve program sunuculuğu yaptı. Sonra vatani görevini yapmak üzere Şırnak’a gitti. 2010 yılında askerden döndükten sonra yanına hiç para almadan bisikletle sekiz ay 10 bin km Türkiye’yi dolaştı. Yolculuğu tamamladıktan sonra basın danışmanlığı yapmaya başladı. 2014 yılında TRT1’de 30 bölüm yayınlanan belgesel haber programı Yoldaki Haber’i hazırlayıp sundu. 2015 yılında Hayata Yolculuk adlı kitabını çıkardı.
emrah
Hayata Yolculuk'u inceledi.
208 syf.
·
10/10 puan
Hasan Soylemez, guzel insan Cesur bir hayal ve kapi esigi ile baslar hersey kalemine saglik. Bisiklet, neredeyse bir yil ve sonsuz ani. Okurken hayal etmemek , yasamamak imkansiz.
Hayata Yolculuk
8.9/10
· 272 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
Büşra AKTÜRK
Hayata Yolculuk'u inceledi.
208 syf.
·
6 günde
Büyük şehir hayatından, sabah 9-akşam 5 işinden, her gün her şeyi aynı şekilde yapmaktan bunalmış ve çareyi kendini 5 parasız bisikletle yollara atarak Türkiye'yi gezmekte bulmuş yazarın maceralarını anlatan kitap. Samimi, sıcak, eğlenceli bir şekilde yazılmış. Şahsen kitabı ''Hiç para harcamadan mı gezmiş, hadi canım oradan, öyle şey mi olur'' diyerek, hafiften burun kıvırarak almıştım. Ama okudukça düşüncelerim değişti. Her ne kadar kitap 6 yıl önce yazılmış ve bu süre zarfında çok şey değişmiş de olsa, Türkiye için, en azıdan Anadolu için hala umut var sanırım. Okuyun ve kendinizi işinizden nasıl istifa edebilirim diye düşünürken bulun :)
Hayata Yolculuk
8.9/10
· 272 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
14
Esra Çelebi
Hayata Yolculuk'u inceledi.
208 syf.
Bu kitabı bitirdiğim zaman bitirdiğim tek şeyin sayfalar olduğunu anladım. Çünkü bana hayat boyu sürecek cesareti ve özgüveni verdi. Hasan Söylemez yaklaşık bir yıldır takip ettiğim bir gezgin. Afrika yolculuğunu karış karış takip ettim, o pedal çevirdi ben ise hayallerimle takip ettim onu. Belki de bu yüzden Journey To Dreams adını vermişti yolculuğuna! Hayallere yolculuk, kimin hayali olduğu fark etmiyor; asıl mesele yolculukta gizli, yol ve ol kelimelerinin birleştiği noktada. İşte kitapta da aynen böyle diyor Söylemez; Yolculuk gitmek değil "var olmaktır." Bu kitapta ise karış karış takip ettiğim yolculuğun daha öncesi; Türkiye'nin 81 ilinin etrafında beş parasız, bisikletle yapılmış yolculuk var. Kelimelerle anlatamayacağım için sadece alın ve okuyun demek istiyorum. Zaten yalnızca o zaman tam olarak anlatabilirim derdimi...
Hayata Yolculuk
8.9/10
· 272 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
20