Hava Nur Tanrıverdi

Hava Nur Tanrıverdi

Yazar
6.5/10
4 Kişi
·
11
Okunma
·
1
Beğeni
·
97
Gösterim
Adı:
Hava Nur Tanrıverdi
Unvan:
Türk Roman Yazarı
Doğum:
Türkiye
... Kendime itiraf etmekten korktuğum asla gerçekleşmesini istemediğim olaylar vardı.
Bu olayların soğuk havasından beni koruyacak bir meleğim yoktu ..
Meyra KESKİN.
Kelimelerin kifayetsiz kaldığı, sözcüklerin dilimizden düşmediği, zehir misali dudaklarımıza yayıldığı anlar vardır. Konuşmak istersin ama dudaklarını her araladığında tekrar kapatmak zorunda kalırsın....
Bir kadın sevilmeliydi, bir kadın korunmalıydı, bir kadın mutlu olmalıydı. Peki "adam" sıfatındaki insanlar hangisini gerçekleştiriyordu? Hangisi bir kadını kırmaktan korkuyordu? Bir elin parmaklarını geçmezdi, değil mi? Evet geçmezdi.
Güçsüz görünmek benlik bir şey değildi. Ben güçlüydüm, yaşadığım her şeye rağmen dik duran bir karakterim vardı. Yenilgiler beni yıldırmaz, daha da güçlendirirdi. Bozguna uğradığım zamanlar olmuyor değildi, dinlenmek için mola verdiğim vakitler. Hissediyordum, bir güç bana sarılmıştı. Ve hissediyordum, dik durmamı sağlıyordu.
"Geçecek" dedim onun elini alıp kalbinin üstüne koyarken. "Önce burası acıyacak, sonra kanadığını hissedeceksin. Yandığını hissedeceksin ama inan bana geçecek. Karşına sana cenneti vaat eden biri çıkacak. Yaralarını o saracak."
Yere bir yıldız düşmüştü, ucuna hayallerimi teslim edip gökyüzüne bırakmıştım. O yıldız gökyüzünün karanlığında kaybolmuştu. O yıldıza güvenip hayallerimi teslim ettiğimde hayallerimi çalıp gitmişti.
Gözlerini gökyüzüne çevirip, " ne görüyorsun? " diye fısıldadı. Soğuk, bir hançer gibi bedenimden parça parça alırken onun yüzünden gözlerimi alıp gökyüzüne çevirdim. Işıldayan yıldızlar bana göz kırparken, "parlak yıldızları" diye mırıldandım. "İşte aramızdaki fark bu Meyra, sen parlayan yıldızları görürken ben yıldızların ışıltısını fark ettiren karanlık gökyüzünü görüyorum" dedi.
536 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Kitap beni çok etkilemedi çerezlik bir kitaptı. Bir boşluk vardı aralarda hani dolu dolu bir kitap değildi. Akışta belirli aksaklıklar vardı. Kitabın başları klasik ilerleyip ortalarında kötü çocuk benzeri olmaya başladı. Açıkcası çok da ilgimi çeken bir kitap olmadı. Ama kötü çocuk ya da benzeri kitapları sevenler okuyabilir

Yazarın biyografisi

Adı:
Hava Nur Tanrıverdi
Unvan:
Türk Roman Yazarı
Doğum:
Türkiye

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 11 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 4 okur okuyacak.