Hazel Bilgen

Hazel Bilgen

ÇevirmenEditör
8.6/10
30 Kişi
·
94
Okunma
·
0
Beğeni
·
17
Gösterim
Adı:
Hazel Bilgen
Doğum:
İstanbul, 1988
Saint Benoît Fransız Lisesi’nden ve İstanbul Üniversitesi Fransızca Mütercim-Tercümanlık bölümünden mezun oldu. Editörlük yapıyor.
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
304 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Belki sadece bir senaryo olduğu için filmini izlemeyi yeğleyebilirsiniz ancak içindeki kaligrafik illüstrasyonlar görülmeye değer.
Fantastik Canavarlar serisine yakışır bir iç tasarım ve senaryo.
28 syf.
Resimleri bol, sayfaları az ama yazıları epeyce fazla eğlenceli bir kitap. Hayaller oldukça ayakta durabiliriz. Hayallerimizdir bizi ileriye götürebilecek. İyi okumalar.
Rumeysa Bora
Rumeysa Bora Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?'ı inceledi.
295 syf.
·10 günde·7/10
4/5
Kitap adından da anlaşılacağı üzere fantastik bir kurgu üzerine kurulu. Bir nevi Harry Potter'ın yan kitabı olarak da sayılabilir aslında. Kardeşimin(12) okuması için aldığımız bir kitaptı okuyup çok beğenince bende bi şans vermek istedim. Bir film seneryosu şeklinde yazılmış. Kitap okurken hayal gücümüz devamlı aktif kalıyor, ama hayal ederek seneryo okumakta daha bir keyifliymiş.

Ana karakterimiz Newt bavulunun içinde çeşitli canavarlara bakıyor. Ve bir gün bu canavarlar kaçıyor. Olay örgüsü bu konu etrafında işlenmiş, kitaptan sonra filme de uyarlanmış bir seneryo. Kısa zaman da filmini de izlemeyi düşünüyorum.

Okunduğu zaman 1 gün içinde bitebilecek bir kitap eğer Harry Potter koleksiyoncusu yada hayranı iseniz okuyup, kütüphanenize ekleyebileceğiniz bir eser ancak bana pek hitap etmedi açıkçası. Daha küçük yaşlara hitap ettiğini düşünüyorum. Kardeşinize, küçük yakınlarınıza çok tatlı bir hediye olur seveceklerini düşünüyorum...
J. K. Rowling (Robert Galbraith) Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?
Harry Potter ve Ölüm Yadigarları

Yazarın biyografisi

Adı:
Hazel Bilgen
Doğum:
İstanbul, 1988
Saint Benoît Fransız Lisesi’nden ve İstanbul Üniversitesi Fransızca Mütercim-Tercümanlık bölümünden mezun oldu. Editörlük yapıyor.

Yazar istatistikleri

  • 94 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 86 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.