Hazel Bilgen

Hazel Bilgen

ÇevirmenEditör
8.4/10
188 Kişi
·
505
Okunma
·
0
Beğeni
·
100
Gösterim
Adı:
Hazel Bilgen
Doğum:
İstanbul, 1988
Saint Benoît Fransız Lisesi’nden ve İstanbul Üniversitesi Fransızca Mütercim-Tercümanlık bölümünden mezun oldu. Editörlük yapıyor.
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
304 syf.
Fantastik canavarlar serisi ilk çıktığında ön yargılı yaklaşmıştım. Çünkü genelde bir kitap serisinin yan serileri asıl kitap kadar güzel olmuyor. Fakat bu kitapta sanırım bu konu hakkındaki tüm yargılarımı kırdım. Önce filmini izlediğim bu kitabı herkese öneririm. Keyifli okumalar...
Burcu
Burcu Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?'ı inceledi.
304 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Harry Potter’la tanıştığımız büyücülük dünyasında Newt Scamander’la beraber güzel bir maceraya atılıyoruz . Kitap,Hogwarts’taki sihirli yaratıkların bakımı dersinden bildiğimiz yaratıkları ve daha fazlasını okuma, araştırma imkanı sunuyor. Hagrid’in bu yaratıklara olan sevgisi Newt’in sevgisinin yanında küçücük kalıyor. O dünyayı ve daha fazlasını özleyenler için koleksiyonluk güzel bir eser. Ellerine ve hayal gücüne sağlık J.K.Rowling :)
304 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Belki sadece bir senaryo olduğu için filmini izlemeyi yeğleyebilirsiniz ancak içindeki kaligrafik illüstrasyonlar görülmeye değer.
Fantastik Canavarlar serisine yakışır bir iç tasarım ve senaryo.
32 syf.
·7/10
Okul öncesi öğretmeninden;
Çocuğunuza basit bir şekilde anne karnında olmanın nasıl olduğunu anlatmak isterseniz bu kitabı seçebilirsiniz. Kitapta üreme nasıl olur diye bir anlatım yok.
148 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Çizgi roman 2 dünya savaşı yıllarında Nazilerin işgali altında olan Fransa’da geçiyor. İşgal altında olan Fransa, Naziler, Yahudiler, işbirlikçiler, direnişçiler ve Fransız kadınlar.

Ana hikâye kocası Almanların esiri olan Fransız Kadın ile Annesi Yahudilerden nefret eden Nazi subayının aşklarını anlatıyor. Hem ana hikâyeyi hem de yan hikayeleri beğendim. Çizimler ve renkler güzeldi belki parlak kuşe kâğıt olsaydı renkler canlı olacağı için daha iyi olabilirdi.
304 syf.
·28 günde·7/10
Önce filmini izlemiştim, biraz daha farklı ve güzel olmasını umarak alıp okumuştum. Ancak filmin aynısıydı. Ama olaylar güzel ve orijinaldi. Senaryo yerine normal kitap olmasını tercih ederdim. Yine de güzel bir koleksiyon kitabı.
96 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
8 yaşında ki küçük Ülker ve onun bir türlü peşini bırakmayan korkusunun macerası. Sadece Ülker’in değil bizim de yıllardır peşimizden ayrılmayan, hayatımızın akışını değiştiren yersiz korkularımızın hikayesi Herkese keyifli okumalar
295 syf.
·10 günde·7/10
4/5
Kitap adından da anlaşılacağı üzere fantastik bir kurgu üzerine kurulu. Bir nevi Harry Potter'ın yan kitabı olarak da sayılabilir aslında. Kardeşimin(12) okuması için aldığımız bir kitaptı okuyup çok beğenince bende bi şans vermek istedim. Bir film seneryosu şeklinde yazılmış. Kitap okurken hayal gücümüz devamlı aktif kalıyor, ama hayal ederek seneryo okumakta daha bir keyifliymiş.

Ana karakterimiz Newt bavulunun içinde çeşitli canavarlara bakıyor. Ve bir gün bu canavarlar kaçıyor. Olay örgüsü bu konu etrafında işlenmiş, kitaptan sonra filme de uyarlanmış bir seneryo. Kısa zaman da filmini de izlemeyi düşünüyorum.

Okunduğu zaman 1 gün içinde bitebilecek bir kitap eğer Harry Potter koleksiyoncusu yada hayranı iseniz okuyup, kütüphanenize ekleyebileceğiniz bir eser ancak bana pek hitap etmedi açıkçası. Daha küçük yaşlara hitap ettiğini düşünüyorum. Kardeşinize, küçük yakınlarınıza çok tatlı bir hediye olur seveceklerini düşünüyorum...
J. K. Rowling (Robert Galbraith) Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?
Harry Potter ve Ölüm Yadigarları
28 syf.
Resimleri bol, sayfaları az ama yazıları epeyce fazla eğlenceli bir kitap. Hayaller oldukça ayakta durabiliriz. Hayallerimizdir bizi ileriye götürebilecek. İyi okumalar.

Yazarın biyografisi

Adı:
Hazel Bilgen
Doğum:
İstanbul, 1988
Saint Benoît Fransız Lisesi’nden ve İstanbul Üniversitesi Fransızca Mütercim-Tercümanlık bölümünden mezun oldu. Editörlük yapıyor.

Yazar istatistikleri

  • 505 okur okudu.
  • 11 okur okuyor.
  • 406 okur okuyacak.
  • 8 okur yarım bıraktı.