Holly Jacobs

Holly Jacobs

Yazar
8.1/10
8 Kişi
·
15
Okunma
·
0
Beğeni
·
228
Gösterim
Herkesin hayatında kendisinin en iyi yönlerini görebilen bir arkadaşı olmalıydı. Kusurları fark etmeyen, fark etse bile görmezden gelen birisi.
"Bana kalırsa ilişkilerin en romantik olanları, özünde derin arkadaşlık barındıranlardır."
Holly Jacobs
Sayfa 183 - Nemesis kitap
@nemesiskitap ın bir görüşte kapağına vurularak aldığım bu kitabı müthiş derecede dinlendiren bir okuma keyfi ile bitirmiş bulunuyorum. Annelik ancak bu kadar güzel hissettirilir bir şekilde anlatılabilirdi. 16 yaşında anne olmak tabi ki hoş bir şey değil ama sonrasındaki annelik kriterlerini yerine getirmek özveri isteyen bir durumdur. Annelik doğurmak ve beslemek midir, yoksa yavrusunun en iyi şekilde yaşamaya hakkı var diye onu bilerek başka bir aileye vermek midir? Ya da her iki durumda da yavrusunu sevmekten, onu her gününe, saatine, yazdığı kitapların her kelimesine işlemek midir? Çok güzel bir kitaptı gerçekten de hele son sayfalarında gözyaşlarınızı benim gibi tutamayabilirsiniz. Anne olup da bu kitabı okumak ayrıca keyifli. Tavsiye ederim.
Eski hemşire olan, şimdinin çocuk kitaplarının yazarı Piper George, yıllardır yaşadıklarını, hissettiklerini, içindeki özlem ve sevgiyi kaleme alır, yazdığı günlüğün bir gün sahibine ulaşmasını umut ederek. Aslında günlük değil daha çok mektup niteliğinde yazdıkları. Bir de sokağa yeni taşınan yan komşusu Ned var tabi, birbirleriyle çok iyi anlaşan iki komşu. Kendinizi bazen romantik-komedi okurken, bazen de duygusal bir dramın içinde bulabilirsiniz. Ama bu duygusallık aşktan değil. Kitabın vurgulamak istediği iki şey var biri, eğer birine gerçekten aşık olmuşsanız, yanınızda başkaları varken de onun eksikliğini fark etmeniz dahilinde sizin ne hissettiğiniz. Eğer yanınızda başkaları varken de birlikte olduğunuz kişinin, o an orda olmaması size bir şey hissettirmiyorsa, gerçek aşk ya da sevgi değil demektir. Roman Piper'ın yazdığı günlüklerin sonu nereye varacak diye merak ettiriyor insanı, bu yüzden de sayfalar hızlı ilerliyor. Ama öyle bir son var ki, önce tüylerinizin ürpermesine sebep oluyor daha sonra gözyaşlarınızı tutmanın imkanı yok. Piper'in yüreğindeki iyilik ve sevginin, sizi de sarıp sarmalamasına izin verirseniz, severek okuyacağınız bir hikâye olduğunu düşünüyorum.
Birbirine sevgi ile bağlı olan insanlar; keşke yalnızca kitaplarda veya filmlerde ayrı kalsalar ama gerçek hayatta herkes sevdikleriyle olsa... Biraz basit konusu, biraz yetersiz sonu olsa da çok güzel bir kitaptı. Baş karakterin; evlatlık olarak verdiği kızına yıllarca yazdığı mektuplar, gerçekten çok güzeldi. Ayrıca yazarın anlatım tarzı, okumayı çok hızlı ve anlaşılır hale getirmişti. Elbette bu konuda ve içerisinde yer alan birbirinden güzel cümlede, çevirmenin emeğini de unutmamak gerekiyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Holly Jacobs
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 15 okur okudu.
  • 5 okur okuyacak.