Huriye Karnap

Huriye Karnap

Yazar
8.8/10
4 Kişi
·
5
Okunma
·
2
Beğeni
·
266
Gösterim
"Allahım! Senden sevgini, seni sevenlerin sevgisini ve beni senin sevgine yaklaştıracak amellerinin sevgisini dilerim..."
(Tirmizî,Tefsîrü'l-Kur'ân,39)
Huriye Karnap
Sayfa 43 - Semerkand Aile yayınları
"Aslında hepimiz 'evvela ben' diyerek kendimiz için istedik ve aradık huzuru fakat yetmedi, yetmeyeceğini yaşayarak tecrübe ettik. Toplumlar, devletler de gerçek huzurun peşine düştüler. Çünkü yalnızken bir şekilde çaresine baktığımız başımızın, birlikte yaşadıklarımızla da hoş olmaso gerekirdi. Bu nedenle yeri geldi huzurun yolunu yordamını tarif eden usul erken öğrendik, haddi aşmayalım, hadlere riayet edelım diye adaba sarıldık; geleneklerimiz göreneklerimiz oldu. Hakaretten, gıybetten, suizandan, fuhuştan, arsızlıktan uzak kalmak için ahlaktan nasiplenelim istedik. Rüşvet alıp vermeyelim, hırsızlık etmeyelim, kimsenin ırzına, canına tecavüz etmeyelim diye madde madde kanunlar yazdık, anayasalarımız oldu; yine de gerçek huzuru bulamadık. Zira çözüm sadece 'madde' de değil 'mana' daydı."
Huriye Karnap
Sayfa 11 - Semerkand Aile
...''Kalbimi çelip çalan o memleket değildir/ Orayı mesken tutan sevgilinin derdidir''der Leyla'ya olan aşkıyla dilimize düşen Mecnûn b. Âmir.Böyledir hicranla yanan her âşığın derdi.Bir Allah dostuna gönlünü kaptıran ise onun muradıyla dertlenmeyi de ekler kendine. Bilir ki dinin her güzelliği gibi, hakiki kardeşliğin ruh ve şuurunu zamana ve mekâna yaymak maksatlarıdır.
Hemen hemen her sayfasının altını çizdiğim, büyük keyifle okuduğum kıymetli bir kitap.
Hediye edilmiş bir kitaptı. Hediye olduğu için okudum . Gayet güzeldi , aslında düşünce anlayışıma ters bir konu cemaatler fakat durumlarını anlama bakımından okuduğuma pişman olmadım.

Yazarın biyografisi

Adı:
Huriye Karnap
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 5 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 2 okur okuyacak.