Inna Segal

Inna Segal

Yazar
0.0/10
0 Kişi
·
4
Okunma
·
0
Beğeni
·
61
Gösterim
Adı:
Inna Segal
Unvan:
Yazar
Düzenli spor kendinizi daha iyi hissetmenize, bedeninizin tadını çıkarmanıza, toksinlerden arınmanıza, iyileşmenize ve güç kazanmanıza yardım eder. Yürüyüş, yüzme, spor salonuna gitme, dans, yoga, dövüş sanatları ve tai chi gibi hoşlandığınız bir spor programı hazırlayın.
Inna Segal
Sayfa 49 - Pupa Yayınları
Kötümser, sürekli eleştiren ya da yargılayan biriyle birlikteyseniz üzgün, öfkeli ve kaygılı olursunuz. Bu duygular bedeninizi gerer, bağışıklığınızı zayıflatır ve yükü artan sinir sisteminiz saldırıya uğrar. Olumsuz duyguları bırakmazsanız bedeninizin işlevleri bozulmaya başlar ve hasta olursunuz.
Inna Segal
Sayfa 35 - Pupa Yayınları
Fiziksel düzlemde beden sürekli değişiyor. Bilim gösteriyor ki derimizin hücreleri her ay, mide duvarı hücrelerimiz üç günde bir, göz hücrelerimiz kırk sekiz saatte bir, karaciğer hücrelerimiz altı ayda bir ve iskelet hücrelerimiz üç ayda bir yenileniyor.
Inna Segal
Sayfa 35 - Pupa Yayınları
Dargınlık, korku, depresyon, öfke, başarısızlık, kıskançlık ve umutsuzluk gibi yok edici duyguları bırakın. Bedeninizin bilgeliğiyle bağlantı kurun; sezgilerinizi kullanmayı öğrenin; yüreğinizi açın; neşeyi, şefkati, açıklığı, gevşemeyi ve sevgiyi yaşayın. Bedeninizin doğasındaki zekayı keşfedin ve olağanüstü değişimler yaratmak için kullanın.
Duygularınız sağlığınızın anahtarıdır; sizi yüceltenleri, alçaltanları, yaşamınızın gerektiği gibi akıp akmadığını, doğru yönde gidip gitmediğinizi söyler.
Psikonöroimmunoloji (PNI) araştırmaları olumsuz düşüncelerin, inançların, tavır ve duyguların sinir ve bağışıklık sistemini zayıflatarak hastalığa yol açtığını gösteriyor. 2001 yılında davranış tıbbı alanında uzmanlaşan Dr. Margo de Kooker, The Wellness Support Programe için bilimsel bir makale yazdı:

Gerçek dünyada, PNI alanı kanıtlıyor ki aklımızda algı düzeyinde olup bitenler bağışıklık sistemimizde gerçek etki bırakabilir. Bu yeni bir düşünce değil; eski çağlardan gelen bilgelikler, sağlıklı bir bedeni korumak için her zaman "sağlıklı" bir aklı korumaya odaklanmamızı öğütler. Ancak şimdi bu ilişkiyi anlayabiliyor ve kanıtlayaniliyoruz.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Inna Segal
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 4 okur okudu.
  • 7 okur okuyacak.