İsmail Pelit

İsmail Pelit

Yazar
8.1/10
8 Kişi
·
14
Okunma
·
3
Beğeni
·
1053
Gösterim
Adı:
İsmail Pelit
Unvan:
Roman Yazarı
Doğum:
1982
romanda karşımıza çıkan gerçeğin değişmeyeceğini bilmek, değişebilecek tüm gerçekleri değersizleştiriyordu : yoksa hayatın kendisi dururken bir romanı niye severiz?
Siz nereden bileceksiniz beni ? hiç bana sarılıp ağladınız mı ? kimseye söylemediğim sözleri sizin gözlerinize bakarak söyledim mi ?
beğenmek fiilinin işteşli olmaması size ne gösteriyor? beğenmek de öpüşmek, sevişmek gibi işteşli bir fiile dönüşsün isterdim : iki varlığın birbirine aynı anda, birbirine denk bir tatminle inanması söz konusu olduğunda işteşli bir fiil gerekiyor.
Kalbinin farkına varınca değişirsin. Önemli olan kalbini fark ettirecek kişiyi bulmak. Aramakla bulunmaz ama , bulduğunda onu aradığını fark edersin , mutluluğa aç olduğunu görmek de mutlu eder insanı.
dünyadan başımı soktuğum yazının içinde nefes alabilmek için başkalarının soluğunu kesmem gerekiyorsa düşünmem.
111 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Bazı kişiler vardır alacalı,size uyumsuz görünen ne varsa üzerine geçirir, “yahu bu ona gider mi” diyebileceğiniz şeyleri özellikle toplar. “İnsanlar ona gülsün mü istiyor?” derken öyle yakıştırır ki kendine ,eğreti durmak bir yana pek seversiniz.
“Kitaplara kitap” da benim için böyle bir deneyimdi.
Yirmi altı roman başlangıcı yazıyor İsmail Pelit.
Ki ben hepsini nevi şahsına münhasır öyküler olarak okudum.
İçi üşüyen Erzurumlu askeri de,kanatlarının olmadığını fark eden köpeği de, Beşir Fuad’a selam eden yazarı da~
Kelimelerin,mekan ve kişilerin gerçekle içli dışlı ama gerçekten uzak görünmesini de~
.
Gördüğümüz kadarı renksiz,boğucu çoğu zaman, aklı beş karış havada kelimelere de susuyoruz~işte bu susuzluğa karşın kana kana içilebilir ‘kitaplara kitap’
.
Yalnız yazarın yanıldığı bir nokta var: Barış Şehri’nin kapak tasarımı fazla iddialı değil,fazla güzel!
165 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Türkiye Cumhuriyeti sınırları icerisinde İsmet Özel okumayan kalmasın diyebilirim. ..yine Avrupanin köhne bir yurdunda doğmuş olsaydı Nobel ödülü dahi alabilecek bir dile sahip olan İsmet Özel tabiri caizse okuyucunun beynine çaka çaka yazıyor ve kendisini okutuyor. ..okuyun pişman olmayacaksınız. ..

Yazarın biyografisi

Adı:
İsmail Pelit
Unvan:
Roman Yazarı
Doğum:
1982

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 14 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 31 okur okuyacak.