Jack Trout

Jack Trout

Yazar
8.0/10
22 Kişi
·
61
Okunma
·
2
Beğeni
·
764
Gösterim
Adı:
Jack Trout
Unvan:
Pazarlama Uzmanı
“Dünyanın bütün dağlarında, ormanlarında, bîr tek yaprağı bile bir başkasının tıpkısı olarak yaratmamıştır Tanrı. Oysa siz farklı olmayı delilik sayıyorsunuz."
Pazarlama dili askerlikten alınmadır. Bir pazarla­ ma harekâtı başlatırız. Bu kampanyanın bir yarma harekâtı gerçekleştirmesini umut ederiz.
Jack Trout
Sayfa 53 - Optimist
İşin gerçeği, çoğu kişi kendi düşüncesinden çok başkalarının düşüncesine kulak verir. Sinemada her­ kes gülerse, filmin komik olduğunu zannedersiniz. Kimse gülmezse, filmin komik olmadığını sanırsınız. (Televizyondaki durum komedilerine kahkaha efek­ ti koymalarının nedeni budur.)
Üretim çağında iş dünyası reklamı keşfetti. “Kit­ lesel reklamlar kitlesel talep doğurur, o da kitlesel üretime olanak sağlar” diyordu.
Gerektiğinde çık çabuk savuşmaya hazır olun. Kaç­ masını başarabilen şirket, kavgaya devam edeceği bir güne daha sahip olur.
Jack Trout
Sayfa 123 - Optimist
227 syf.
·5 günde·Beğendi·9/10
Bir ekonomi dergisinin hediyesi olarak elime geçen kitap, bildiğimiz çok büyük markalar bu seviyeye gelirken nasıl maceralar yaşamış, yaptıkları hataların aslında kendilerini nasıl büyüttüğünü zarar yerine kâr getirdiğini, okumaktan keyif almıştım, tabi bu kitabı okumak isterseniz biraz ekonomi ve ticarete merak sarmalisiniz yoksa sıkıcı olabilir.
256 syf.
·Beğendi·9/10
İnsanların en önemli özelliklerinden biri de iletişimdir. İletişimi etkileyen bir çok etken vardır. En temel öge insan - insan arasında olandır. İletişimde aktaran ile aktarılan arasındaki algılama önemlidir.
Bu kitapta;
Biz kimiz ya da ben kimim?
Beni / bizi insanlar nasıl tanıyor ya da tanımlıyorlar?
Kendimizi tanıttığımız gibi insanlar da bizi tanımlıyor mu?

Bu gibi soruları soran ve buna cevap veren bir kitaptır. Özellikle de kendimizi doğru tanımlamak ve tanıtmak açısından faydalı bir kitaptır.
230 syf.
·6 günde
Pazarlama artık bir savaş halini almıştır.
Şirketler rakipleriyle başa çıkmasını öğrenmek zorundalar. Onları güçlü yanlarına karşı kendilerini kollamasını, zayıflıklarından yararlanmasını öğrenmek zorundalar.
Mesele rakibinizi kendi şirketi uğruna ölüme yollama meselesidir. Önemli olan doğru stratejiyi uygulamaktır.
BU KİTAPTA PAZARLAMA SAVAŞINDA KULLANILACAK TAKTİKLER ANLATILMIŞTIR.
230 syf.
·13 günde·Puan vermedi
Teknoloji ilerledikçe değişen pazarlama stratejileri her gün farklılaşıyor.Bu tip kitaplar da güncelliğini koruması için yenilenip,gözden geçirilmelidir.
114 syf.
·396 günde
Günümüzde hızla değişen iş dünyasında yöneticilerden bütün kademelerde çalışanlara kadar iyi bir kariyer yapmak isteyen herkesin pazarlama bilmesi kaçınılmaz bir hal aldı.
Eğer bilgisayarınıza bir cin yüklü değilse, işte Jack Trout’un Pazarlama Cini’nin size öğreteceği birkaç şey:
- Markalama nasıl işe yarar?
- Ürün stratejisi nasıl kurulur?
- Doğru fiyatlandırma nasıl yapılır?
- İyi araştırma nasıl yönetilir?
- Logo nasıl seçilir ve kullanılır?
- En yaygın pazarlama hatalarından nasıl sakınılır?

Yazarın biyografisi

Adı:
Jack Trout
Unvan:
Pazarlama Uzmanı

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 61 okur okudu.
  • 5 okur okuyor.
  • 41 okur okuyacak.