Jennifer Bardsley

Jennifer Bardsley

Yazar
6.9/10
58 Kişi
·
126
Okunma
·
1
Beğeni
·
218
Gösterim
Adı:
Jennifer Bardsley
Unvan:
Yazar
Doğum:
San Diego, Kaliforniya, Amerika Birleşik Devletleri
288 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Etkileyici bir bilim-kurgu daha...
Bilim kurgu okuyamazken bu seri sayesin de sanırım daha çok okuyacağım. Blanca ve muhteşem yaşamı, zorlukları ve başarıları hepsine bayıldım. Özellikle Seth ve Cal karakterine aşık oldum. Yazarın dili fazlasıyla akıcı.
288 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Herkese merhaba.
Çok severek okuduğum bir kitapla geldim sizlere. Genesis Girl kitabı boş sayfa serisidir. Distopya tarzında bir kitaptır. Aynı zamanda bilim kurgu ve gizem dolu bir kitaptır. Konusuna gelecek olursak, Bir gün Blanca adında bir vesta kızın Call McNeal
tarafından 32 milyon dolara satın alınıyor. Bu kadar para verme sebebi Blanca'ya Call'in oğlu Seth'i eve geri getirmesi için. Eve geri dönmesini sağlaması içindir. Kitap bu şekilde başlıyor ve olaylar ardı ardına geliyor. Kitap hakkında şöyle bir açıklama yapmak istiyorum. Sizin için daha aydınlatıcı olabilir. Tabula Rasa adında okul var. Bu okulda öğrenciler yetiştiriliyor. Ama bu öğrenciler çok küçük yaşta bu okula veriliyorlar. Öğrenciler ailelerini hiç tanımıyorlar ve aileleri hakkında bilgileri yoktur. Peki bu öğrenciler niye bu okulda eğitim görüyorlar. Zamanı geldiğinde büyük iş adamları tarafından açık artırmada satın alınıyorlar. En çok parayı kim verirse vesta öğrencilerinden birisini alıyorlar. Alma sebepleri vestalar hiç telefon kullanmıyor. Bileklerindeki çipleri var sadece. Normal insanlarda bileklikli saatler kullanıyorlar. Ama virüs dedikleri yani telefon kullanan insanlar virüs oluyorlar. Telefon kullananlar insanlara virüs diyorlar. İş adamların vestaları alma sebepleri onlara güvenebilcekleridir. Yani vestalar telefon kullanmazlar. Onları satın alan kişilere hata yapmazlar ve onların resmini çekemezler. Vestalar güvenilirdir. Çok severek okuduğum bir kitaptı gerçekten. Elime aldığımda bu kadar seveceğimi hiç düşünmemiştim. Kitabı elimden bırakamadım diyebilirim. Çok iyi yazılmış ve kurgusu çok iyiydi gercekten. Kitabın sonunda büyük bir şoka uğramıştım. Bu tarz kitap hiç okumamıştım. Gerçekten çok sevdim. Mutlaka okuyun derim. Eminim sizlerde seviceksiniz. Herkese tavsiye ediyorum.
288 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Herkese merhaba.
Boş sayfa serisi hız kesmeden devam ediyor. Blanca her şeye sahipti. Sevgilisi ve manevu babasıyla çok mutluydu. Tabula Rasa okulu'dan kurtulmuştu. Her şey çok iyiye giderken bir gün Blanca FBI tarafından alınıp götürülüyor. Bitmeyen sırlar vardı hala. Blanca bu sırlara cevap verebilcekmiydi? Kaçanlar'la birlikte Blanca Vestal olan arkadaşlarıyla birlikte Tabula Rasa okuluna karşı amansız bir mücadele vericektir. Onu zor günler bekliyordu. Blanca ailesini, arkadaşlarını ve ailesini korumak için elinden gelen her şeyi yapıcaktır. Sorunlar hız kesmeden devam ediyor. Sırlar ve sırlar hala açıklanmamış sırlar var aslında. Kitap bitti ama devamı olduğunu düşünüyodum. Kitabın devamı yokmuş. Güzel bir boş sayfa serisiydi. O kadar alışmıştım ki kitaba onlardan ayrı kalmak beni üzecek. Okurken keyif aldığım ve elimden bırakmak istemediğim bir seri oldu. Yani kitabın içinde güzel ve anlamlı sözler vardı. Düşündüğümde bizler telefonu olanlar birer virüsüz aslında. Hayatımızı elimizden düşürmediğimiz bir telefona adadık resmen. Ailemizi, arkadaşlarımızı ve kendimizi unuttuk. Bu dünyayı unuttuk. Değer vermeyi ve sevmeyi unuttuk. Dostluklarımızı ve paylaşmayı unuttuk. İnsanları görmez olduk. Gercekten bu anlattıklarımı okurken kitapta bulacaksınız. Çok güzel bir seriydi. İyiki okumuşum diyorum. Herkese tavsiye ediyorum.
288 syf.
·2 günde·7/10
Güzel bir devam kitabı Kitabın başlarında çok fazla sıkıldım. Hatta son 100 sayfaya kadar sürekli olarak bu kitap ilkinden daha kötü dedim. Çünkü bir aksiyon yoktu. Normal bir aşk romanı gibi Blanca ve Seth'in ilişkisini okuduk. Hatta araya Tiffany ve Keunglar falan girdi. O son 100 sayfada ise kitabın ihtiyacı olan aksiyonu biraz olsun hissedebildim. O yüzden kitap hakkında çok kötü şeyler söyleyemiyorum. Hemen hemen ilk kitapla aynı yorumları yaptım. Yine sürükleyicilik, anlatım ve konu bütünlüğünde sıkıntılar vardı. Bunu okurken hissediyorsunuz. Ama ilk kitabı okuduysanız bunu da okumanızı tavsiye ediyorum. Serinin burada bitmesi bence iyi bir karar. Sadece bu kitabın sonuna 3-4 sayfa daha bir şeyler eklenerek bitirilse daha iyi olurdu. Yine de değişik bir seri okuduğumu düşünüyorum. Tekrar okuyacağım bir seri değil. İki kitabı birden düşünürsem 6/10'luk bir seri.
288 syf.
·2 günde·6/10
Güzel bir konuya sahip olan bir bilim kurgu kitabıydı. Ele aldığı konu ilgi çekici bir konu ama bana daha çok, geçmiş yıllardaki kölelik sisteminin gelecekteki teknoloji ile harmanlanmış hali gibi geldi. Hikayenin akıcılığında bir sıkıntı yok. 1-2 günde bitebilecek bir kitap. Ama kitap edebi yönü güçlü olan bir kitap değil. Anlatımını kötü buldum. Betimlemeler, açıklamalar, diyaloglar... Bunların hepsinde eksiklikler vardı. Normal olarak da kitabı okuduktan sonra "konusu güzel ama ele alınış biçimi kötü" yorumunu yapıyorsunuz. Ayrıca kitaba fantastik bir aşk romanı muamelesi de yapılabilir. Hatta popüler gençlik kitaplarına benzetebilirsiniz. Çünkü öyle bir havası var ve bunu okurken hissediyorsunuz. Aslında kitap teknoloji ve özgürlük konularına atıfta bulunuyor. Ama maalesef ki bunları anlatırken istenilen etkiyi veremiyor. Çok ısrarla önereceğim bir kitap değil. Ama elinizde bu kitap ve boş vakit varsa sıkılmadan okuyabileceğiniz bir kitap.
288 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Muhteşem ötesi bir devam kitabı.
Bu seriyi okumayanlar için tek tavsiyem Blanca ve Seth için alın ve okuyun derim. Zaten konuyu biliyorsunuz uzun uzun anlatmama gerek yok.
288 syf.
·Puan vermedi
Boş Sayfa Serisi'nin ilk kitabına bugün başladım ve bitirdim. Okunması çok kolay bir kitaptı.
Ana karakterimiz Blanca isminde bir genç kız ve doğduğundan beri Vesta olma eğitiminde, dijital dünyanın hayaleti, herhangi bir teknolojik aletten ve gelişmeden habersiz, güneş ışığı hiç görmemiş, satın alındığında sahiplerinin her istediğini yapmaya hazır. Mezuniyetiyle 32 milyon dolara (kapakta 35 milyon dolar yazıyor) alınmasıyla gelişen olayları anlatıyor.
288 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Bu kitapta ilk kitaba nazaran daha com karakterlere odaklanılmış ve yine olaylar aniden gelisiyo kitabın devamını isterdim ama beğendim güzel bir seriydi kurgusu çok güzeldi akıci ve kolay okunur bir kitap
288 syf.
·1 günde·6/10
Güzel bir kurgu olacakken, yazarın kalemine takılmış bir kitap. Birazcık olsun yazarlığa ilgi duyan insanlar bilir ki kitaba başlamak en zor adımlardan biridir. Birinci bölümde okuyucuya sunacağın şeyler çok önemlidir. Ve her iyi okuyucu kitaba yapacağı puanlamayı kitabın ilk bölümüne göre verir bence. Bu düşük puanı da romana girişi güzel yapamamış olmasından dolayı veriyorum. Kurgu kitabın ilk bölümünden son bölümüne kadar amatörce yazılmıştı. Edebi değeri yok denecek kadar az. Güzel bir çalışma ile kitabı iyi bir yazar ve editörle yazılmasını istiyorum. Seriyi aldığımdan dolayı ikinci kitabı da okuyacağım ama tavsiye etmiyorum
Gerçekten hiç ilerlemiyor daha fazla devam edemedim kendimi okumak için çok zorladım fakat olmayınca olmuyor. Konusu güzeldi amma velakin anlatılanlar çok çelişkiliydi. İlk kitapta Blanca kendi kendine karar alamazken bu kitapta Maşallahı var. İlk kitap incelememde sorular cevapsız bırakılmış dedim ikinci kitapta belki cevaplanir diye umutlanmistim lakin o da yok. Maalesef bu seri ile anlaşamadım ve bu bir miktar üzdü.

Yazarın biyografisi

Adı:
Jennifer Bardsley
Unvan:
Yazar
Doğum:
San Diego, Kaliforniya, Amerika Birleşik Devletleri

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 126 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 25 okur okuyacak.
  • 5 okur yarım bıraktı.