Jenny Offill

Jenny Offill

7.1/10
8 Kişi
·
15
Okunma
·
0
Beğeni
·
337
Gösterim
Adı:
Jenny Offill
Unvan:
Yazar
Doğum:
Massachusetts, ABD, 1968
(1968 Massachusetts doğumlu) Jenny Offill bir Amerikan romancı.
Stoacılardan bir düşünce deneyi. Sahip olduğunuz şeylerden bıktıysanız hepsini kaybettiğinizi hayal edin.
Jenny Offill
Sayfa 64
“Bir koca var benzin fişlerini istiyor, başka bir tanesi sabahın üçünde seks istiyor. Biri kısa saçı yasaklamış, bir diğeri evde hayvan istemiyor. Ben olsam asla katlanmazdım buna, diye düşünüyor tüm diğer eşler. Asla.”
Jenny Offill
Domingo yayınları
Eğer kalın ve ağır bir kitap okuyorsanız , biraz ara vermek amacıyla bu kitaba başlayabilirsiniz. 2 günde rahat bitirebileceğiz bir kitap. Kitabı okuyan kişilerin de incelemelerine göre kadın kendinden eş diye bahsediyor. Daha fazla ayrıntı vermeyeyim. Tavsiye ederim. İyi okumalar..
İlk defa okuduğum bir yazar.Farklı fakat akıcı bir kurgusu var..Anlatıcı kadın kendisinden eş, eşinden de koca diye bahsederek yaşadıklarını 3.şahıs tarafından anlatır gibi anlatıyor.Çok severek evlendiği eşi,çocuğuyla mutlu bir yaşam kurdular derken büyü bozuluyor.Bundan sonrasını anlatmayayım.Ancak klasik bir roman anlatımı yerine çok daha özgün bir tarz deneyen bu yazarı tanımaktan ve kitabını okumaktan keyif aldım
Kara gecenin serin monotonluğundan ve yiyeceklerimizin nahoş aynılığından sıkıldığımız kadar sıkıldık birbirimizin dostluğundan. Fiziksel, zihinsel ve belki moral açısından çöküntü içindeyiz ve geçmiş tecrübeme dayanarak, biliyorum ki bu çöküntü daha da artacak..."
.
Bu bir ayrılık ve ihanet hikayesi, kadının ağzından anlatılan... Kadın kendinden üçüncü bir şahıs gibi "eş" olarak bahsediyor, nasıl sevdiğini, her şeyin nasıl monotonlaştığını, anneliği ve sonra teker yuvarlanışlarını anlatıyor. Çok hızlıca okunan, insanı depresif hissettirmede başarılı bir kitap. Yine de reklamı yapıldığı kadar, üzerindeki övgülere değecek kadar başarılı bulamadım ben

Yazarın biyografisi

Adı:
Jenny Offill
Unvan:
Yazar
Doğum:
Massachusetts, ABD, 1968
(1968 Massachusetts doğumlu) Jenny Offill bir Amerikan romancı.

Yazar istatistikleri

  • 15 okur okudu.
  • 8 okur okuyacak.