Jenny Offill

Jenny Offill

Yazar
6.3/10
13 Kişi
·
36
Okunma
·
0
Beğeni
·
380
Gösterim
Adı:
Jenny Offill
Unvan:
Yazar
Doğum:
Massachusetts, ABD, 1968
(1968 Massachusetts doğumlu) Jenny Offill bir Amerikan romancı.
Yatakta yatarken kafamı, hala korunacak bir bıngıldağım varmış gibi kollarınla sarardın.Yakın dur bana, derdin. Neden öyle uzağa gidiyorsun?
Jenny Offill
Sayfa 17
Budistler bilgeliğin üç mihenk taşına erişmekle elde edildiğini söylüyorlar. Birincisi benliğin yokluğunu anlamak. İkincisi her şeyin geçiciliğini anlamak. Üçüncüsü ise olağan deneyimlerin tatmin sağlamaz doğasını anlamak.
Jenny Offill
Sayfa 45
"Sanırım kendimi tam anlamıyla vermekten korktum," diyor eş. "Çünkü tam anlamıyla vermek ürkütücü. Tam anlamıyla vermekle her şeyi kaybedersin."
Jenny Offill
Sayfa 138
“Yaşlan benimle. En güzel günleri henüz yaşamadık.”
diyor yıl dönümü bölümündeki kartpostallar.
Ama eşin hatırlayıp durduğu yerde bir de Yeats dizeleri var.
“Tüket bitir yüreğimi; ihtirasla marazlı, can çekişen bir hayvana bağlı.”

Her şey dağılıp gidiyor.

“Kızın saçları kızıldı,” diyor, kız kardeşine. “Benim eskiden boyadığım renk.”
188 syf.
·8 günde·8/10
Eğer kalın ve ağır bir kitap okuyorsanız , biraz ara vermek amacıyla bu kitaba başlayabilirsiniz. 2 günde rahat bitirebileceğiz bir kitap. Kitabı okuyan kişilerin de incelemelerine göre kadın kendinden eş diye bahsediyor. Daha fazla ayrıntı vermeyeyim. Tavsiye ederim. İyi okumalar..
188 syf.
·3/10
Aşırı iyi başlayıp ortalama olarak bitirdi. Sonlarını neredeyse okumayacaktim. Ama yaptığı alıntılar ve günlük hayattan örneklerinden de zevk aldım sanırım.
188 syf.
·2 günde·Beğendi·6/10
Kara gecenin serin monotonluğundan ve yiyeceklerimizin nahoş aynılığından sıkıldığımız kadar sıkıldık birbirimizin dostluğundan. Fiziksel, zihinsel ve belki moral açısından çöküntü içindeyiz ve geçmiş tecrübeme dayanarak, biliyorum ki bu çöküntü daha da artacak..."
.
Bu bir ayrılık ve ihanet hikayesi, kadının ağzından anlatılan... Kadın kendinden üçüncü bir şahıs gibi "eş" olarak bahsediyor, nasıl sevdiğini, her şeyin nasıl monotonlaştığını, anneliği ve sonra teker yuvarlanışlarını anlatıyor. Çok hızlıca okunan, insanı depresif hissettirmede başarılı bir kitap. Yine de reklamı yapıldığı kadar, üzerindeki övgülere değecek kadar başarılı bulamadım ben
188 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
İlk defa okuduğum bir yazar.Farklı fakat akıcı bir kurgusu var..Anlatıcı kadın kendisinden eş, eşinden de koca diye bahsederek yaşadıklarını 3.şahıs tarafından anlatır gibi anlatıyor.Çok severek evlendiği eşi,çocuğuyla mutlu bir yaşam kurdular derken büyü bozuluyor.Bundan sonrasını anlatmayayım.Ancak klasik bir roman anlatımı yerine çok daha özgün bir tarz deneyen bu yazarı tanımaktan ve kitabını okumaktan keyif aldım

Yazarın biyografisi

Adı:
Jenny Offill
Unvan:
Yazar
Doğum:
Massachusetts, ABD, 1968
(1968 Massachusetts doğumlu) Jenny Offill bir Amerikan romancı.

Yazar istatistikleri

  • 36 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 11 okur okuyacak.