Jerold Panas

Jerold Panas

Yazar
8.7/10
12 Kişi
·
33
Okunma
·
0
Beğeni
·
18
Gösterim
Adı:
Jerold Panas
Unvan:
Yazar
Doğum:
ABD, 9 Ağustos 1928
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
246 syf.
·Puan vermedi
“Güçlü Sorular daha fazla iş kapmanıza, ilişkilerinizi derinleştirmenize ve insanlarla mümkün olduğunu bile düşünmediğiniz kadar çabuk bağ kurmanıza hemen yardımcı olacak.” Yazarları bu şekilde tanımlamışlar. Ben bu kitabı aslında işimde yardımcı olması adına okumak istedim fakat okuduktan sonra öyle bir şeyle karşılaştım ki... Gerçekten ben iletişemiyormuşum. Güçlü soruların ne kadar etkili olduğunu bir saat boyunca anlatmak istediğimi bir soruyla başardığımda farkettim. Anlaşılmak isteği hepimizin en mutlu olduğu şey öyle değil mi? Anlaşıldığımı ve ne anlatılmak istendiğini fark ederek ilişkilerim güçlendi. Bazen kişisel gelişim kitapları sıkar ama bu kitapta 35 adet güçlü sorunun yaşanmışlıklarla örneklendirilerek anlatılması da bana hiç sıkıcı gelmedi ve hatta merakla okudum. Sizin tercihinize...
Bu kitabı okumanız size en çok hangi konuda yardımcı olabilir?
246 syf.
·Beğendi·10/10
Kitabı çok beğendim. Koçluk yaptığım için faydalı olduğunu hissettim. Soruların önemini zaten biliyor olsam da güçlü soru sorabilmek başka. Sizi düşündürttüğü için kendinizi bulmanıza yardımcı oluyor.
246 syf.
·10/10
Soru sormak mı cevap vermek mi? Ben ikisini de severim. Özellikle soru sormayı. Sormak benim için insanı keşfetme yolunda bir adım. Kendime de çok soru sorarım.
Bunu niye yaptın?
Hissettiğin bu duygunun adı ney?
Hissettiğin şekilde mi kendini ifade ettin yoksa olmasını gerektiğini düşündüğün gibi mi?
Elinden gelen bu muydu?
Daha iyisi olabilir miydi?
Yaptığın doğru muydu? Vesaire bir çok soru. Sorular ile kendimi köşeye sıkıştırmayı severim.
Aynı şekilde başkalarına doğru sorular sorarak onları anlamaya çalışmak da çok güzel ve özel bir şey.
İyi sorular sorduğumu düşünürüm. Bazen soru sorduğumda buna pek alışık olmayan bireyler şaşkınlıkla karşılar. Bence soru sormaya ve cevap vermeye alışık olmaya çalışmalıyız.
Kitaba gelelim. Bir Hocamın tavsiyesi üzerine almıştım. Güzel sorular var. Kendimize sorabileceğimiz. Sanırım daha çok satış yapmak üzerine karşıdaki müşteriyi ikna etmeye yönelik bir algısı var kitabın kapak yazısının. Ancak içi tamamen öyle değil. Yani kendinize uyarlanabilcek sorular bunlar. Güzel. Okunabilir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Jerold Panas
Unvan:
Yazar
Doğum:
ABD, 9 Ağustos 1928

Yazar istatistikleri

  • 33 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 29 okur okuyacak.