John Smith

John Smith

Yazar
5.8/10
180 Kişi
·
574
Okunma
·
13
Beğeni
·
1.523
Gösterim
Adı:
John Smith
Unvan:
Yazar
390 syf.
·3 günde·Beğendi·7/10
Darian'ın babası olan Rob seri katil ve insanlara acı vermeyi, onlara tecavüz etmeyi seven bir psikopat. Darian ile Mia'nın başı büyük belada. Çünkü Rob Mia'nın peşinde ...
Sonunu merak ediyorsanız buyurun okumaya davet ediyorum .:-)Bir günde bitecek kadar akıcı bir roman :-)
390 syf.
·1/10
Korsan kitapların satıldığı bi tezgahtan almıştım bunu. Kitabın dışıyla, içi o kadar alakasızdı ki, yorumları görene kadar, kitabın kapağıyla, sayfalarının karıştığını düşünüyordum. 400 sayfanın 380 i öpüşmelerler geçiyor, kızaran dudaklar, moraran boyunlar falan... Gerçek dışı bir hikaye, saçma sapan bir son. Fazla söze gerek yok, okumayın.
390 syf.
Kitap çok akıcıydı ama gerçekten içinde yazılanlar herkesin bildiği olaylar ve karakterlerdi . Hatta ''Alacakaranlık'' kitabının kopyası gibi geldi bana .Sadece vampirler yoktu . Olaylar biraz daha farklıydı . Ama okurken ''ee bu Alacakaranlık'ta da geçiyordu, neredeyse aynısı'' dediğim yerler oldu . Yinede akıcı , güzel bir kitap .Okurken sıkılmazsınız :) Tavsiye ederim herkese.
336 syf.
·2 günde·1/10
Kitap bana hediye alınmıştı. Garip ağabeyim nasıl kitap alınacağını bilmediğinden kapağına bakarak almış. Hediye olması bir nebze artı puan kazandırdı. Fakat böyle bir kitaba para vermediğim için şanslıyım. 3 lira dahi verseydim içim acırdı.

İki tane yeni yetme, hayattan bıkmış, mutsuz, melankoli iki "çocuk" gelmişler 3 satırda 10 kere öpüşüyorlar. Gerilim aradım, sonunu o yüzden merak ettim. Bir gram gerilim yaşadıysam namertim. Kitap akıcı ona lafım yok. Akıcı olmasının sebeplerine çok lafım var. Dil ve Anlatım dersinde bize öğretildiği kadarıyla akıcılık kişinin bildiği kelimeleri yan yana hızlı okuyarak takılmadan ilerlemesi olarak algılanıyor. Kelime konusunda hiç sıkıntım olmadı çünkü bir tane kelime bile öğrenemedim. Bilmediğim bir kelimeyle karşılaşamadım. Çeviri olağanüstü şekilde berbattı.

Klasik, hayatınızdan bir buçuk saat çalan hırsız hollywood filmlerinden birini açıp gördüğünü yazmış gibi John Smith. Ne bir yazar kırıntısı var, ne bir beyin fırtınası ne de bir öğretisi.

Görüş farklılıkları diye adlandırıyorum ama bu kitabın ikincisini harıl harıl arayan okurlar gördüm. Hayatımda okuduğum en etkileyici kitaplardandı diyen okurlar gördüm. Bunu okuyan kitap okudum demesin, bu bir müsvedde. Galiba bu kişiler Türk Edebiyatı ne bilmiyorlar. Bir şaheser okusalar etkisinden çıkamayıp intihar ederler mazallah.
390 syf.
Benm gibi kapak fotosuna aldanmayın sakın :) gerilim yok heyecan yok .. Kitabın ismini değiştirip aşk romanı diye okuyabilirsiniz. Kitap kötü değil hemen bir günde bitecek bi eser ama çok fazla tavsiye edemicem..
390 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Rob yıllarca karısını ve Darian’ı dövmüş, işkence etmiş ve hayatı onlara zehir etmişti. Darian tam mutluluğu bulduğunu düşündüğü bir anda karşısına nefret ettiği sadist babası Rob tekrar çıkmıştı. Babası tarihin şimdiye kadar gördüğü en vahşi seri katillerden biriydi. Rob oğlundan ne istiyordu ve ona neden acı çektiriyordu? Darian ve Mia’yı öldürmek isteyen bu psikopat ruhlu baba, bu amacına ulaşabilecek miydi? Bu gözü dönmüş seri katil cinayetlerini nasıl bu kadar mükemmellikle ve yakalanmadan işleyebiliyordu? Hem Amerikan hem de İngiliz polisi bu psikopatın işlediği cinayetleri ve tecavüzleri ortaya çıkarıp Rob’u etkisiz hale getirebilecek mi, yoksa Rob yakalanmadan insanları öldürmeye devam edecek miydi?
Bu sıra dışı gerilim romanını elinizden bırakamadan bir çırpıda bitireceksiniz. Aksiyon ve gerilim edebiyatını seven okurların hafızalarından kolay kolay çıkmayacak değerli bir eser…Sonunu hiç tahmin etmiyordum açıkcası
390 syf.
·1/10
Daha çok kapağına aldanıp okuduğum bir kitap. Şu an keşke hiç okumasaydım diyorum. İsmiyle o kadar alakasız ki içeriği . Bu ne ya dedirtiyor insana. O kadar saçma ve alakasız . Okuduğuma pişmanım . Tavsiye etmiyorum valla. Değmiyor çünkü bana göre.
390 syf.
·6 günde·1/10
Sırf yarım kalmasın diye okumaya çalıştığım bir kitap oldu. Kesinlikle kapağıyla uzaktan yakından alakası yok. İki ergenin aşk hikayesinden başka bir şey değil. Zaten kitabın sonunu arka kapak yazısı olarak yazmışlar ve siz de ona kanıyorsunuz. Resmen insanın zekasıyla dalga geçen bir kitap. Olayları bağlayış şekli o kadar saçma ki, yok etten maskesi varmış bilmem ne! Kesinlikle okumayın. Zaten kitabı bitirene kadar oturduğum yerde fenalık geçirdim. Okuyacak olanları uyarın ve okutmayın. Bu arada 1 bile fazla.Puanım aslında 0,0000001.

Yazarın biyografisi

Adı:
John Smith
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 13 okur beğendi.
  • 574 okur okudu.
  • 7 okur okuyor.
  • 121 okur okuyacak.
  • 5 okur yarım bıraktı.