Psikopat

6,5/10  (59 Oy) · 
160 okunma  · 
36 beğeni  · 
1.877 gösterim
Seni öldüreceğim zamanı biliyorum, peki sen ne zaman öleceğini merak ediyor musun?

"Her zaman peşinizde olacağım!"

Balayı için geldikleri otelin odasında bu notu gören Mia ve Darian dehşete düşmüşlerdi ve notun kimden geldiğini biliyorlardı: Darian'ın cani ruhlu, kadınlara zevk için tecavüz edip, onları işkence yaparak öldüren psikopat ve katil babası Rob'du bu mesajı yazan...

Rob yıllarca karısını ve Darian'ı dövmüş, işkence etmiş ve hayatı onlara zehir etmişti. Darian tam mutluluğu bulduğunu düşündüğü bir anda karşısına nefret ettiği sadist babası Rob tekrar çıkmıştı. Babası tarihin şimdiye kadar gördüğü en vahşi seri katillerden biriydi. Rob oğlundan ne istiyordu ve ona neden acı çektiriyordu? Darian ve Mia'yı öldürmek isteyen bu psikopat ruhlu baba, bu amacına ulaşabilecek miydi? Bu gözü dönmüş seri katil cinayetlerini nasıl bu kadar mükemmellikle ve yakalanmadan işleyebiliyordu? Hem Amerikan hem de İngiliz polisi bu psikopatın işlediği cinayetleri ve tecavüzleri ortaya çıkarıp Rob'u etkisiz hale getirebilecek mi, yoksa Rob yakalanmadan insanları öldürmeye devam edecek miydi?

Bu sıradışı gerilim romanını elinizden bırakamadan bir çırpıda bitireceksiniz. Aksiyon ve gerilim edebiyatını seven okurların hafızalarından kolay kolay çıkmayacak değerli bir eser...
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  390
 • ISBN:
  9786055422592
 • Çeviri:
  Melek Golden
 • Yayınevi:
  Nokta Yayınları
 • Kitabın Türü:
Meral 
23 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 7/10 puan

Darian'ın babası olan Rob seri katil ve insanlara acı vermeyi, onlara tecavüz etmeyi seven bir psikopat. Darian ile Mia'nın başı büyük belada. Çünkü Rob Mia'nın peşinde ...
Sonunu merak ediyorsanız buyurun okumaya davet ediyorum .:-)Bir günde bitecek kadar akıcı bir roman :-)

Aleyna 
06 Ağu 17:22 · Kitabı okudu · 9 günde · 7/10 puan

Yazar kitabi guzel yazmis lakin ozetinde anlatildigi gibi korku bi o kadar da cinayet olaylari yoktu. Kitabin konusunu soyleyecek olursam, Darian'in sadist bir babasi var sevgilisi Mia'nin pesine dusmekte ve bir yandan da ogluna zarar vermeye calismakta vs. Ama yazar daha cok kitabi ask konusu yapmis toplasak 3 sayfa korku barindiran cumleler var diger harici Mia ile Darian'nin tutkulu aski. Ha kitabi genel acidan bakarsak oldukca guzel yazmis yazar bazen istemsizce sasirdigim yerlerde oldu. Gizem gerilim kitabi okumak istiyorsaniz tavsiye etmem, kapagina aldanmayin derim :)

Kitap çok akıcıydı ama gerçekten içinde yazılanlar herkesin bildiği olaylar ve karakterlerdi . Hatta ''Alacakaranlık'' kitabının kopyası gibi geldi bana .Sadece vampirler yoktu . Olaylar biraz daha farklıydı . Ama okurken ''ee bu Alacakaranlık'ta da geçiyordu, neredeyse aynısı'' dediğim yerler oldu . Yinede akıcı , güzel bir kitap .Okurken sıkılmazsınız :) Tavsiye ederim herkese.

Cihan Yıldız 
22 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Korsan kitapların satıldığı bi tezgahtan almıştım bunu. Kitabın dışıyla, içi o kadar alakasızdı ki, yorumları görene kadar, kitabın kapağıyla, sayfalarının karıştığını düşünüyordum. 400 sayfanın 380 i öpüşmelerler geçiyor, kızaran dudaklar, moraran boyunlar falan... Gerçek dışı bir hikaye, saçma sapan bir son. Fazla söze gerek yok, okumayın.

Başucumda Kitap 
11 Şub 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 1/10 puan

Kitap bana hediye alınmıştı. Garip ağabeyim nasıl kitap alınacağını bilmediğinden kapağına bakarak almış. Hediye olması bir nebze artı puan kazandırdı. Fakat böyle bir kitaba para vermediğim için şanslıyım. 3 lira dahi verseydim içim acırdı.

İki tane yeni yetme, hayattan bıkmış, mutsuz, melankoli iki "çocuk" gelmişler 3 satırda 10 kere öpüşüyorlar. Gerilim aradım, sonunu o yüzden merak ettim. Bir gram gerilim yaşadıysam namertim. Kitap akıcı ona lafım yok. Akıcı olmasının sebeplerine çok lafım var. Dil ve Anlatım dersinde bize öğretildiği kadarıyla akıcılık kişinin bildiği kelimeleri yan yana hızlı okuyarak takılmadan ilerlemesi olarak algılanıyor. Kelime konusunda hiç sıkıntım olmadı çünkü bir tane kelime bile öğrenemedim. Bilmediğim bir kelimeyle karşılaşamadım. Çeviri olağanüstü şekilde berbattı.

Klasik, hayatınızdan bir buçuk saat çalan hırsız hollywood filmlerinden birini açıp gördüğünü yazmış gibi John Smith. Ne bir yazar kırıntısı var, ne bir beyin fırtınası ne de bir öğretisi.

Görüş farklılıkları diye adlandırıyorum ama bu kitabın ikincisini harıl harıl arayan okurlar gördüm. Hayatımda okuduğum en etkileyici kitaplardandı diyen okurlar gördüm. Bunu okuyan kitap okudum demesin, bu bir müsvedde. Galiba bu kişiler Türk Edebiyatı ne bilmiyorlar. Bir şaheser okusalar etkisinden çıkamayıp intihar ederler mazallah.

Merve Kaydi 
22 Eyl 23:19 · Kitabı okudu · Puan vermedi

**seni öldüreceğim zamanı biliyorum, peki sen nezaman öleceğini biliyormusun???
-sabah uyandiklarinda aşk yataklarının baş ucunda onlar için bırakılmış bir not buldular (peşinizdeyim…)

Emine yuksel 
25 Mar 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 7/10 puan

Guzel bir kitap ilk defa gerilim tarzi kitap okuyayim dedim ama daha cok ask romani gibi olmus. Kanli bicakli olur diye dusundum ama guzeldi okumaya deger.

Halil Korkut 
28 May 01:06 · Kitabı okudu · 7 günde · 1/10 puan

Hayatımda böyle saçma bir kurgu görmedim. Şimdi burada bu kitap başlığını gören okur illâ ki bir psikopat gözetleyecek, evet bir psikopatımız var fakat yaptığı zulümler öyle aman aman da değil, olsa dahi hikayede karşımıza pek çıkmıyor. Aslında bütün hikaye boyunca iki yeni yetmenin gönül ilişkilerini okuyoruz ki bu oldukça sıkıcı. Hikayenin finali de öyle mantıksız ki...

pınar inanç 
27 Eki 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

ben bu kitaptan çok etkilendim bilmiyorum ama hem güzel hem entirsn benim hoşuma gitti açıkçası ben çok beğendim üvey baba biraz kurmaca olmuş ama iyi benim svediğim kitablar arasında bir kitap olmuş

ßayan Şizofren 
26 Ara 2014 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Harikulade bir kitaptı. Oldukça ilham aldım. :D

Kitaptan 3 Alıntı

İnsanı tanımak en zor işlerden biri. Dost bildiğimiz kişi onca yıldan sonra öyle bir davranışta bulunur ki, ister-istemez "Yahu ben bu adamı tanıyamamışım" dersiniz. Bu bir bakıma kişinin kendini tanıyamaması, ölçememesi; etrafı kadar kendisi hakkında da aldanışa kapılmasıdır. Aldanış içinde kalıp rahat etmeyi kim istemez.

Psikopat, John SmithPsikopat, John Smith
Gizem abay 
04 Şub 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

David yüzündeki etten maskeyi çıkarırken kahkalar atıyordu
"Küçük aptallar siz çok hemde çok aptalsınız"diye bağırdı ve maskeyi çıkarıp mutfak masasına bıraktı.
Mia gördüğü şeye inanmakta zorlanıyordu.
Bu olamazdı.yıllarca bir piskopata bana demiştı ve üstelik o Darian'in babasıydı.

Psikopat, John Smith (Sayfa 384 - nokta kitap)Psikopat, John Smith (Sayfa 384 - nokta kitap)
Başucumda Kitap 
02 Şub 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 1/10 puan

Annesi ikisi için küçük bir kahvaltı hazırlıyordu. Jambonlu yumurta ve tost... mutfak masasında her şey hazırdı.

Psikopat, John Smith (Sayfa 49)Psikopat, John Smith (Sayfa 49)