Jorge Franco

Jorge Franco

Yazar
8.0/10
4 Kişi
·
7
Okunma
·
0
Beğeni
·
760
Gösterim
Adı:
Jorge Franco
Unvan:
Yazar
Doğum:
Medellín, Kolombiya, 1964
Çok farklı bir biçimde yalnızca tek bir erkek bana doygunluk verdi. Altı yaşında, zihinsel özürlü, şu anda kollarımda dinleniyor ve o aşkın tek olası şekli.
Amanda'ya kimsenin aşk acısından ölmediğini söyledim ve o benim bunu bilemeyecek kadar küçük oluşumu yüzüme vurdu. Bana, "Elbette ki aşk acısından ölünebilir," dedi, "hem de sadece bir değil, pek çok kez."
Sizi suçlamak için sizin dışınızda sebepler arayacağım. Çocukken geçirdiğiniz bir hastalık sizi sevgiden mahrum bıraktı; bir darbe, bir kaza, yüksek ateş sevgi hücrelerinizi yaktı. Bana verdiğiniz zararın kasıtlı olduğuna inanmak istemiyorum.
Başka bir gezegene gittiyseniz ben burada dönmenizi bekliyorum; komadaysanız veya hafıza kaybı yaşıyorsanız burada iyileşmenizi bekliyorum; öldüyseniz yeniden dirildiğinizi görmek için Kıyamet'i bekliyorum.
Bir öpücüğün, bir işaretin, yalnızca birkaç dakikanın birine takılıp kalmak için yeterli olduğuna ikna olmuş durumdayım.
Hatıralar kendi kendilerine hareket ederler, her tür birlikteliğe hazırdırlar, seni rahatsız etmek için ortaya çıkanlara karşı dikkat kesilmelisin.
Ayrıca hepimiz delilik yapıyoruz. Aşka inanmak da bunlardan biri mesela. Sonsuza kadar süreceğini düşünmek ondan da beter. İnsanoğlunun delilikleri yazmakla bitmez, üstelik düşünün ki daha fazlasıyla karşılaşmamak için sokağa adımımı bile atmadım.
Yıkım kapına dayandığında sanki çürümeye başlamışsın gibi herkes sana şüpheyle bakar.
320 syf.
·Beğendi·8/10
Kitabım bitti. Değişik, farklı bir kurgu. Yazarla ilk kez tanıştım.

Kitabımız bir yangınla başlıyor ve konu yangından öncesi yaşananları anlatıyor.
Üç kız kardeşin şansız, acı dolu, akıl almaz hayattları. Bu kadarda olmaz denilen cinsden...
Ağzım açık, soluksuz okudum kitabı. Kurgu biraz karışık. Kitabın sonu ile başlıyor, sonra başa dönüyoruz, sonra ortalarda bir yerdeyiz :) kafa sağlam – sakince okumak gerek....

Şimdi kısaca şu akıl almaz hayatları olan kızkardeşlerden az bahsedeyim:

Hayatı boyunca telefon bekleyen Amanda kızların en büyüğü. Annesi çaresizlik ve parasızlıktan dolayı ortanca kardeşi alıp evden gittiğinde küçük kardeşine bakmak zorunda kalıyor.
Daha sonra köyden şehre, annesinin yanına yerleştiklerinde bir gün kendinden çok genç birisi ile tanışıyor ve hayatına mal olan garip bir ilişki yaşıyor. Genç adam onu terkettikten sonra evden bir daha hiç çıkmıyor ve sürekli ondan telefon bekliyor.
Amandanın yaşadıklarını onun yazdığı ama hiç gönderemediği mektuplarından okuyoruz. Oldukça dokunaklı anlatıyor yaşadığı hayalkırıklığını ve acılarını. Kızların içinde en saplantılı olanı.

Acılarla beslenen Jennifer kızların ortancası. Kendini yaralayarak, sokaklara çıkıp hikayeler anlatan ve bundan para kazanan bir kişilik. Ancak sonrasında bu acılardan zevk aldığını keşfediyor.Başına açtığı işler de cabası :) İnatçı, dediğim dedik, paragöz ve bencil bir karakter.

Çılgın bir karar veren Leticia en küçük kardeş. Başına açmadığı bela kalmıyor ve hayatının deliliğini yapıyor. Yine de yaşadıklarından ders almıyor. Kızların arasında en narin ve erkek düşkünü bir karakter.

Kitabımızın ana karakterlerinden diğerleri de Jenifferin ikiz çocukları. Özel bir yetenekleri var ancak bu yetenekleri aile ye değil dışarıdaki insanlara yarıyor.

Mahvolmuş bir Aile, paramparça bir hikaye.

Ancak Final bölümünde “oh be” dedim gerçekten de :) Nihayet acıların içinde bir ışık doğdu diyebildim, çünkü kitabın tamamında ailenin yaşadıklarını hazmetmekle geçirdim.

Gerçekten çok farklı bir kitap. Konusu ilginizi çektiyse okuyun derim ....

Yazarın biyografisi

Adı:
Jorge Franco
Unvan:
Yazar
Doğum:
Medellín, Kolombiya, 1964

Yazar istatistikleri

  • 7 okur okudu.
  • 2 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.