Kaan Dinç

Kaan Dinç

Yazar
10.0/10
1 Kişi
·
1
Okunma
·
1
Beğeni
·
15
Gösterim
"Çaresizsen, elinden bir şey gelmiyorsa, olmayacak gibiyse; telaşlanma. Git ve bir daha düşün; ama bu sefer Atatürk gibi düşün. Elbet bir çıkar yolu bulacaksın."
"Hususi arabaları saymazsak iki minibüs arası ortalama on beş dakika kadar vardı. Bir kaç arabanın rengini ve modelini inceledikten sonra minibüs ışıklarını yakıp söndürerek, demir yığınlarının diliyle yolcu olup olmadığımı sordu. Bende elimi bir ateşi körüklermiş gibi aşağı yukarı kaldırarak 'yolcuyum' cevabını verdim. Minibüs, minibüs şoförü ve kendimden oluşan bu haberleşme ağı ne kadar garip görünse de çok etkindi."
"Şair tüm bu olanları izledi, ardından tüm kelimelerle ayrı ayrı oturup dertleşti, onları uysallaştırdı. Ve hepsine öyle güzel bir ahenk verdi ki, kimse bir daha asla yerlerini
değiştiremedi."
“Ve ben ölümü düşündüm bu gece. İrkildim ve biraz ürperdim. Ölümü düşündüm bu gece, yirmi yaşında ve hayat bu kadar güzelken.”
"İnsanlar birbirlerine bir şeyleri çoğunlukla konuşarak aktarırlar. Bazıları yazarak, bazıları da bakarak aktarırlar. Yazarak aktaranlar pek azdır ülkemizde. Bizler kıymetlerini bilmediğimiz gibi bilmek için de çaba sarf etmiyoruz."
"Bir genç, oltasını sudan çıkartıp yanında kendisi gibi balık tutmaya çalışan adama sordu: Burada balık tutma ihtimalim ne kadar?

Denizin sessizliğine kendini kaptırmış olan adam
baktığı yönü hiç değiştirmeden gencin sorusunu cevapladı:
'Sen, balık tutacağına ne kadar inanıyorsan, o kadar.'

Ve balık, aç olmadığını hissederek oltadaki yemlerin yanından uzaklaştı."
"Bir uzman değilim, şunu yapmalısınız diyecek biri hiç olmadım. Tek bildiğim gerçek bu sorunun cevabının kişinin kendinde saklı olması."
"Aradan biraz daha zaman geçer, olması gerekenden daha fazlasıyla yaşanan bütün bu kaygılar mücadele gücümüze el koymuşlardır."
96 syf.
·Beğendi·10/10
İçinde biraz senden biraz benden ve biraz onlardan var. Enternasyonellik şeklen bu olsa gerek. Bir çok hikaye ile hem felsefi hem toplumsal eşsiz yaklaşımlarda bulunulmuş. Akıcı, sürükleyici, eğlenceli fakat bir o kadar da kısa. Hem güldüm hem hüzünlendim hem de uzun uzun düşündüm. Tavsiye ederim, muazzam.

Yazarın biyografisi

Adı:
Kaan Dinç
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 1 okur okudu.