Kalender Dergisi

Kalender Dergisi

Dergi
9.0/10
23 Kişi
·
31
Okunma
·
7
Beğeni
·
86
Gösterim
"Kendi dilini öğrenen eğitimli vatandaşlar milli benliklerinden kopmayacak ve asimile olmayacaklardır."

Işık Selin ORHUNTAŞ
Gökyüzünün sonsuzluğuna yükselmek istiyorum, denizlerin derinliklerine gömülüyorum.
Lou Andreas Salome
Kalender Dergisi
Sayfa 43 - Lou Andreas Salome- Meryem Karadeniz
Lou Andreas Salome
Fiziksel birliktelikten önce zihin birlikteliğini savunmuş, kabul görmesi gereken ve değerli olan tutumunda bu olduğunu yansıtmıştır.
Kalender Dergisi
Sayfa 43 - Lou Andreas Salome- Meryem Karadeniz
Bir bardak suya bakıp denizleri düşünmek, dalgaların kıvrımlarında yükselirken köpürmek.
Kalender Dergisi
Sayfa 18 - Aykut çavdar_çamur kokusu
250 syf.
·Beğendi·10/10
6.sayısı ile okurlarıyla buluşan Kalender Dergisi sadece bir Edebiyat Dergisi değil,aynı zamanda Edebiyata adanmış bir gençliğin mücadelesidir.Bu özel derginin içinde yer almaktan dolayı son derece mutluyum.Emeği geçen tüm dostları kutluyor, başarılarının devamını diliyorum...
250 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Kalender ekibinde olduğum son sayı... İlk göz ağrım diyeceğim bir yazımı paylaştım okuyucuyla. Genel olarak baktığımızda bu sayının öncekilere göre bambaşka ve fazlasıyla güzel olduğunu söyleyebilirim. Gerek dosya konusu, gerek diğer içerikler olarak oldukça başarılı. Tasarımcı olarak baktığımda ise oldukça renkli ve iç açıcı göründüğünü söylemeliyim. Dergi okuma oranlarına bakarsak bu çabalarını takdir etmemek mümkün değil, çünkü cidden okunmuyor dergiler ama okunmalı. Kısacası dergi okuyalım, Kalender Dergisini de okuyalım.
50 syf.
·4 günde
Daha önce farklı edebiyat dergileri okumuş ve edebiyat dergisi okumaktan ayrı keyif alan biri olarak kalender dergisini ilk defa okumuş olmak beni ziyadesiyle üzdü.
Dergiyi daha önceden keşfetme diğim için üzgünüm ama tanışmış olmaktan da ayrı bir mutluluk duyuyorum.
Dergi içerik olarak içinde edebiyatla ilgili her şey bulunmaktadır. Kısaca özetlersek şair hayatı, şiir, öykü, röportaj, replik gibi edebiyat türlerini güzel şekilde kaleme alınmıştır.
61 syf.
·Beğendi·10/10
Çok sağlam bir ekip ile çıkarılmış, popüler dergiciliğe inatla gerçek edebiyatı sevdirmeye çalışan öyküleri, şiirleri, düz yazılarıyla diğer dergilere fark atan çok özel bir dergi ve onun en başarılı sayılarından Turgut Uyar sayısı. Kesinlikle okunmalı ve okutulmalı, http://www.dergiyurdu.com dan temin edebilirsiniz dostlar..

Yazarın biyografisi

Adı:
Kalender Dergisi
Doğum:
Ekim 2014

Yazar istatistikleri

  • 7 okur beğendi.
  • 31 okur okudu.
  • 9 okur okuyacak.