Kasie West

Kasie West

Yazar
7.4/10
39 Kişi
·
68
Okunma
·
3
Beğeni
·
779
Gösterim
Adı:
Kasie West
Unvan:
Amerikalı Roman Yazarı
Doğum:
Kaliforniya, Amerika Birleşik Devletleri
4 çocuğu ve eşi ile Kaliforniya’da yaşayan Kasie West, Fresno State Üniversitesi’nden mezun fakat eğitimini aldığı mesleğin, yazarlıkla hiçbir ilgisi bulunmuyor. Buna ragmen eserleri çeşitli ödüller ve adaylıklar almış. Halen doktorasına devam eden West’in en sevdiği şeyler arasında su kayağı, alternatif rock ve geç saatlere kadar kitap okumak bulunuyor.
İlişkimiz eskisi gibi değil. Sanki birisi en sevdiğim kazağımı kurutma makinesine atmış ve artık üzerime olmuyormuş gibi hissediyorum. Kazak üzerime tekrar rahatça oturana kadar asılıp onu çekiştirmek istiyorum.
“Who are you talking to?”

“Myself.”

“You do that a lot.”

“I know. I’m the only one who understands me.”
300 syf.
·Beğendi·9/10
Sonlara doğru müthiş bir aksiyon var. Size tahmin yaptırıyor hikaye. Benim tahminlerimin bazıları tuttu bazıları tutmadı. Ama o son ne öyle yaaa??? Kitap biter bitmez Instagram'a yapışıp paylaştım. Yayınevi bu serinin ikinci kitabını mutlaka mutlaka mutlaka çıkarmalı!!!!
300 syf.
Kitabı tavsiye üzerine okudum ve iyiki okumuşum diyorum. Aynı gün okuyup bitirdim. Kitap hikaye gereği iki farklı zamanı anlatıyor. Kahramanımızın aldığı kararlarla alakalı geleceği görme yeteneği var. Anne ve babası ayrılmaya karar veriyor. Kahramanımızda annesi ile giderse ne olacak ve babası ile giderse ne olacakla ilgili geleceği görüyor. Ama bu anlatım gereği sizi hiç sıkmıyor. Konusu gerçekten değişik. Açık vermemek için detayına girmek istemiyorum. Okunmasını kesinlikle tavsiye ederim. Pişman olmazsınız.
330 syf.
·7 günde·Beğendi·8/10
Kitabı okuduktan sonra insan acilen bir mektup arkadaşı edinmek istiyor ama heyhat, yine hayaller/gerçekler.

Kasie West ile Aramızdaki Mesafe kitabı sayesinde tanıştım. Okuması zevkli, aynı anda hem kalp kıran hem de yüz güldüren bir bakış açısı var. Her kitabını aynı ölçüde seveceğimi, sevebileceğimi düşünmüyorum ama sevmediğim kitabını okuduğumda bile pişman olmadım diyebilirim.

P.S. başlarda beni bir hayli yoran, sinirlendiren olaylarla bezeli ilerlediyse de bir yerden sonra zevkle, sevinç çığlıklarıyla falan okumuş olabilirim. Bir Sarah Dessen değil benim için, onun yeri özel ama tüm kitaplarını okumaya karar verecek kadar sevdim Kasie'yi.

Lisede geçen, tatlı bir genç kurgu okumak isterseniz herhangi bir kitabını ama özellikle bu kitabını tavsiye edebilirim.
300 syf.
·7 günde·Beğendi·10/10
Dönüm Noktası fantastik kurgusu, akıcı anlatımıyla beni sardı. Hem zeki hem de romantik insanlara hitap eden oldukça sürükleyici bir kitap.
296 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Çok eğlendim kitabı okurken. Caymen ile Xander, ikisi de güçlü karakterler. Daha çok gençlere hitap eden, tadımlık aşk hikayesi diyeceğim ama aşk kısmı hafiften hissetmeme rağmen eğlenceli ve sürükleyici bir kitaptı.
On yedi yaşındaki Caymen, annesin porselen bebek dükkânında çalışırken, yakışıklı ve zengin Xander ile tanışır. Ama kızımızın zengin insanlara karşı ön yargılı düşünceleri nedeniyle uzun bir zaman sadece arkadaş olarak takılıyorlar. Ayrıca kitabı okurken ne kadar eğlensem de sanki sonu havada kalmış gibi hissetim. Kitap seri değil anladığım kadarıyla, yalnız Caymen’in aile durumu ile ilgili kendimi çok tatminkâr hissetmedim.
294 syf.
·2 günde·Beğendi·6/10
Sizi okuyamama halinden çıkaracak, basit ve akıcı, Disney filmi tadında, az entrikalı bir kitap mı arıyorsunuz? Aramızdaki Mesafe, işte tam da böyle bir kitap.

Caymen zenginlere karşı ön yargılı bir kızımız. (Kitapta buna bir sebep gösteriyor yazar ama bu kadar zeki bir kızın ve onun zeki annesinin böylesine saçma sapan bir düşünceye sahip olması aslında çok tuhaf. İrdelemek istesek kitabı okumama sebebi olabilir lakin kendisi o kadar da üzerinde durulacak bir kitap değil. Cidden. Ben bile detayları görmezden gelebildim, siz düşünün.) Bir gün çalıştığı yerde Xander isimli zengin, yakışıklı, şakacı bir çocukla tanışıyor. Aşık oluyorlar ve mutlu son.

Araya katılmış minik, tuhaf bir entrika vardı ama yazar bile pek üzerinde durmamış, eğlence olsun diye yazmış sanki. Öyle sade kitabımız.

Toparlamam gerekirse birkaç saat içinde okunacak, sevimli bir aşk hikayesi okumak isterseniz, karakterlerin de liseli olduğunu göz önünde bulundurmak şartıyla tabii, tavsiye edebilirim.
250 syf.
·10 günde·Beğendi·6/10
Geçenlerde arkadaşımla sevdiğimiz klişeleri konuşuyorduk. Ortak favorilerimizden birisi en yakın arkadaşına gizliden aşık olmak falan derken aklıma Kasie böyle bir kitap yazmıştı, düşüncesi geldi. Kitaplarının hepsini okumadım ama şöööööyle bir konularına baktığım ve sıraya koyduğum doğrudur. Madem öyle deyip birlikte okuduk ama o ne hayal kırıklığı arkadaş!

Öyle bir klişe ki bu hiç ekleme yapmayıp direkt bunu yazsa ben objektif olmadığını itiraf etmek kaydıyla kitaba yıldızlı beş derdim zaten. Niye aksiyon aradın be Kasie? Elleşmeseydin klişeye ne olurdu?

Diyeceksiniz madem öyle niye bu kadar yüksek puan verdin?

Şimdi şunu söylemem lazım, Abby efsane bir karakter olmuş. Gerçekten çok severek okudum, empati kurdum. Yeri geldi onun yerine ben sövdüm. Yeri geldi acısına gözlerim doldu. Hatta işin komik tarafı kitabın esas klişe konusu hariç her şey benim "genç kurgu" kıstasımı karşıladı diyebilirim. Aile dramı, tatlış aile sohbetleri, kendini arama ve bulma çabası, dostluk falan filan. Tek olmayan Cooper. Ben kendisine Kööpek diyorum, o ayrı.

Cooper'ı atın, geriye misler gibi bir kitap kalıyor. Eh onu da okumak lazım, hele ki benim gibi young adult müptelası iseniz.
296 syf.
·5 günde·4/10
Caymen ve alaycılığı iyi güzel hoştu ama bana çok ergenvarimsi geldi. Kitaba başladıktan sonra araya 4 tane harlequin sokuşturup öyle bitirdim. Gerçi kitaptaki ana karakterler de daha 17 yaşındaydı ama galiba benim yaşım geçti. Artık böylesi kitapları sevmiyorum sanırım. Neyse işte fakir kız zengin oğlan ilişkisini anlatan bir kitaptı. Çerezlik kategorisinde rahatça yer alacak bir kitap benim açımdan.
296 syf.
·1/10
Bu kitapta o kadar zengin kelimesi geçiyor ki bir süre sonra bıkkınlık geldi. Caymen hayatı boyunca zenginler için atıp dururken birden Xander’a karşı değişik davranmaya başladı. Bir yandan da Mason var. O kadar kararsız bir kız ki Masonla gezip Xander’dan uzak durmaya karar veriyor ama sonra Xander’la karşılaşınca hemen Mason’u unutuyor. Hem Xander bana uygun değil diyor hem de her sabah okula kadar yürüyorlar. Çocukla ne zaman karşılaşsa illa ne kadar zengin olduğuyla ilgili seyler söylüyor. Ve hep evlerinin ne kadar küçük olduğundan bahsedip duruyor. Dört adım atıp mutfağa gittim üç adım atıp salona gittim falan filan. Herkes zengin değil. Herkes yayla gibi evde yaşamıyor. 17 yaşında olmasına rağmen hala evini yaşantısını kabullenememiş durumları benim hoşuma gitmedi. Xander’ın davranışları ve durumlara göre verdiği tepkiler normaldi. Zengin egosu falan yoktu. Sonu tam Samanyolu kısa kesitleri gibi bitti. Beğenemedim ben bu kitabı.
300 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
Fantastik bir konu akıcı bir anlatım ve sonlara doğru şimdi ne olacak sorusu?? Çok güzeldi ya tek sıkıntım azıcık, ucundan da olsa Trevor hakkında bir şeyler daha olmasıydı *^_^* Serinin ikinci kitabı Addie'nin yakın arkadaşı Laila hakkinda ,yayınevi bir daha ne zaman yeni kitabını başar bilemem.ama ben ikinci kitabi okumaya gidiyorum :))

Yazarın biyografisi

Adı:
Kasie West
Unvan:
Amerikalı Roman Yazarı
Doğum:
Kaliforniya, Amerika Birleşik Devletleri
4 çocuğu ve eşi ile Kaliforniya’da yaşayan Kasie West, Fresno State Üniversitesi’nden mezun fakat eğitimini aldığı mesleğin, yazarlıkla hiçbir ilgisi bulunmuyor. Buna ragmen eserleri çeşitli ödüller ve adaylıklar almış. Halen doktorasına devam eden West’in en sevdiği şeyler arasında su kayağı, alternatif rock ve geç saatlere kadar kitap okumak bulunuyor.

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 68 okur okudu.
  • 52 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.