Giriş Yap

Katharine McGee

Yazar
7.2
44 Kişi
Unvan
Amerikalı Yazar
Doğum
Houston, Texas, Amerika Birleşik Devletleri
Yaşamı
Stanford Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmış olan Katharine McGee editörlük yapmaktadır. Bininci Kat yazarın ilk romanıdır.

İncelemeler

Tümünü Gör
520 syf.
·
2/10 puan
Bilimkurgu fantastik diye başladığım kitap ensest, lgbt, yalan, dolan vs vs dolu çıktı. Merak ettiriyor ama okurken beni boğdu akıcı geldiğini söyleyemem. Entika severler için ideal.
Reklam
Bininci Kat
Burada yazdığım bütün kitap yorumları tamamen kalbimden geldiği gibi ve filtresiz o yüzden yarım bırakmama rağmen yine de bu kitabın da yorumunu yazmaya karar verdim. Kitaba çok büyük umutlarla başlamıştım fakat yazarın dili, konuyu takip etmekte zorlanmam, karakterlerin aşırı kalabalık olması beni kitaptan inanılmaz soğuttu. Ayrıca yazarın betimlemelerini de çok beğenmedim şahsen, bize tasvir ettiği o gökdeleni bir türlü kafamda doğru düzgün şekillendiremedim. En sonunda pes ettim çünkü kitap hiçbir şekilde akmıyordu bana göre. Okumaya başlamadan önce bunları aklınızda tutarak yola çıkar ve kendinizi ona göre hazırlarsanız belki hoşunuza gider. İlerleyen zamanlarda belki* bir şans daha veririm fakat en azından yakın gelecekte böyle bir planım yok.
520 syf.
·
6/10 puan
Lıla - Don't let go Bu kitabın çevirisi olduğunu bilmiyordum açıkçası. Sosyal medyadan görüyordum kitabı, şans eseri çevirisini gördüm, gördüğüm an okumaya başladım. Biraz değişikti, binayı hayal etmem, kurgulamam biraz zor oldu çünkü yani düşünsem de böyle bir bina hayal edemezdim (bir kitap konusu için) Dili çok yabancı değildi belli bir zamandan sonra alıştım, biraz fazla karakteri vardı. Tamam daha fazla karakteri olan kitaplar okudum ama bilmiyorum, anlatımk yüzündendi belki de. Şu evlatlık kardeşlerin birbirine aşık olma konusu şu sıralar hep gözüme çarpıyor. Hakkında konuşmak istemiyorum çünkü bir bilgim yok. Yine de herkesin birbirinden sır saklaması, arkalarından iş çevirmesi, hayatlarının, sıkıntılarının ayrı ayrı işlenmesi, konuşmalar bana Gossip Girl'ü hatırlattı. Biraz da Pretty little liars'ı biliyorum hiç alakası yok diyeceksiniz ama yine de öyle bir havası vardı. Hele de sonu. Asıl olaylar diğer kitapta başlıyor. Ve onu merakla bekliyorum, biraz heyecanlanmadım desem yalan olur. Çünkü herkesin elinin kolunun bağlı olması doğal olarak beni meraklandırıyor. Nasıl sonuçlanacak? Ne yapacaklar da kurtulacaklar? Gibisinden sorular beynimde dönüp duruyor. Güzel bir kitaptı, zamanı olan, kafa dağıtacak bir şeyler arayanlar için ideal.
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.48