Katharine McGee

Katharine McGee

Yazar
7.4/10
23 Kişi
·
40
Okunma
·
2
Beğeni
·
283
Gösterim
Adı:
Katharine McGee
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Houston, Texas, Amerika Birleşik Devletleri
Stanford Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmış olan Katharine McGee editörlük yapmaktadır. Bininci Kat yazarın ilk romanıdır.
"Herkesi bekletmekten hoşlanıyorum, o kadar. Böylece beni göreceklerine daha bir heyecanlanıyorlar."
Katharine McGee
Sayfa 44 - Dex Kitap
"Hiç insanların seni anladığını düşünüp, seninle ilgili en önemli şeyi bilmedikleri için seni anlayamadıklarını hissettiğin oldu mu?"
Katharine McGee
Sayfa 155 - Dex Kitap
520 syf.
·1 günde·7/10
Kitabımız yeni bir cinayetle başlıyor evet daha diğeri aydınlatılmadan bir cinayet daha oldu.Bu cinayetin birinci kitapla bağlantılı olduğunu söyleyebilirim Kitap 8 karakterle dönüyor insanı sıkmıyor hatta çabucak bitiyor .Pembe dizi kıvamında yine bol bol entrika.Eger bu tarz seviyorsunuz okuyun.
520 syf.
·8/10
Kitaptaki kast sistemi hoşuma gitti karakterlerin başına gelenler kaybetmenin verdiği psikolojinin üstlerinde yarattigi etkiyi okumak guzeldi.
Yazar öyle güzel bi yerde sonlandırıp bizi merakta biraktiki tebrik etmek lazim.Devamını okumak için sabırsızlanıyorum .

Sevmedigim tek sey ise son zamanlarda sık sık karşıma çıkan ensest ilişkiler.Üvey abisine aşık olması ,cinsellik yaşamaları tiksindiriciydi.
520 syf.
·7/10
Kitabı beğenmek ve beğenmemek arasında kaldım.Karakterleri artık sayamadim ilk defa bu kadar cok karakter okuyorum.Kitaptaki ensest hikaye benimde hoşuma gitmedi hatta bir an önce ortaya çıksın istedim karakterler hepside birbirinden beter birbirine kazik atan arkadaşlar asik olan üvey kardeşler cinayet ne ararsan var yani..Kitabı okurken karakterlerin cinsiyetlerinide zor çözdüm isimleride bir tuhaf hakkını yemeyeyim kitap kendini okutuyor kitabını okurmuyum bilemiyorum bakicaz artık..
520 syf.
·6/10
Lıla - Don't let go

Bu kitabın çevirisi olduğunu bilmiyordum açıkçası. Sosyal medyadan görüyordum kitabı, şans eseri çevirisini gördüm, gördüğüm an okumaya başladım. Biraz değişikti, binayı hayal etmem, kurgulamam biraz zor oldu çünkü yani düşünsem de böyle bir bina hayal edemezdim (bir kitap konusu için)
Dili çok yabancı değildi belli bir zamandan sonra alıştım, biraz fazla karakteri vardı. Tamam daha fazla karakteri olan kitaplar okudum ama bilmiyorum, anlatımk yüzündendi belki de.
Şu evlatlık kardeşlerin birbirine aşık olma konusu şu sıralar hep gözüme çarpıyor. Hakkında konuşmak istemiyorum çünkü bir bilgim yok. Yine de herkesin birbirinden sır saklaması, arkalarından iş çevirmesi, hayatlarının, sıkıntılarının ayrı ayrı işlenmesi, konuşmalar bana Gossip Girl'ü hatırlattı. Biraz da Pretty little liars'ı biliyorum hiç alakası yok diyeceksiniz ama yine de öyle bir havası vardı. Hele de sonu. Asıl olaylar diğer kitapta başlıyor. Ve onu merakla bekliyorum, biraz heyecanlanmadım desem yalan olur. Çünkü herkesin elinin kolunun bağlı olması doğal olarak beni meraklandırıyor. Nasıl sonuçlanacak? Ne yapacaklar da kurtulacaklar? Gibisinden sorular beynimde dönüp duruyor. Güzel bir kitaptı, zamanı olan, kafa dağıtacak bir şeyler arayanlar için ideal.
520 syf.
·18 günde·6/10
Reading slumptan kaçmak için hafif bir genç-yetişkin (birkaç kısım dışında daha çok genç) romanı arıyorsanız doğru yerdesiniz. Akıcı olmasına rağmen yazar bazı yerleri gereksiz uzattığından arada bir kitabı okumaktan soğudum ama buna rağmen çabuk bitti. Mekan tasvirleri yetersiz kaldı, bazı yerleri mantığa oturtmada zorlandım.
Beş karakterin bakış açısından okuduğumuz, insanların bulunduğu katların bir statü belirttiği bu distopik dünyada, gençlerin hayatlarının arasında buldum kendimi. Her birinin klasik ergen sorunlarının, yaşayış tarzlarının arasında bulundukları katların insanları ötekileştirmesinden daha çok, bu gençlerin kendi kafalarında büyük olan sorunlarına odaklanmış yazar. En düşük katlardaki teknoloji ve günlük yaşama dair yeterli bilgi yoktu. Karakterlerin sürekli madde kullanması da çok rahatsız ediciydi. Gencecik insanlar bunlar ve aileleri hayatlarından çok kopuk.
Bunun yanısıra çok karakter olması ister istemez kafa karıştırıcı oldu. Bu yüzden başlarda biraz odaklanma sorunu yaşayabilirsiniz. Sürekli 'kim kimdi?' diye geriye dönüp ufak bir göz atmak durumunda kaldım.
Sonu büyük çoğunlukla tahmin edilebilir, yine de güzel bir sondu. Özellikle sondan sonra bir sonraki kitabı merak ettim çünkü olaylar asıl şimdi başlıyormuş gibi. Artık gençlerin kendi dünyalarından ziyade herkesi etkileyen bir cinayetin tanıkları olmaları çok şey değiştirecek.
---------Dikkat, spoiler içerir----------
Karakterlere gelecek olursak;
AVERY
Avery'nin beklediğimden farklı olması hoşuma gitmedi değil. Kulenin en tepesinde oturmasında rağmen alçak gönüllü, sevimli bir kızcağız. Güzelliiği de dillere destan tabii. Ah bir de üvey kardeşine aşık olmasaydı. Sürekli küçüklükten beri üvey olduklarını bildikleri vurgulansa da, yine de hoş karşılayamadım. Hele ki Watt gibi bir karakteri tanıdıktan sonra. Watt ve Avery arasındaki sahneleri okurken, Atlas-Avery sahnelerini okumaktan bin kat daha iyi olduğunu düşündüm. Tam birbirlerine göre bir çift olabilirlerdi ama gençlik işte n'aparsın :(
ATLAS
Sürekli ortalıktan kaybolduğu zamanların iması yapılarak bir tür gizem oluşturmuş yazar. Watt'ın bile o kadar çabalar sonucu ulaşamadığı kişinin ne yaptığını ve nasıl bir gizem çıkacağını merak ederek okudum ve sadece Avery'den kaçmak için olduğunu öğrendim. Neden yazar nedeeen?
WATT
Favori karakterim. Kuantum bilgisayarlar, teknikler acayip ilgimi çekti haliyle. Sürekli bölümleri gelse de okusam modundaydım. Kalbi de temiz bir çocukcağız. Klişe bir şekilde Avery'den intikam almasını bekledim ama onu bile yapmadı. Arkandayız reis!
LEDA
Şımarıklıklarından usandığım karakter. Rehabilitasyon olayından da daha başka şeyler bekledim, çıkmadı. Kitabın sonunda 'aferin gerizekalı' dedirterek çıldırtan karakterler listesine adını yazdırdı.
ERIS
Arkadaş çevresindeki hareketlerine yaşı itibariyle bir nebze anlam verebilirken gerçek babası ile saçma sapan diyalogları ve dengesizliği okurken sıktı. 'Bitir artık hocaaa' diye bağırasım geldi. Yine de sonda üzülmedim değil.
RYLIN
Vallahi bu kızın ilişkilerinden bıktım. Hiç de sevemedim zaten. Triplerden triplere girdi. Her ne kadar bazı sorunları olsa da, Cord'un ona karşı gösterdiği ilgiden ve anlayıştan sonra, Rylin'in Cord'u hak etmediğini düşünüyorum.
520 syf.
·5/10
-spoiler-
kitaba ilk başladığımda kızın abisine olan ilgisinden bahsediyordu. ilk başta inanmak istemedim ama sonradan ensest içerdiği belli oldu . kitabın tek sevmediğim yanı bu onun dışında kitaptaki fikir güzel kast sistemi var ve 100 yıl sonrasında geçiyor bilim kurgu tarzı seviyorsanız beğenirsiniz. ama yine de yazarın kurguladığı evrenin tam oturduğunu düşünmüyorum. bazı şeyler yüzeysel
520 syf.
·3 günde·8/10
Ben direk sevgilisinin ölümünün intikamını alır diye düşünürken kitap biterken bu yönde atılan adımları gördük,bu sürecte yeni karakterler katildi bolca entrika ve karakterlerin içsel hesaplaşmaları oldu.Heyecan bi tık daha eksikti galiba üçüncü kitabıda okuyama yi düşünüyorum

Yazarın biyografisi

Adı:
Katharine McGee
Unvan:
Amerikalı Yazar
Doğum:
Houston, Texas, Amerika Birleşik Devletleri
Stanford Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmış olan Katharine McGee editörlük yapmaktadır. Bininci Kat yazarın ilk romanıdır.

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 40 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 38 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.