Giriş Yap

Katie McGarry

Yazar
7.4
72 Kişi
Unvan
Yazar
416 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Sınırları Zorlamak... Yazarın okuduğum ilk kitabı. Normalde gençlik kitapları okumaya on yargiliyim fazla ergence olabiliyor ama bu kitap müthişti, her satırına bayıldım ve hiç sıkılmadan okudum. Noah bir yangında anne ve babasını kaybediyor ondan o ve kardeşleri ayrı koruyucu ailelere veriliyor fakat Noah'a denk gelen koruyucu aileler çok kötü oluyor, şiddet vs görüyor ve o da bir koruyucu babasına şiddet uyguluyor bu yüzden kardeşlerini sınırlı gösteriyorlar. Echo ise en sevdiği insan olan abisini kaybediyor sonra bipolar rahatsızlığı olan annesi ona zarar veriyor ve her yeri yaralarla dolu bir biçimde bir hastane de uyanıyor. Ve bu iki yaralı lise öğrencisinin kurtarıcısı sosyal hizmet görevlisi( bizdeki PDR ci gibi düşünebiliriz) Bayan Collins onların hayatına yön veriyor. Echo ve babası ile üvey annesi arasındaki sorunlar, Noah'in kardeşlerini ve kendini kurtarma çabalarını okuyoruz. Ve tabiki de aralarında sosyal uçurum olan iki kişinin aşkını okuyoruz. Yazar her satırı sabırla sırayla işlemiş. Bir konu sürekli dönüp dönüp bahsi geçerek sizi sıkmıyor. Mesela Echon'un züppe erkek arkadaşı yazar onu işleyip bitirdi ve kitabın ortalarında hikayesini kapattı, daha sonra yeniden yeniden gündeme getirmedi. Bu durumu çok sevdim bu yüzden kitap hiç sıkmadı beni. Sonunda herşey bir düzene kavuşmaya başladı ve onlar kendi yollarını çizmeye başladılar. İçimi ısıtan sıcacık bir son oldu çok sevdim. İkinci kitap Beth in hayatı ama o yanındaki çocuk Isaiah ile değil başka biri ile olacak galiba o yüzden okusam mi emin değilim, ben bu ikiliyi de yakistirmistim. Yazarı kesinlikle tavsiye ederim çok başarılı.
Reklam
Acıların kapanma düğmesini bulabilmeyi dilerdim.
"Çünkü büyümek zor seçimler yapmak demektir ve doğru şeyi yapmak her zaman iyi hissettireni yaptığın anlamına gelmez."
·
416 syf.
·
Beğendi
·
7/10 puan
Iki yaralı kalp. Birbirlerinin yaralarını sarabilecekler mi? Roman güzel bir gençlik romanı. Dram yönü daha ağır basıyor. Iki karakterinde kendince sorunları var ama tabiki final mutlu son.Iyi okumalar...
Reklam
416 syf.
Lise romanlarına bayılırım ve bu kitabı da çok severek, bitmemesini isteyerek okudum. Noah ve Echo iki lise öğrencisi. İkisinin de sorunları var ve bir nevi bu yüzden bir araya geliyorlar. Biz de bu süreçte ikilinin yaşadıklarını okuyoruz. Echo okulun popüler kızıydı ve hatırlayamadığı bir gece yüzünden tamamen dışlanmıştı. Noah ise bir gecede hem ailesini hem kardeşlerini hem de hayat enerjisini kaybetmişti. İki karakterin sorunlarını çözmelerini okurken aynı zamanda aşklarına da tanık olduk. Birbirlerinde yaralarını saran bu iki gencin romanını ben çok tatlı buldum. İyi okumalar herkese.
Reklam
2
5
44 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.47