1000Kitap Logosu
Kemalettin Köroğlu
Kemalettin Köroğlu
Kemalettin Köroğlu

Kemalettin Köroğlu

Yazar
Derleyen
Editör
BEĞEN
TAKİP ET
8.4
49 Kişi
177
Okunma
19
Beğeni
658
Gösterim
Unvan
Tarihçi - Arkeolog
Doğum
3 Eylül 1963
Yaşamı
Prof. Dr. Kemalettin Köroğlu 1984'te İstanbul Üniversitesi Tarih Bölümü'nü bitirdi. Yüksek lisans tezini 1988'de, doktora tezini 1994'te tamamladı. Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi'nde 1996'da yardımcı doçent, 2000 yılında doçent, 2006 yılında profesör oldu. 1981 yılından bu yana Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da yapılmakta olan çok sayıda arkeolojik kazıya ve yüzey araştırmalarına katıldı. Urartu ve Assur krallıkları ile katıldığı kazı çalışmaları konusunda kitapları ve makaleleri vardır. Halen Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Eski Çağ Tarihi Anabilim Dalı'nda çalışmalarını sürdürmektedir.
Esra
Eski Mezopotamya Tarihi'yi inceledi.
229 syf.
Mezopotamya tarihine ilgi duyuyorsanız okuyabileceğiniz en iyi başlangıç kaynaklarından. Ben bunu ders kitabı olarak almıştım ve anlatımı çok akıcıydı. Okurken hiç sıkılmadım. Bilgileri yerli yerinde kullanmıştı bunun sayesinde de kafa karışıklığım hiç olmadı. Bu kitabın bir de Eski Mısır Tarihi diye bir kitabı var onu da tavsiye ederim. Bu güzel kaynak için Kemalettin Köroğlu Hocamıza teşekkür ederim
Eski Mezopotamya Tarihi
OKUYACAKLARIMA EKLE
14
BİROL COŞKUN
Eski Mezopotamya Tarihi'yi inceledi.
229 syf.
·
5 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Mezopotamya tarihine merak olanların bu dönem hakkında genel bir bilgiye ulaşabilecekleri, başlangıç kitaplarından birisidir diye düşünüyorum. Bende, o bölgedeki yaşayış hakkında merak uyandırmakla birlikte dini ritüeller hakkında daha fazla bilgi öğrenme isteği uyandırdı.
Eski Mezopotamya Tarihi
OKUYACAKLARIMA EKLE
7