Kerime Şimşek

Kerime Şimşek

Yazar
7.2/10
19 Kişi
·
41
Okunma
·
6
Beğeni
·
315
Gösterim
Adı:
Kerime Şimşek
Unvan:
Yazar
Keşke, keşke kabuslarım olarak kalsaydın. Keşke uyandığımda korkuyla sayıklamalarım olsaydın. Keşke, keşke deme sebebim olmasaydın.
Aşk; kalbinin en derininde hissedip ilmek ilmek içine işlemek, değil miydi? Geceye gözünü onun varlığını hissederek kapatıp, güne onunla uyanmak, değil miydi?
"Her yerde izin varken, güneşi kıskandıran sıcacık gülüşün ve kahkahan gözlerimin önündeyken, nasıl nefes alınır bu şehirde ?"
320 syf.
·Beğendi·9/10
#okudumbitti #kitapyorumu
Yine güzel mi güzel bir kitabın yorumuyla ben geldim.
Şimal,Aşiyanoğlu Şirketler Grubu'nun oteline iş başvurusunda bulunur ve görüşme için otele gider.Fakat görüşmeye geç kaldığı için kapıdan koşturarak içeri girerken,biriyle çarpışır ve yere düşerler.Bu biri tabiki Ersen Aşiyanoğlu'dur.Tabi bunu Şimal bilmez ve ağzına geleni söyler.İşe alınan Şimal,işbaşı yaptığı gün müdürü Selçuk Bey,otelin sahibi ve yönetim kurulu başkanı ile onu tanıştırır.Ve Şimal için o tanışma hayatını tepetaklak etmeye yetecektir.
Şimal'in ailesi nerede?
Bu işi neden bu kadar çok istiyor?
Ersen Aşiyanoğlu kim?
Şimal'in gördükleri ne?
Ersen'in nasıl bir hayatı var?
Şimal'in öğrendiği gerçekler neler?
Bu gerçeği kabul edecek mi?
Ersen'i bekleyen sürpriz ne?
Zeynep ve Ersen arasında nasıl bir bağ var?
Şimal'in başına nasıl bir olay gelecek?
Zeynep'in planı ne?
Şimal ve Ersen'i nasıl bir hayat bekliyor?
Seri kitapları tek tek yorumlamayı sevmiyorum.Eveeeet gelelim kitaba...Ben yazarın kalemini beğeniyorum.Karaca kitabını da bu kitabı gibi severek okumuştum.Şimal,Şimal...Sen neydin öyle,yürüyen felaket...Aslında onların ki ilk düşüşte aşktı.Birbirlerinin gözlerinde kayboldular.Tek sorun Ersen'in,Zeynep ile evli olması.Ama onun da bir sebebi var.Ah Zeynep ah...Sen neymişsin öyle.İçinde nasıl bir psikopat ile yaşıyormuşsun?Ne zekâ ama.Şimal'e psikolojik anlamda çok zulüm etti.Amma öyle şahane bir sonu oldu ki...Ellerine sağlık Arman."Arman'da kim ki şimdi?"dediğinizi duyar gibiyim.Karaca kitabını okuyun anlarsınız.Arman'ın hayatını da çok merak ediyorum sevgili yazarım duyurulur.Kitap olarak okumayı çok isterim.Bir de Atakan ve Caner ikilisi var ki ben onlara bayıldım.Ben insanların karakterlerine ve insanlıklarına bakarım.Tercihleri kendilerini ilgilendirir ki;muhteşem bir insanlıkları vardı.Devamı kitapta...Ben kitabı çok sevdim.Bu tür sevenlere tavsiyemdir.Herkese keyifli okumalar diliyorum.DİPNOT:+18 sahnelerin de olduğunu belirteyim.
248 syf.
·Puan vermedi
Merhaba Canımlar #muptelaokurlari
PERVANE
Bazen tvde haberlerde vs programlarda bazı kadınların malesef eşlerinden veya sevgililerinden şiddete maruz kaldığı haberlerini görüyorsunuzdur.

Kimsenin yaşamını bilemem ama hepte içten içe kızarım neden sessiz kalıyorlar? Ya da neden katlanıyorlar diye.

Kadına şiddetin asla bahanesi olmaz!
Ama o kadınların neden bu aşşağılanmaya katlandığını belki ekonomik sebepler,belki çocukları hatırına ses çıkarmıyorlar.
Ama yine de hep bende soru işareti bırakıp bu olaylar.

Kimse sizden önemli değil.
Siz çok değerlisiniz,sizden bir tane daha yok bu dünyada!
Kitabımızda ise evli olduğu adam tarafından şiddete maruz kalan Eser’in hayatı kaleme alınmış.
Eser çok şanslı ki en azından bir yönden.Onu çok seven arkadaşları var ve ona tam zamanında sahip çıkıp destek oluyorlar.
Herkes bu kadar şanslı olmayabilir tabi.
Ben kitabı çok beğendim içim çok buruldu ama sevdim.Size de okumanızı tavsiye ederim
#kadınaşiddetehayır #şiddetesessizkalma
#güçlükadınlar
320 syf.
·8/10
Kitabım daha tazecik. Dün kawuştum. Hemen okumak istedim çünkü yazarın diğer kitabını çok beğenerek okumuştum. Kitaba başladım. Ben bazen ortasına sonuna felan bakarım. Bi baktım ne göreyim kocaman Devam Edecek yazısı var. Artık iş işten geçmiş we kitaba başlamıştım. Tabi ki de bırakamadım. Umarım yazarcım ikinci kitapla bizi hemen kavuşturur. Yoksa halim yaman. Kendi derdimle sizi dertlendirdiğime göre kitaba geçebilirim.
Şimal 23 yaşında tatliş bir kadın. İş için gittiği yerde onu hiç beklemeyen şeylerle karşılaşıyor. Heyecanlanınca ya da stres olunca dilinin kemiği yok. Komik bir karakter. Ersen güçlü yakışıklı bir iş adamı. Ama gizemlisinden :) bir de yan karakterlerimiz var. Hepsi en tatlısından ama ben en çok Atakan'ı sevdim. Kan bağı olmadan bir insan nasıl sevilir, kabul edilir. Onu görüyorsunuz. Kitap sakindi. Öyle olaylar olaylar beklemeyin. Git-gelleri okuyorsunuz bol bol. Ama sıcacıktı işte. Sevdim ben. O yüzden. Okuyunuz ve de okutunuz. Haydi ben başka bir kaleme uçar ;)
320 syf.
·Puan vermedi
Kral Süiti #starkyorumluyor
Reading Slump’a girdiğimi farkettiğim anda arkadaşım @afetikitap bana wattpad kitaplarının iyi geldiğini söyledi. Elimde Kral Süiti vardı ve gerçekten rs kovucu gibiydi. Anlatım gayet akıcıydı. Sanırım bu da yardımcı olmuş olabilir.
Kitabın konusundan bahsedersem; Şimal iş arayan genç bir kadın. Ersen de Şimal’in başvurduğu otelin sahibi. Onlar birbirlerine ilk görüşte aşık olurlar. Ama önlerinde bir engel vardır. Bakalım bu engeli aşabilecek kadar güçlü bir aşka sahipler midir?
Kitapta bazı ahlaki değerlere yanlış anlamlar yüklenmişti. Bu beni rahatsız etti. Olayların gidişatıyla bu değerlere kılıf uydurulsa da benim hoşuma gitmedi. Bir kere kim nasıl biri olursa olsun aldatılmayı haketmez. Kadın veya erkek farketmeksizin. Ufak bir bakış, küçük bir öpüşme bile aldatılmaya girer. Olayların bu kısımlarına kılıf uydurulması doğru değildi bence. Kitap yazılırken değerlerimize sahip çıkılması gerektiğine inanıyorum.
Bir başka konu da kitap +18 içerikler barındırıyor. Bununla bir sorunum yok ama ortada bir aşkın olduğu kitapta bunları hissetmek istiyorsunuz ama ben bunların hiçbirini hissetmedim. Zevk için gibiydi her şey.
Sonuç olarak yazarın dilini beğendim. Çerezlik, rs’ye girdiğinde okuyabileceğiniz bir kitap. Ayrıca kitap devam edecekmiş. Gerçekten merak edilesi bir yerde bırakmış yazar. Bakalım nasıl bir sona bağlayacak? Merakla bekliyorum.
545 syf.
·8 günde·Beğendi·10/10
Son bir aydır, kafamı dağıtmak için pek çok kitabı elime aldım, başladım ve bazılarını üzülerek yarıda bıraktım. Yorucu bir yolculuktan çıkıp kitaplara dönmek, okuduğumu anlamaya çalışmak benim için biraz zor oldu. Ama son bir şans vermek adına başladığım #karaca tahminimden daha inatçı çıktı. Neydi beni bu kitaba çeken, kafamdaki bulutları bir nebze olsa aralayan...

Öncelikle kitabın ilk sayfalarında tanıştığım Beyin ve Sinir Cerrahı Kaya Altuğ ve Kalp Damar Cerrahı olan kızı Maral Altuğ'un aralarındaki baba-kiz ilişkisi etkiledi beni. Annelerinin ölümüyle birbirlerine tutunmalari ve hayata karşı elele sevgileri ile dik durmaları yakın zamanda yasadiklarima denk geldi. Ve kitap farkında olmadan beni kendine çekmeye başladı. İlerledikçe yeni karakterler çıktı ortaya. Yeni hayatlar, yeni duygular, hastane ortamında yaşanılan hikayeler, üzüntüler, sevinçler...Her birinde kendimden izler buldum. Ve artık kitabı elimden birakamayacagimi anladım. Yavaş yavaş, sindire sindire kah ağlarak, kah sevinerek, kah umut dolu, kah karekterlere kızarak okuyamam dediğim 540 sayfayı bitirdim.
Bu sayfalar boyu sanmayın ki hep üzücü olaylar anlatıldı. Tabi ki acımı biraz da olsa hafifletip yüzümü güldüren satırlar da vardı. Mutluluğun, umudun, aşkın en güzel hallerini okudum. Aile olmanın önemini, intikam duygusunun nasıl tutkulu bir aşka dönüşüp insanı değiştirdiğini, en kötü zamanlarda bile hep bir umut olduğunu ve hayatın değerini bilmenin ve ona göre yaşamanın kıymetini bir kez daha farkına vardım. Bu kitapla şükürlerim arttı. Benim en hassas ve dokunaklı günlerimde ilaç oldu. Maral ve Arkın bana çok şey öğretti.

Herşey de bir hayır vardır derler ya. #karaca nin tanıtımı için Sevgili @esmerikii ile görüşmemiz ve kitabın elime ulaşması arasında biraz zaman gecmisti. Ve şimdi daha iyi anlıyorum ki hayatta herşeyi akışına bırakmak gerekiyor. Olacak olan zaten olması gerektiği zaman oluyor. Benim de okumak için en uygun zamanım babamın yasını tutarkenmis.
.
"Her harf bir mucizedir." diyen Kerime Şimşek bundan sonraki mucizelerinizde de buluşmak dileğiyle...Sonsuz teşekkürler
545 syf.
·2 günde·8/10
Kitap az çok tahmin ettiğim gibi bir kitaptı. Ama çok sebepsiz ayrılık oldu bence. İyiydi.
Karaca yani doktorumuz Maral işine aşık bir bayan ve arkadaşlarınınısrarı ile gittiği barda Arkın ile karşılaşıyor . nereden bilsin hayatının değişeceğini. Arkın ise Maral ile karşılaşmak için yıllarca beklemiş ve bu işi ayarlamış.
Arkın intikam istiyor sevdiğinden. Maral ise sadeceaşk istiyor. Ama nefret mi kazanacak yoksa aşk mı? Ve beklenmeyen hastalık çıkıyor . Yoksa her şey düeldi derken ölüm mü ayoracak aşıkları? Okuyup öğrenin. İyi okumalar.
320 syf.
·2 günde·3/10
Kitap bir genç kızın bir otelde ön büro elemanı olarak işe başlayıp otel sahibi evli patronuna olan aşkını ve sonun da ona kavuşmasını anlatiyor bu süreçte ona destek olan omuzunda ağladiğı kankaları ise eşcinsel atakan ve caner oluyor ... Kitap kesinlikle yanlış örneklerle dolu...
545 syf.
·4/10
Kitaba ilk başladığım zaman sebepsizce kitabı sevmeyeceğimi, sıkıcı olduğunu düşündüm. Kitap hakkında araştırma yapmamıştım, olumsuz hiçbir yorum görmedim ama dediğim gibi sebepsiz öyle düşündüm. Düşündüğümün aksine kitabı çok beğendim. Arkın'ın gerçekleri bilmeden Maral'ı suçlaması ve eziyet etmesini içim acıyarak okudum. Ve Maral'ın sessiz kalıp herşeyi kabul etmesi ise ayrı bir üzücüydü. Tabi Arkın'ın pişman olması ve Maral'ın gidip gelmemesini heyecanla okudum. Yıllar sonra Maral'ın gelmesini çok saçma buldum. Arkın'ın yaptıklarını onaylamasam da onun yanında olmalıydı. Okumanızı tavsiye ederim. Heyecan ve merakla okuyacağınız bir kitap.
545 syf.
·1 günde·Puan vermedi
| Karaca ~ Kerime Şimşek |
°
Kalp ve damar cerrahı Maral Altuğ, işine ve ailesine aşık genç doktorumuz. İş çıkışı sürekli gittiği bir kulübe gidiyor ve duruşundan etkilendiği adamla karşılaşıyor ve bu kulüpte uyuşturucu krizi geçiren birini resmen hayata döndürüyor. Baştan beri etkilendiği adam, Arkın, kulübün sahibi.
Maral'ın aslında ilk defa karşılaştığını sandığı adam, aslında geçmişten gelen bir intikamın sahibi.
Kitabın başında adam kızı öpüp gidiyor sonra intikam için geliyor kötü davranıyor yeniden gidiyor en son çok hızlı bir şekilde aşık oluyorlar. Bu kısım aşırı hızlı geldi bana. Tamam aşk birden olur bunu yadırgamıyorum ama olaylar fazla hızlı ilerledi. Her neyse duygular yoğunlaşınca adamımız için tam intikam vakti.
Arkın'ın hasta küçük kardeşinin ameliyatına Maral'ın girmesi ile olaylar değişiyor ve adamımızın gözü dönüyor, intikam çanları çalıyor. Bir yandan içindeki duyguları, vicdanını bastırmaya çalışan adam bir yandan da intikam için yanıp tutuşuyor. Tabii öfkeyle kalkan zararla oturur sözünün canlı örneği olarak çıkıyor karşımıza.
Detay vermeden nasıl anlatırım bilmiyorum ama Arkın'ın sebepleri çok saçmaydı. 'Ne olur Arkın, yapmadan kendine gel' diyerek okudum.
O anki ruh halimden mi bilinmez -ya da her şeye ağlama potansiyeli olan biri olarak- sık sık gözyaşlarımı silerek okudum. Ben duygusal, ağlamaklı hikayeleri çok severim. Ağlayıp rahatlamak en büyük hobimdir o yüzden duygusal sahneler aşırı hoşuma gitti. bol bol duygu geçişleri yaşadığım için ayrıca sevmiş olabilirim

Yazarın biyografisi

Adı:
Kerime Şimşek
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 6 okur beğendi.
  • 41 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 37 okur okuyacak.