Adı:
Kral Süiti
Baskı tarihi:
12 Temmuz 2019
Sayfa sayısı:
320
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052006689
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Müptela Yayınları
“Dudaklarımda kalan acı tadınızı, kokunuzu, beni darmaduman eden nefesinizi dahi unutmak istiyorum. Beni neden anlamıyorsunuz? Ben saklambaç oynayamayacak kadar yoruldum artık. Her sobelediğimde yine ebe olmak, bir hayali kucaklamak istemiyorum.”

Şimal, umutlarını küçük hayallerine sığdırmış genç bir kadındır. Tüm çabası, ailesine inat kendi ayakları üstünde durabilmek içindir. Fakat kader, onun yolunu çoktan çizmiştir. Başarıya adım adım ulaşmayı planladığı kariyer yolunda ilerlerken hiç beklemediği bir anda kendini aşkın kollarında bulur. Kral Süiti’nde yüreğine düşen yangın onu tüm dünyayla karşı karşıya getirecektir.
320 syf.
·1/10 puan
Artık yazarlara sövmüyorum. Direkt yayıncılara sövmeye karar verdim. Berbat bir yayıncı olan Müptela yayınlarının bastığı bu rezil kitabı gördüğünüz yerde kaçın.

Şekerim konuya gel: Şimal diye bir gerizekalı var. Her ergen yazar kitabındaki gerizekalı kadın modelini temsil ediyor. Çünkü bu karakter gerizekalı olmasa nasıl mevzu çıkacak değil mi? Bu gerizekalı bir otelde resepsiyonda çalışmaya başlıyor. Otelin bir de zengin patronu var tabi. Bir gerizekalı kadın ile maddi gücü yüksek bir erkek illa yanyana gelecek çünkü. Ve patroncuk da evli :) Sonunda da kral suitinde kavuşuyorlar aman da aman ne güzeeeeeeeeeeeeel! Gel de delirme ayol.

Kitap da yazarın libidosunun tavan yaptığını hissettiren ilginç şehvet cümleleri var. Misal:

"Aşk senin serçe parmağındayken, ben çenen ile dudağının arasındaki o iki çukura vuruldum." hı? Yani? Nasıl bir erotizm ayol bu?

Bir de zina, yasak aşk, olumsuz örnek teşkil edecek bir ilişkiye ilahi aşk modunda yakıştırmalar yapan cümleler göze çarpıyor:

"Olur da geri dönersen nefesimden tanı beni tanı ki bana hayat olduğunu anla, anla ki senden sonra yaşamadığımı gör!" öyle bir cümle ki devamında gel gör beni beni aşk neyledi... falan çalacak böyle ney sesleri ve huşu içinde zikir başlayacak falan sanıyorsun. Ulan aşk dediğin şey bildiğin bayağı bir seks ilişkisi. aşk maşk yok bildiğin sevişme var! fuckbuddy ulan bunlar fuckbuddy ne aşkı ulan!

Konu, konsept, hikaye vs. o kadar mide bulandırıcı ki bunu kitap olarak basmaya insan utanır yahu! Seks hakkında yazmayın demiyorum. keşke yazsanız da ayıla bayıla okusak. ama siz yamuk insanlarsınız. yazdığınız şey seks, taktığınız kulp aşk. aşkınız batsın. böyle aşk olmaz olsun. berbat bir kitap!
320 syf.
·Beğendi·9/10 puan
#okudumbitti #kitapyorumu
Yine güzel mi güzel bir kitabın yorumuyla ben geldim.
Şimal,Aşiyanoğlu Şirketler Grubu'nun oteline iş başvurusunda bulunur ve görüşme için otele gider.Fakat görüşmeye geç kaldığı için kapıdan koşturarak içeri girerken,biriyle çarpışır ve yere düşerler.Bu biri tabiki Ersen Aşiyanoğlu'dur.Tabi bunu Şimal bilmez ve ağzına geleni söyler.İşe alınan Şimal,işbaşı yaptığı gün müdürü Selçuk Bey,otelin sahibi ve yönetim kurulu başkanı ile onu tanıştırır.Ve Şimal için o tanışma hayatını tepetaklak etmeye yetecektir.
Şimal'in ailesi nerede?
Bu işi neden bu kadar çok istiyor?
Ersen Aşiyanoğlu kim?
Şimal'in gördükleri ne?
Ersen'in nasıl bir hayatı var?
Şimal'in öğrendiği gerçekler neler?
Bu gerçeği kabul edecek mi?
Ersen'i bekleyen sürpriz ne?
Zeynep ve Ersen arasında nasıl bir bağ var?
Şimal'in başına nasıl bir olay gelecek?
Zeynep'in planı ne?
Şimal ve Ersen'i nasıl bir hayat bekliyor?
Seri kitapları tek tek yorumlamayı sevmiyorum.Eveeeet gelelim kitaba...Ben yazarın kalemini beğeniyorum.Karaca kitabını da bu kitabı gibi severek okumuştum.Şimal,Şimal...Sen neydin öyle,yürüyen felaket...Aslında onların ki ilk düşüşte aşktı.Birbirlerinin gözlerinde kayboldular.Tek sorun Ersen'in,Zeynep ile evli olması.Ama onun da bir sebebi var.Ah Zeynep ah...Sen neymişsin öyle.İçinde nasıl bir psikopat ile yaşıyormuşsun?Ne zekâ ama.Şimal'e psikolojik anlamda çok zulüm etti.Amma öyle şahane bir sonu oldu ki...Ellerine sağlık Arman."Arman'da kim ki şimdi?"dediğinizi duyar gibiyim.Karaca kitabını okuyun anlarsınız.Arman'ın hayatını da çok merak ediyorum sevgili yazarım duyurulur.Kitap olarak okumayı çok isterim.Bir de Atakan ve Caner ikilisi var ki ben onlara bayıldım.Ben insanların karakterlerine ve insanlıklarına bakarım.Tercihleri kendilerini ilgilendirir ki;muhteşem bir insanlıkları vardı.Devamı kitapta...Ben kitabı çok sevdim.Bu tür sevenlere tavsiyemdir.Herkese keyifli okumalar diliyorum.DİPNOT:+18 sahnelerin de olduğunu belirteyim.
320 syf.
·7 günde·Puan vermedi
#okudumbitti

Şimal ve Ersen'in hikayesini okuyoruz.

Ersen ve Zeynep 10 yıldır evlidir. Ersen mutlu değildir. Bir gün Ersen'in oteline iş görüşmesine Şimal gelir. Daha ilk andan sakarlık yapar ve Ersen'in üzerine düşer. Ersen'i ilk gördüğünde ondan etkilenir. Daha sonra Şimal otelde çalışmaya başlar. Ersen de Şimal'den etkilenmeye başlamıştır. Ama evli olduğu için bu duygudan kaçmak ister. Kaçar da ama bilmediği birşey vardır. Ne olursa olsun kendi duygularından kaçamaz ve Zeynep'den boşanmak ister. Boşanır boşanmaz Şimal'in yanına gider.
Acaba Şimal onu kabul edecek mi? Acaba mutlu olacaklar mi? Acaba Zeynep'in ilk tepkisi ne olacak?
320 syf.
·Puan vermedi
Kral Süiti #starkyorumluyor
Reading Slump’a girdiğimi farkettiğim anda arkadaşım @afetikitap bana wattpad kitaplarının iyi geldiğini söyledi. Elimde Kral Süiti vardı ve gerçekten rs kovucu gibiydi. Anlatım gayet akıcıydı. Sanırım bu da yardımcı olmuş olabilir.
Kitabın konusundan bahsedersem; Şimal iş arayan genç bir kadın. Ersen de Şimal’in başvurduğu otelin sahibi. Onlar birbirlerine ilk görüşte aşık olurlar. Ama önlerinde bir engel vardır. Bakalım bu engeli aşabilecek kadar güçlü bir aşka sahipler midir?
Kitapta bazı ahlaki değerlere yanlış anlamlar yüklenmişti. Bu beni rahatsız etti. Olayların gidişatıyla bu değerlere kılıf uydurulsa da benim hoşuma gitmedi. Bir kere kim nasıl biri olursa olsun aldatılmayı haketmez. Kadın veya erkek farketmeksizin. Ufak bir bakış, küçük bir öpüşme bile aldatılmaya girer. Olayların bu kısımlarına kılıf uydurulması doğru değildi bence. Kitap yazılırken değerlerimize sahip çıkılması gerektiğine inanıyorum.
Bir başka konu da kitap +18 içerikler barındırıyor. Bununla bir sorunum yok ama ortada bir aşkın olduğu kitapta bunları hissetmek istiyorsunuz ama ben bunların hiçbirini hissetmedim. Zevk için gibiydi her şey.
Sonuç olarak yazarın dilini beğendim. Çerezlik, rs’ye girdiğinde okuyabileceğiniz bir kitap. Ayrıca kitap devam edecekmiş. Gerçekten merak edilesi bir yerde bırakmış yazar. Bakalım nasıl bir sona bağlayacak? Merakla bekliyorum.
320 syf.
·8/10 puan
Kitabım daha tazecik. Dün kawuştum. Hemen okumak istedim çünkü yazarın diğer kitabını çok beğenerek okumuştum. Kitaba başladım. Ben bazen ortasına sonuna felan bakarım. Bi baktım ne göreyim kocaman Devam Edecek yazısı var. Artık iş işten geçmiş we kitaba başlamıştım. Tabi ki de bırakamadım. Umarım yazarcım ikinci kitapla bizi hemen kavuşturur. Yoksa halim yaman. Kendi derdimle sizi dertlendirdiğime göre kitaba geçebilirim.
Şimal 23 yaşında tatliş bir kadın. İş için gittiği yerde onu hiç beklemeyen şeylerle karşılaşıyor. Heyecanlanınca ya da stres olunca dilinin kemiği yok. Komik bir karakter. Ersen güçlü yakışıklı bir iş adamı. Ama gizemlisinden :) bir de yan karakterlerimiz var. Hepsi en tatlısından ama ben en çok Atakan'ı sevdim. Kan bağı olmadan bir insan nasıl sevilir, kabul edilir. Onu görüyorsunuz. Kitap sakindi. Öyle olaylar olaylar beklemeyin. Git-gelleri okuyorsunuz bol bol. Ama sıcacıktı işte. Sevdim ben. O yüzden. Okuyunuz ve de okutunuz. Haydi ben başka bir kaleme uçar ;)
320 syf.
·2 günde·3/10 puan
Kitap bir genç kızın bir otelde ön büro elemanı olarak işe başlayıp otel sahibi evli patronuna olan aşkını ve sonun da ona kavuşmasını anlatiyor bu süreçte ona destek olan omuzunda ağladiğı kankaları ise eşcinsel atakan ve caner oluyor ... Kitap kesinlikle yanlış örneklerle dolu...
"Birini sevmek için yaşanmışlık mı gerekli? Ona dokunmadan da sevemez misin? Tek bir bakışına, bir sözüne, bir nefes alışverişine âşık olamaz mısın? Doğru veya değil! Söz geçmeyen bu kalbin dinler mi seni?"
Ben mi görünmezdim yoksa sen mi kördün sevgili? Olur da geri dönersen nefesimden tanı beni; tanı ki bana hayat olduğunu anla, anla ki senden sonra yaşamadığımı gör!
"Karanlıktan korkan bir insanı, karanlığa hapsederek korkularını yenmesini sağlayamazsınız. Ya o karanlıkta onunla olacaksınız ya da o karanlığa girmesine müsaade etmeyeceksiniz."
"Aşkın bir adı yoktu. Aşka ad konulamazdı. Aşk her dilde, her bedende aynıydı. Kimine göre acıyken kimine göre mutluluktu."
"Karanlıktan korkan bir insanı, karanlığa hapsederek korkularını yenmesini sağlayamazsınız. Ya o karanlıkta onunla olacaksınız ya da o karanlığa girmesine müsaade etmeyeceksiniz."
"Her defasında kırıp döktüğünüz kalbi toparlamak daha da zorlaşırken yetmedi mi? Her seferinde kırıklarda eksikler çıkıyor ve o eksik parçalar ben yapıştırdıkça avuçlarıma batıyor."
Kerime Şimşek
Sayfa 244 - Sercan
Ne bir adım uzağa gidebiliyordum ne de bir nefes kadar yakınında durabiliyordum. İki türlü de zarar görüyordum ve bu zararı sanki bile isteye kabulleniyordum.
Kerime Şimşek
Sayfa 236 - Şimal

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Kral Süiti
Baskı tarihi:
12 Temmuz 2019
Sayfa sayısı:
320
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786052006689
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Müptela Yayınları
“Dudaklarımda kalan acı tadınızı, kokunuzu, beni darmaduman eden nefesinizi dahi unutmak istiyorum. Beni neden anlamıyorsunuz? Ben saklambaç oynayamayacak kadar yoruldum artık. Her sobelediğimde yine ebe olmak, bir hayali kucaklamak istemiyorum.”

Şimal, umutlarını küçük hayallerine sığdırmış genç bir kadındır. Tüm çabası, ailesine inat kendi ayakları üstünde durabilmek içindir. Fakat kader, onun yolunu çoktan çizmiştir. Başarıya adım adım ulaşmayı planladığı kariyer yolunda ilerlerken hiç beklemediği bir anda kendini aşkın kollarında bulur. Kral Süiti’nde yüreğine düşen yangın onu tüm dünyayla karşı karşıya getirecektir.

Kitabı okuyanlar 33 okur

  • Cemre KELEŞ
  • Aslıhan Güngör
  • yasemin kağır
  • Begüm Avcı
  • Aysegul
  • Sinem
  • songül yalniz
  • Hasan
  • Burcu Şahin
  • Asya

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%16.7 (2)
9
%25 (3)
8
%16.7 (2)
7
%8.3 (1)
6
%8.3 (1)
5
%0
4
%8.3 (1)
3
%8.3 (1)
2
%0
1
%8.3 (1)