Kübra Bahar

Kübra Bahar

Çevirmen
8.2/10
144 Kişi
·
376
Okunma
·
0
Beğeni
·
58
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
320 syf.
·9/10
Uzun zamandır okuduğum en iyi distopya kitaplarından biriydi.Akıcı,sürükleyici ve merak uyandırıcı bir kitap.Adi sükse yapmış bir çok kitaptan daha başarılı.
280 syf.
·2 günde·8/10
Kitabı sabah başlayıp akşam bitirdim o derece sürükleyici ve tek kelimeyle manyak bir kitaptı ! Kitap çok hızlı ilerliyor bundan rahatsız olanlar olmuş ama bence çok iyi bir şey hiç sıkılmadım.Bu kitapta Anna ve onun geçmişiyle ilgili fena şeyler ortaya çıkıyor ve okurken ağzınız açık kalıyor bir çok kısımda.Tam dizisi yapılmalik bir kitap aslında ama büyük ihtimal mahvederler o yüzden kalsın Bence ilk kitaptan daha iyi bir kitaptı ben bir günde okuduğumdan olan olaylar bi anda üstüme yıkıldı resmen hala tam olarak ne oldu ne bitti anlayamadım parçaları birleştiriyorum.Seriye minik bir elestiri yapmam gerekirse karakterlerin aşırı mükemmel olmasi beni biraz rahatsiz etti kusurları bile kusursuz 1 puanı oradan kırdım.Final kitabı Nick'in agzından yazilmiş ve bu bende iyice merak uuandirdi zaten Anna'nın 8 yasinda davranışlarından bıkmıştım o yüzden iyi olacak bence.Eğer elinizde varsa hemen gidip ilk kitap Amnezi'den bu seriye başlayın yoksa da bir an önce alıp okumanızı öneririm,distopya seviyorsanız veya reading slumptan cikarici bir şeyler arıyorsanız bu kitap tam size göre
320 syf.
·7/10
Genetiği değiştirilmiş ve üzerlerinde bir sürü test, deney yapılmış dört karakter. Anna, Sam, Nick, Cas ve Trev.. Kitap bu beş karakterin arasında geçip gidiyor ve onların aralarındaki bağı öğreniyorsunuz. Kitabın dili, olayların hızı ve heyecanıyla sıkılmadan okudum. Kitap genel olarak gayet akıcıydı. Böyle bir konusu olan bir kitaptan beklenildiği üzere olay hiç kesilmedi. Ne yazınki hak ettiği ilgiyi göremeyen bir kitap bence. Yazarın ilk kitabı olmasına rağmen anlatımını çok başarılı buldum. Bilim kurgu ve aksiyon tarzı kitap severlerin büyük ilgiyle okuyacağı bir seri olduğunu düşünüyorum. Kesinlikle okuyun! derim
Gökyüzüne baktım. "Titan beyazı. Öyle saf bir beyaz ki, neredeyse..."
"Tadını alabilirsin"
.
.
Sevgim üzerinize olsun, keyifli okumalar dostlar Amnezi Jennifer Rush
280 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
İlk kitabın devamı oldu belli zaten sırlar biraz daha aralanıyor ve bu çok heyecan vericiydi bence. Benim beklemedigim şeyler oldu sonunda. Güzel bir kitap buda akıcı ve iyi bir anlatımı var, tavsiye ederim.
320 syf.
·Beğendi·10/10
Amnezi
Hak ettiği değeri görmeyen kitaplardan birisi.
Amnezi !! Her dakika heyecan yaşatan bu güpgüzel kitabı yazan Jennifer Rush ablamıza kocaman selamlar. Kitap 4 tane erkek deneylerin geçmişleri silinip, genetikleri değiştirilmiş ve bir proje üzerine bir laboratuvarda tutuluyorlar. Test yapıyorlar. Şube dedikleri şeyin projesi için. Hazır olduklarında şube onları alacak.
Kitabın başları tam takır. Deneklerin tutuldukları yer onlara test yapan kızın babasının. Bodrum katında laboratuvar oluşturmuşlar. Kızın ismi Anna. Ve kitap onun ağzında anlatılıyor. Şube bir gün gelip denekleri almaya karar verdiğinde bir olay oluyor ve Anna'yla denekler kaçıyorlar.

4 Deneğin başları olan Sam'in sırtından kollarına uzanan bir huş ağacı dövmesi var. Kaçtıkları yerden kızın babası onlara bir adres veriyor ve bir eve gidiyorlar. Sonrasında Sam'in dövmesinde bir yer buluyorlar. Bir mezarlık. Sonrasında o kadar çok şey yaşanıyorki anlatamam. Okumanız gerek. Heyecan istiyorsanız, her sayfayı "şimdi ne olacak, acaba ne olacak ?" diye geçirmek istiyorsanııız. Hemen alın okuyun canlarım.

Kitap böyle heyecanlıklarla doluydu. Sıkılmazsınız emin olun. Seri 3 kitaptan oluşuyor bu ilki.
PUANLAMA: 5/5
320 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Konusu farklı ve yazarın anlatımı da bence gayet güzel. Oldukça akıcı bir kitapdi. Ben bir gün içerisinde bitirdim ve çok beğendim. Tavsiye ederim .
320 syf.
·Beğendi·10/10
Nasıl heyecanlı bir kitap olduğunu anlatamam. Film gibi tüm sahneleri gözümün önünde canlandı resmen. Aşırı zevk alarak okuduğum 2 gün içinde bitirdiğim bir kitap oldu. İnşAllah seri aynı güzellikte devam eder. Bunu umut etmek istiyorum. Eğer heyecanlı kitapları seviyorsanız bence biran önce alıp okuyun.
280 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10
Ilk kitabını okuyalı çok oldu ama çok beğenmiştim. Bunu da aynı şekilde çok beğendim. Seri olarak çok kolay okunan kitaplar (1 günde bitirdim bunu yani...) ve konularının da değişik olduğunu düşünüyorum. Karakterlere de çok yakın hissettiğim için seriyi sevmemek elimde değil...
320 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Kitap sürükleyicilik bakımından olağanüstü. Kurgusu da mükemmel, başlamamla bitirmem bir oldu bana yemek yemeyi bile unutturan kitaplardan birisi.
320 syf.
·Beğendi·9/10
Amnezi kitabı gerçekten keyifli vakit geçirmemi sağladı. Kitap akıcı bir dille yazılmış. Okurken aksiyon ve heyecan hep yüksekti. Kitapta benim favorim kesinlikle Nick. Bence Anna ile Nick arasında Sam ile olduğundan daha farklı bir çekim var. Fakat kitaptaki kızımız Sam diye tutturmuş, beni dinlemez heralde :) Ben yine de Nick ile olmasını umut edeceğim :)

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 376 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 154 okur okuyacak.