Diriliş Amnezi 3

8,3/10  (8 Oy) · 
17 okunma  · 
5 beğeni  · 
109 gösterim
Görevini hatırlamıyordu. Ama kızın yüzünü asla unutmayacaktı. Şube dağılmıştır ama Anna, Sam, Cas ve Nick yine de diken üstündedir. Organizasyondan geriye kalanlar pusuya yatmıştır, eski hayatlarına dair hatıralarıysa daha güçlü bir şekilde geri dönmektedir; özellikle de Nick'inkiler...

Bölük pörçük anılarının ve Şube dosyalarındaki ipuçlarının izini süren Nick, cevapları ve rüyalarından bir türlü çıkmayan kızı bulmak için tek başına yola koyulur. Oysa genç kızın yaşadığı sakin kasaba sırlarla doludur ve Nick sonunda, ortak geçmişlerini ortaya çıkarmanın ölümcül sonuçlar doğurabileceğini öğrenecektir...

Amnezi efsanesinin heyecan yüklü finalini ve Şube'yi bu kez Nick'in gözünden okuyun. Şube'ye bulaşan hiç kimse masum değildi. Ben dahil. Anna'nın ya da Sam'in, hatta Cas'in bile işitme mesafesinde olmayacağı, yalnız geçireceğim birkaç günü gözümde canlandırdım ve içten içe, hayatımdaki en büyük hatalardan birini yapıp yapmadığımı düşünmeye başladım. O üçü, tek tanıdıklarımdı. Tanıma gereği duyduğum tek insanlar onlardı. Fakat geçmişi, yapmış olabileceğim hataları merak ederek yaşamak, bir avuç hap misali içimi parçalıyordu. Gitmek zorundaydım. Neyle karşılaşırsam karşılaşayım.

"Bu gerilim yüklü roman, ilk sayfalarından itibaren okuru koltuğuna yapıştıracak. Kesinlikle sürükleyici bir hikâye."
-Kirkus Reviews "Macera dolu...

Sırların açığa çıkışı ve olayların hızı hikayeyi bir hayli sürükleyici kılıyor."
-Publishers Weekly

"Sürükleyici bir roman...
Distopik kitap arayışındaki okurlar bu yeni maceraya bayılacak."
-Booklist
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2017
 • Sayfa Sayısı:
  337
 • ISBN:
  9786052990537
 • Orijinal Adı:
  Reborn
 • Çeviri:
  Kübra Bahar
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Pelin Sueda 
 18 Kas 2017 · Kitabı okudu · 12 günde · Beğendi · 9/10 puan

Jennifer Rush ile tanışıklığım 2 sene öncesine dayanır.İlk görüşte hiçbir şekilde ilgimi çekmeyen,klasik fantastik kitabı diye düşündüğüm,konusu klişeler klişesi gelen Amnezi kitabına. Bir arkadaşımın ısrarlarına dayanamayarak satın almıştım kitabı.Aldığım ilk günde yarılamıştım,verdiği lezzet harikaydı.Kısa bir süre sonra da Bellek kitabını okuyarak yazarla olan bağımı sürdürmüştüm.Uzun bir süre seriye dönemesem de,sınavlarımın verdiği ağır stres olsa da yine aynı lezzeti alarak okudum bu kitabı.Her sayfa ayrı aksiyon,her sayfa ayrı macera...Bilim-kurgu kitaplarına yeni bir soluk getirtecek bu seri,filmleri aratmayacak şekilde zevk veriyor.

Seri olarak kesinlikle mükemmeldi. Bilim-kurgu sevenler için kesinlikle kaçırılmayacak güzel bir seri. Oldukça akıcı yazılmakla birlikte kendi türü içerisinde oldukça da başarılı.Yazar güzel bir kurgu yaratmış ve karakterleri çok güzel bir şekilde yerleştirmiş.Bu kitap Nick'in hayatına dalış yapıyor yazar ve ince ince,ilmek ilmek işleyerek sonu hazırlıyor.Okurken bir sonraki sayfada ne olacağının merakını bir türlü bırakamıyorsunuz.En sevdiğim seriler arasına yerleşti bu seri.Yazar ve seri vazgeçilmezlerim arasına gireceğe benziyor.Amnezi, Bellek ve bu son kitap Diriliş olmak üzere kesinlikle tavsiye edilir.Herkese keyifli okumalar.