Laslo Havas

Laslo Havas

Yazar
7.8/10
4 Kişi
·
5
Okunma
·
1
Beğeni
·
465
Gösterim
Kafasından bir fikir geçse onu hemen kesin emir haline getiriyordu.Ama ardından -sanki bunu emreden kendisi değilmiş gibi- verdiği buyruğu kolayca unutuyordu.
Daha tanışmış olsunlar ya da olmasınlar, birbirlerinden haberleri bulunsun ya da bulunmasın,aslolan, kaderlerinin birbirine bağlı oluşuydu.
" Düşmanlarının kalbine kurşun sıkmaya cesaret edemeyen biri asla bir milleti yönetmeye muktedir olamaz!"
Oldukça güzel bir araştırma eseri. İkinci Dünya Savaşı'nda planlanan suikastlar, Hitler'in ruh hali, askeri ve casusluk anlamında yaşanan gelişmeler detaylı bir şekilde anlatılıyor. Mussolini'nin kaçırılması, Roosevelt'in Stalin hayranlığı, Churchill ve diğer liderler arasındaki ilişkiler, Amiral Canaris, Walter Schellenberg, Goebbels, Himmler ve diğer Nazi subaylarının hareketleri anlatılıyor. Ancak kitabın esas konusu Alman casusluk teşkilatlarının Churchill, Stalin ve Roosewelt'in Tahran görüşmelerini engellemek ve savaşı kazanmak için yaptıkları suikast girişimi. Her ne kadar başarısızlıkla sonuçlansa da bu işle ilgili pek çok detay bilgiyi bizimle paylaşıyor yazar. Dönemi sevenlerin mutlaka okuması gereken kitaplardan biri.

Yazarın biyografisi

Adı:
Laslo Havas
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 5 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 4 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.