Giriş Yap
Fatih Quash Naitsun
@QNPJANUS
İeusus nazrenus rex lobrodeum, İanus nazeranus rex inferno. Karanlığın açık gözleri vardır, fakat bilgelik karanlıkta yürür. instagram.com/reel/CX24J8CquF...
TSK, AFAD, MEB
Ahi Evran- Antropoloji, 2009-2013. Ege Üniversitesi-Tarih, 2013-2019.
1748 okur puanı
19 Oca 2018 tarihinde katıldı
Şu anda okuduğu kitap
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
200 syf.
7/10
·
Beğendi
Türk Silahlı Kuvvetleri
Mustafa Kemal Paşa ve Nuri Conker arasında geçen ordu yapısı ve düzeni ile ilgili küçük bir eğitim kitabı diyebilirim. Tamamen askeri eğitim içerdiği için herkesin zevkle okuyacağı bir eser değil. Lakin Ordu da görev yapan üstlerin bu eseri okumasında kendileri için fayda var....
Zabit ve Kumandan ile Hasbihal
Zabit ve Kumandan ile Hasbihal
8.6/10 · 1.169 okunma
Subay, askerlik görevlerinin her bölümünde erlerin eğiticisi ve üstüdür. Bunun için bilgi, deneyim, ciddiyet ve dayanma gücü bakımlarından erlere üstün olmalıdır... Üstler emrindeki subayların yiğitlik duygularını harekete geçirmek ve çoğaltmak için çalışmalıdır.
Mustafa Kemal Atatürk
Sayfa 59 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
Askeri disiplin. ordunun temeli ve her başarının birinci koşulu olduğundan her durumda tam bir şiddetle kurulmalı ve sürdürülmelidir.
Mustafa Kemal Atatürk
Sayfa 57 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
Savaşın yarattığı şiddetli krizden dolayı şaşırmış olan asker durdurulabilir ve bunlar tekrar taarruza geçirilebilir ama, işte bunun uyarısı ve emri, böyle bir tümen komutanı tarafından gelmelidir.
Mustafa Kemal Atatürk
Sayfa 47 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
Türk milleti eski zamandan çok bugün esirgenmeye ve korunmaya muhtaçtır. Yaşamsal gerekçeler ve varlığımızın devamının sağlanması önce bizim, askerlerin üzerine kalmıştır.
Mustafa Kemal Atatürk
Sayfa 45 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
Gerileme dönemimizden beri kaybettiğimiz, memleketimizin çok eski bölümlerinde İslamiyet'in ve Türklüğün adı ve izi bile kalmamıştır.
Mustafa Kemal Atatürk
Sayfa 42 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
234938
9,4bin öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.