Leah Raeder

Leah Raeder

Yazar
6.5/10
22 Kişi
·
46
Okunma
·
0
Beğeni
·
409
Gösterim
Adı:
Leah Raeder
Unvan:
Roman Yazarı
Doğum:
6 Nisan 1982
Kırılmış insanları kim onarır ki, diye düşündüm.Zaten mahvolmuş olan diğer kırılmış insanlar mı?Ve neden onarılmamız gerek?Bizi hayatta tutan geçmişimizdeki karışıklık ve kırıklıklardır.Ve o kırıklar, artık onları göremeyeceğimiz kadar derinlere kazınan, ancak aynısını başkalarında görünce hatırladığımız o yaralar, bizi bir şekilde başka bir şeye bağlar.
Aşık olmak işte böyle bir his, Wesley.Şükran.Bu berbat, güzel evrende var olduğunuza şükran duymak.
Belki de bu gece burda olmamın sebebi, çocukluk korkularına ve anılarına sıkışmış bir çocuk olmaktan bıkmamdı.
"kibirlilik ve umursamazlık cesaret veya gurur göstergesi değildir,sadece başa çıkma mekanizmasıdır.Çakalların arasında yaralı bir hayvansanız ya korkup teslim olur ya da güçlü numarası yaparsınız.Yara cesaretin kızıl madalyasıdır."
Basit, yalın ve yine günümüz edebiyatına uygun dilde yazılmış bir kitaptı. 18 yaşındaki bir kızın, çekmek zorunda kaldığı zorluklar ve bunlarla başa çıkarken pes etmemesi, kitaptan çıkartılabilecek dersler arasında. Sadece içeriği bazı insanları rahatsız edebilir. Okunması gereken bir kitap gibi de değil zaten. Boş zamanlar için uygun.
Akıcı bir dille yazılmış öğretmen-öğrenci ilişkisi barındıran, çerezlik, zaman geçirmek için okunabilir, edebi bir şey beklenmemesi gereken, hızlı okunan ve bazı yerlerde sıksada güzel bir kitaptı.
Bu kitabi tuyaptan cok uygun bir fiyata almistim.Hakkinda cok fazla olumlu yorum gördüm.Okumasam olmazdı.Kitaba gelecrk olursam; güzeldi fakat havada kalan bazi seyler de vardi.Cok akıcı bir kitap hos vakit gecirmek icin okunabilir :)
Kitap fena değil ama benim beğenmediğim çok fazla yeri vardı. Olumsuz örnek teşkil edecek şeylerde. Nasıl desem betimleme anlatım idare eder ama sonu olsun konusu beni pek bağlamadı .
O kadar umutlarla aldığım, arka kapak yazısına aldandığım bu kitap benim için çok büyük bir hayal kırıklığıydı. Arka kapakta kitap fazla övülmüştü ama bence hiçbirini hak etmiyor. Kitapta +18'den başka olay yoktu. Tamam başka kişilerin hoşuna gidebilir fakat iyi denilebilecek başka kitaplar varken neden bu kadar kötü içerik barındıran bir kitap? Şu konuya da değinmek istiyorum: Biliyorsunuz ki bir süre önce wattpad kitaplarına yaş sınırlaması getirildi. Tamam onlarda da böyle içerikler var ama hepsinde değil ve emin olun ki o kitapların tamamı bu içerikle kaplı değil(basılmış kitaplar için diyorum). Benim merak ettiğim konu ise şu; neden böyle kitaplar dururken sadece bir sayfayı kaplamayacak kadar bir olay yüzünden bu kitaplara sınırlama getiriliyor. Bakın insanlar bunları da okuyor ve bu kitapların övülen kitaplar, farkındasınız değil mi? Ben bunların göz önünde bulundurularak davranılmasını isterdim ki bu kitabı okuduktan sonra da o kitaplara gelen sınırlamanın ne kadar haksız olduğunu bir kez daha anlamış oldum. Kısacası kitap fazla +18 unsur bulunduruyor. Atlayarak okumaya çalışsanız bile olmuyor çünkü neredeyse kitabın tamamı bunlarla dolu. Ben kitapları okuduğumda altını çizmeyi ya da oraya işaret koymayı severim fakat bu kitapta işaretlediğim yer sayısı 2'yi geçmedi. O 2 alıntıdan biri kitabın arkasında yazıyordu birini de bir yorumda görmüştüm.

Yazarın biyografisi

Adı:
Leah Raeder
Unvan:
Roman Yazarı
Doğum:
6 Nisan 1982

Yazar istatistikleri

  • 46 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 14 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.