1000Kitap Logosu
Leander Kahney
Leander Kahney
Leander Kahney

Leander Kahney

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
6.6
17 Kişi
43
Okunma
1
Beğeni
456
Gösterim
Unvan
İngiliz Yazar
Doğum
Londra, İngiltere, 25 Kasım 1965
Serdar Poirot
Nasıl Steve Jobs Olunur?'u inceledi.
303 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Oldukça güzel bir biyografik eser. Steve Jobs'un 1996 yılında Next adındaki firmasını satarak Apple şirketine geri dönmesinden itibaren yaptıklarını anlatan bir eser. Çalışanları ile olan ilişkileri, personelini daha iyisi için sürekli zorlaması, inovasyon ve vizyon sahibi olması, çalışanlarının onun hakkında düşündükleri, ticari zekası ve ekibini hep en iyi insanlardan seçmesi gibi pek çok konu mevcut. Ayrıca firma olarak hep geleceği düşünmesi, iPod'un hikayesi, yıllar önce kimse denemezken USB teknolojisini kullanması ve daha pek çok şey. Her ne kadar biraz taraflı gelse de son yılların en önemli isimlerinden biri olan Steve'i merak edenlerin mutlaka okuması gereken kitaplardan biri.
Nasıl Steve Jobs Olunur?
OKUYACAKLARIMA EKLE
7
Hakan
Nasıl Steve Jobs Olunur?'u inceledi.
303 syf.
·
Beğendi
·
5/10 puan
Fazlasıyla Yetersiz
Bugüne kadar Steve Jobs hakkında okuduğum üçüncü kitap olmasına rağmen genel olarak Steve Jobs (Walter Isaacson) ve Steve Jobs-Apple (Jeffrey S. Young) kitaplarının gerisinde kalmış. Her ne kadar bölüm sonlarında Dersler şeklinde maddeler koyulmuş olsa da çok genel ve dayanaksız olmuş. Bunun yanı sıra yazarın yeteri kadar teknoloji bilgisinin olmadığını söylemek mümkün. Son olarak kitapta tarihsel akışkanlıktan ziyade karmaşa hakim.
Nasıl Steve Jobs Olunur?
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
Ynji
Nasıl Steve Jobs Olunur?'u inceledi.
303 syf.
·
7 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Steve Jobs un ve Apple şirketinin evrelerini okuyacaksınız. Ben keyifle okudum. Stevelemek kavramını, Jobsun insanları nasıl kolayca işten çıkardığını, her detay ile ne kadar uğraştığını görüyorsunuz. Hiç bir zaman kimseye acımıyor ne yapıması gerekiyorsa sonuna kadar gidiyor. Jobs müdürleri vasıtası ile iş yaptırmazmış, konunun uzmanını direk arar, yanına gider, onunla istediği gibi olana kadar mesai yapar, bizzat takip edermiş. Kendi kurduğu sonra ayrılmak zorunda kaldığı milyarlık bebeğinin sorumluluğunu tekrar ele alınınca hele çöküşe geçmiş olduğu bir dönemde tekrar yukarı ivmelendirmek için herşeyini ortaya koymuş biri Jobs. Odaklanmak, akışta kalmak konusunda master. Tavsiye ederim okuyun.
Nasıl Steve Jobs Olunur?
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
Fatih Saruhan
Tim Cook'u inceledi.
256 syf.
·
Puan vermedi
Şirket kültürüne ve ticari başarısına ciddi katkı sağlayan bu önemli insanı saygı duyarak okudum. İş dünyasının dinamiklerini merak eden ve zirveye nasıl çalışılarak çıkıldığını anlamak isteyen herkesin okumasını şiddetle tavsiye ederim.
Tim Cook
6.7/10
· 13 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
4