Leila Meacham

Leila Meacham

Yazar
8.0/10
11 Kişi
·
21
Okunma
·
2
Beğeni
·
596
Gösterim
Adı:
Leila Meacham
Unvan:
Yazar
"İNSANLAR DEĞİŞEBİLİR Mİ PEDER?"
"HANGİ YÖNDEN?"
"TAŞIDIKLARI GENLER AÇISINDAN..."
"GENLERİ DEĞİL AMA SERGİLERDİKLERİ DAVRANIŞLAR DEĞİŞİR. NE YAPTIĞIMIZI KONTROL ETME GÜCÜNE SAHİBİZ ÇÜNKÜ HER İNSAN ÖZGÜR İRADEYLE DOĞAR. TABİATIMIZ HEP AYNI KALACAKTIR; TIPKI BİR ALKOLİĞİN İÇKİ İÇMEYE DOĞUŞTAN MEYİLLİ OLMASI GİBİ... DOĞAMIZA KARŞI VERDİĞİMİZ SAVAŞ ASLA BİTMEZ AMA BU SAVAŞTA GALİP GELMEK MÜMKÜNDÜR."
"NEFRETİNİN YOK OLMASINDAN KORKMA. NEFRETİ SALIVERMEK, HER ZAMAN HATIRLAMAK İSTEDİĞİN ŞEYLERİ UNUTACAĞIN ANLAMINA GELMEZ. BU BARIŞMAK DEĞİLDİR."
544 syf.
·5 günde·Beğendi·8/10
JOHN VE TREY 11 YAŞLARINDA, KERSEY KASABASINDA YAŞAYAN, ARALARINDAN SU SIZMAYAN, BİRBİRİNE TAMAMEN ZIT KARAKTERDE ARKADAŞLAR VE AYNI ZAMANADA KASABANIN FUTBOL TAKIMINDA ÇOK YETENEKLİLER. KASABAYA YENİ GELEN CATHY İLE MUHTEŞEM ÜÇLÜYÜ OLUŞTURAN BU GRUBUN ORTAK NOKTALARI, AİLELERİ.
LİSE SON SINIFTAN SONRA HER ŞEY TEPETAKLAK OLUR, ÜÇÜ BİRLİKTE MIAMI'DE AYNI ÜNİVERSİTEYE GİTMEK İSTERKEN YAŞANAN BİR TAKIM OLAYLAR YÜZÜNDEN BİRLİKTE KURDUKLARI HAYALLER SUYA DÜŞER. CATHY ÇOCUKLUKTAN BERİ HAYALİNİ KURDUĞU DOKTORLUKTAN JOHN İSE EN YAKIN ARKADAŞI İLE FUTBOL BURSU KAZANDIKLARI ÜNİVERSİTEYE GİTMEKTEN VAZGEÇER. NEDEN ACABA
KİMİ BÖLÜMLERİN FAZLA UZATILDIĞINI DÜŞÜNSEM DE, BU ÜÇÜNÜN DOSTLUĞUNU ÇOK SEVERKEN, VERİLEN YANLIŞ KARARLAR YAPILAN HATALAR VE TREY'İN BENCİLLİKLERİ YÜZÜNDEN OLANLARA ÜZÜLDÜM. NE JOHN NE CATHY NE DE TREY'İN TEYZESİ HAK ETMİYORDU. GENÇLİKTE HERKES HATA YAPAR, ÖNEMLİ OLAN O HATALARDAN DERS ALMAKTIR. AİLE, DOSTLUK VE KASABA HİKAYELERİNİ SEVENLERE TAVSİYEM OLSUN Leila Meacham
720 syf.
·4 günde·Beğendi·8/10
Bu ay @biryazarbinokur ile birlikte bendenizin seçmiş olduğum yazar Leila Meacham’ı okuduk. Tabi bu ay okuma hızı başlarda iyi gitse de yine sekteye uğradı kitap neredeyse iki hafta boyunca benimle birlikte işe geldi tekrar katını açamadan eve geldi. Ama bu duruma bu haftasonu bir dur diyeyim artık dedim.
Yazarın kitabını ilk kez okudum ama düzenli takip edeceğim bir yazar olacak gibi görülüyor. Etkileyici, duygusal, karakterlerin yaşadığı hüsran ve hayal kırıklığı dolu bir kitaptı. Geçmiş ve gelecek içi içe geçmiş etkileyici bir aşk ama daha çok hayat hikayesiydi.
Teksas’ın en zengin üç ailesinin ve bu ailelerin çocuklarının 21. yüzyıla kadar uzanan duygu dolu, trajik öyküsü; zengin, yakışıklı ve güçlü Percy Warwick ile nefes kesen bir güzelliğe sahip Mary Toliver’ın sarsıcı aşk hikâyesinin içinde buldum kendimi bir anda.
Yazarın kalemi çok akıcı ve kurgu da çok sağlamdı yalnız bazı yerlerde sıkılmadım dersem yalan olur. Kitap normalde 720 sayfa ama 600 sayfa olsa kafiydi bence. Yine de severek okudum. Bu türü sevenlere tavsiyemdir.
720 syf.
·10 günde·Beğendi·7/10
️TEKSAS'TA UFAK BİR KASABA VE BİRBİRİYLE DOST 3 AİLE. DUMONT, WARWICK VE TOLIVER. İNSANLARIN HAYATINI ALTÜST EDEN 2 MİRAS VE 2 SAVAŞ.
16 YAŞINDA BABASI TARAFINDAN SAHİBİ OLDUKLARI TARLANIN VARİSİ OLAN MARY TOLIVER VE HER GENÇ KIZIN AŞIK OLMA POTANSIYELI OLAN PARCY WARWICK İLE ARALARINDA YAŞANAN İMKANSIZ BİR AŞK HIKAYESI.
️çaresizlikle Verilen kararlar sonrası yaşanan pişmanlıklar ve hayal kırıklıkları, sanırım Mary ve Parcy arasında yaşananlar bunlardan ibaret. Peki ya Parcy'nin torunu Matt'in aynı şeyleri yaşamasına ne demeli? Tarih bir kez daha tekerrür etti...
️TEMMUZ AYININ BAŞINDAN BERİ OKUDUĞUM 720 SAYFALIK BİR ROMAN. TATİLDE YANIMDA GÖTÜRMÜŞTÜM OKURUM DİYE, AMA KALINLIĞI YÜZÜNDEN DENİZ KENARINDA YA DA HAVUZDA PEK DE MÜMKÜN OLMADI, NEYSE EFENDİM SİZ SİZ OLUN TATİLDE KALIN KİTAPLAR TAŞIMAYIN YANINIZDA.
️okurken hep düşündüm acaba bu kadar uzun olmak zorunda miydi diye, fakat bitirdikten sonra anladım ki konuyu anlayabilmek için verilen o kadar detay boşuna değilmiş. Sayfa sayısına aldanmadan okuyun derim, bitirdiğinizde "Vay be,"diyeceksiniz! Uzun zamandır kitaplıkta bekleyen bir romanı okumuş olmanın verdiği mutluluk paha biçilemez, özellikle de severek bitirdiysem!

Yazarın biyografisi

Adı:
Leila Meacham
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 21 okur okudu.
  • 14 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.