Levent Özübek

Levent Özübek

Çevirmen
9.0/10
4 Kişi
·
14
Okunma
·
0
Beğeni
·
5
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
213 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Kahramanımız Arthur Burton kendisini Italya'nın bağımsızlık davasina adamistir. Tabii şimdiki zamandan değil 18.yüzyılınson dönemleri.O bir Ingiliz gencidir... Fakat bilmediğimiz gerçek daha sonra onun köklerinin İtalyan olduğudur.Bunu ve diğer bazı gerçekleri öğrendiğinde güvendiği ve sevdiği bir çok kişinin ona yıllardır yalan söylediğidir. Oldukça inançlı gözüpek kalbi tanrı ve insan sevgisi ile dolu Arthur'un hayatı altüst olur. Önce yaşamına son vermeyi düşünsede içindeki öfke buna engel olur. Sanırım biraz da intikam arzusuyla hayatına başka bir yerden bir başlangıç yapar yeni bir Arthur olarak. İsmi ile birlikte bir çok şeyi değiştirip tekrar İtalya'ya döndüğünde bir çok şey ortaya çıkacaktır.
Kitabın başlangıcında yazarın hayatıyla okuduğum bazı durumlar kitabı okumadan bana sevdirdi. Yazarımızın yaşamı baştan aşağı oldukça ilginç.
Diğer yandan kitabı okurken biraz "Monte Kristo kontu " ve birazda aklıma Colleen mc Cullough'nın "Gazap Kuşları" geldi. Bu iki kitabı okuduysanız nedenini anlarsınız zaten.
Tabiki insan burda kendisine bazı sorular yönelterek durumu muhakeme etmeye çalışıyor. Yargılayıcı olmak adına yaptığımız bazı durumlarda diğer yandan da diyorum ki acaba biz olsak başka şekilde mi davranırdık. Burdaki kahramanlarımızdan bir diğeride sevgili rahibimiz Montanelli. En çok beğendiğim yanı bu eserin ordaki inandığı tanrının( isa'nın)devrimci ve humanist özelliği.
Kitap gerçekten oldukça iyi ve okunmaya değer.Trilogy olmasına rağmen türkçede sadece ilk kısmı var . Umarım ilerde diğerlerinide çevirler. Jaguar kitapdan başkası bunu yapamaz derim ben.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 14 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 29 okur okuyacak.