Lydia Lunch

Lydia Lunch

Yazar
6.8/10
9 Kişi
·
17
Okunma
·
0
Beğeni
·
375
Gösterim
Adı:
Lydia Lunch
Tam adı:
Lydia Anne Koch
Unvan:
Söz yazarı, Oyuncu, Yazar
Doğum:
2 Haziran 1959
Altıncı hissi ona benim bir dişi olduğumu söylemiş.Bunun doğru olup olmadığını öğrenmek istiyor.Kibarca, utangaçça, acınacak bir halde dans edip etmeyeceğimi soruyor.
Bazı ruhlar bu hayata daimi bir işkence çekmek için gelir.Asla huzurunu bulamaz.Rahatlayamaz.Mabedini bulamaz.Kalıtsal mirasının ağırlığından kurtulamaz.Kötü genler.Darmadağın bir bilinçaltı.İşkence çeken libido.Parçalanmış ego.Sapkın bir özbenlik. Darmadağın sinirler. Adrenal kaosu.Yaşadıkları işkenceyi başkasına da yaşatırlar.Kurban kendine kurban edeceği birilerini bulur.
182 syf.
·3 günde·8/10
Burada üzerinde durulması gereken bir Lydia Lunch isimi var. Bu kadının biyografisine şöyle bir baktığımızda: On altı yaşındayken, bilindik bir sapkın baba hikayesi yüzünden evden kaçıp New York'a geliyor. İlk zamanlar burada zor bir süreç geçiriyor; kötü bir yol, kötü alışkanlıklar derken şiire ve müziğe ilgi duyuyor. Sonra yazar oluyor, kitapları basılıyor ve bunlar büyük bir ilgi görüyor, bazı filmlerde oyunculuk yapıyor sonra sonra kült aynı zamanda fenomen bir sanatçı sıfatıyla ün kazanıyor. Birçok müzik albümü çıkarıyor, tarzı Winehouse gibi.
Bu kitaba gelecek olursak, New York'taki ilk zamanlarındaki yaşadığı o kötü süreçteki anılarını anlatıyor Lunch burada. Beat tarzı var. Metinler içerisindeki argo kelimeler ve müstehcen olaylardan ötürü herkese tavsiye edemiyorum. Sadece on sekiz yaşından büyük okurlara tavsiye edebiliyorum.
182 syf.
·2 günde·7/10
Ona gore erkeklerin pekte ciddi bi onemi olmayabilir ama acisinin arkasina siginarak kafayi yemiscesine erkeklerin kolesi olmus ve bunun farkinda degil, kocaaa bi acizligin icinde surune surune bugune gelmis kadin resmen. Kisa kisa cumleleri surekli duraksamama, hicbir duygu barindirmamasi da sinirlenmeme sebep oldu. Ustune kadini arastirinca bunlarin gercek olusu icimi sizlatti. Ve o tiz sesiyle soyledi sarkilar, aci icinde kucuk kiz cocugu gibi bagrisi kulaklarimi tirmaladi. Hayatimda kisa surede okudugum 2.kitap, en azindan ilkinden pismandim bu da bi arti benim icin. Gerisi bos, uzgunum ‍

Yazarın biyografisi

Adı:
Lydia Lunch
Tam adı:
Lydia Anne Koch
Unvan:
Söz yazarı, Oyuncu, Yazar
Doğum:
2 Haziran 1959

Yazar istatistikleri

  • 17 okur okudu.
  • 11 okur okuyacak.