Lydia Lunch

Lydia Lunch

Yazar
7.0/10
4 Kişi
·
8
Okunma
·
0
Beğeni
·
328
Gösterim
Adı:
Lydia Lunch
Tam adı:
Lydia Anne Koch
Unvan:
Söz yazarı, Oyuncu, Yazar
Doğum:
2 Haziran 1959
Altıncı hissi ona benim bir dişi olduğumu söylemiş.Bunun doğru olup olmadığını öğrenmek istiyor.Kibarca, utangaçça, acınacak bir halde dans edip etmeyeceğimi soruyor.
Bazı ruhlar bu hayata daimi bir işkence çekmek için gelir.Asla huzurunu bulamaz.Rahatlayamaz.Mabedini bulamaz.Kalıtsal mirasının ağırlığından kurtulamaz.Kötü genler.Darmadağın bir bilinçaltı.İşkence çeken libido.Parçalanmış ego.Sapkın bir özbenlik. Darmadağın sinirler. Adrenal kaosu.Yaşadıkları işkenceyi başkasına da yaşatırlar.Kurban kendine kurban edeceği birilerini bulur.
Gitmen gerektiğinde gideceksin...neresi olursa olsun.Sadece uzaklaşmak için.Yapman gereken bir şey bu.İleriye doğru hareket etmek.Devinim.
Altı çizgi kokainden sonra, insan derisi şarkı söylemeye başlar.Hafıza çöker.Zaman kaybolur.Düşüncenin yerini duygular alır.Vücuttaki her molekül dışarıya doğru genişler, paralel evrene akar.Nefes, saf oksijen çıkarır, elektrik akımı ile güçlenen ger gözenek tepki vermeye başlar.
Burada üzerinde durulması gereken bir Lydia Lunch isimi var. Bu kadının biyografisine şöyle bir baktığımızda: On altı yaşındayken, bilindik bir sapkın baba hikayesi yüzünden evden kaçıp New York'a geliyor. İlk zamanlar burada zor bir süreç geçiriyor; kötü bir yol, kötü alışkanlıklar derken şiire ve müziğe ilgi duyuyor. Sonra yazar oluyor, kitapları basılıyor ve bunlar büyük bir ilgi görüyor, bazı filmlerde oyunculuk yapıyor sonra sonra kült aynı zamanda fenomen bir sanatçı sıfatıyla ün kazanıyor. Birçok müzik albümü çıkarıyor, tarzı Winehouse gibi.
Bu kitaba gelecek olursak, New York'taki ilk zamanlarındaki yaşadığı o kötü süreçteki anılarını anlatıyor Lunch burada. Beat tarzı var. Metinler içerisindeki argo kelimeler ve müstehcen olaylardan ötürü herkese tavsiye edemiyorum. Sadece on sekiz yaşından büyük okurlara tavsiye edebiliyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Lydia Lunch
Tam adı:
Lydia Anne Koch
Unvan:
Söz yazarı, Oyuncu, Yazar
Doğum:
2 Haziran 1959

Yazar istatistikleri

  • 8 okur okudu.
  • 4 okur okuyacak.