M. Rise

M. Rise

Yazar
8.5/10
75 Kişi
·
135
Okunma
·
18
Beğeni
·
1.621
Gösterim
Adı:
M. Rise
Unvan:
Wattpad Yazarı
Doğum:
Türkiye, 1993
1993 yılında doğan M. Rise, şu an Adana’da yaşamakta ve Çukurova Üniversitesi’nde son sınıf öğrencisi olarak öğrenim hayatına devam etmektedir. İki yıl önce yazarlığa kollarını sıvayan yazar, ilk denemesi olan Av ile fantastik bir dünyayı kaleme almış ve okurların beğenisini toplamıştır. Yazarın en büyük hayali, bir gün dünyayı dolaşmaktır.
"Pekala, her konuda doğuştan harika olmak benim suçum değil."
M. Rise
Sayfa 464 - Ephesus Yayınları, Marcus
"Üzgünüm, başını şişirmek istemezdim," dedim suratımı buruştururken. Yoğun bakışları daha derin bir hal alıp bana iyice yaklaştı. "Seni sonsuza kadar dinleyebilirim," dediğinde dondurmam ağzımda kalmıştı.
M. Rise
Sayfa 130 - Ephesus Yayınları
"Bence aşk, şeytanın hiç uğraşmadan kendi sonlarını yazmaları için insanların önüne attığı oyuncaktan başka bir şey değil."
M. Rise
Sayfa 180 - Ephesus Yayınları, Jay Sullivan.
"Aşkın ilk soluğu, mantığın son soluğudur."
M. Rise
Sayfa 181 - Ephesus Yayınları, Annabelle Jefferson.
528 syf.
·7 günde·6/10
Film tadında kitaplardan bahsediyoruz ya bazen şimdi anlatacağım kitap film değil de tam bir dizi tadında. Hem de fantastik olay ve varlıkların havada uçuştuğu tam bir gençlik dizisi tadında. Dizi diyorum çünkü bu serinin ilk kitabı devamı da var yani.

Annabelle Jefferson, ailesinin zamansız ölümü sonrasında Hiddenfield kasabasına taşınır ve kasabaya adım attığı ilk gün olaylar başlar. Kendi ve ailesiyle ilgili yepyeni şeyler öğrenmeye de başlayacaktır. Bilmediğimiz bambaşka bir dünya yok kitapta ama yazarın anlattığı bu olayları karıştırmadan ya da bir şeyleri havada bırakmadan tam olarak anlatması bile harikaydı.

Bir de olmazsa olmazımız yakışıklı ve sert genç adamımız Jay Sullivan var. Ah bu Sullivanlar yok mu... Eğer ortaokul ya da lisede olsaydım Team Jay tişörtleriyle gezebilirdim.Sizi fangirl olmaya zorluyor adam resmen! Tabi daha birçok karakter var. O konuda hiç sıkıntınız olmasın kitap karakter açısından oldukça zengin. Hatta kitabın yazımında da birkaç karakterin bakış açısı kullanılmış. Başta buna gerek var mıydı diye düşünsem de kitap ilerledikçe gerek olduğunu anladım. İlk kitap bence zaman geçirmek için oldukça iyiydi. Aldığım bilgilere göre ikincisi çok daha iyiymiş.
Arkadaşlar ben yeniyim bilmiyorum kitapları bu uygulama uzerinden okuyabiliyor muyuz eger okunabiliyorsa nereden acildigini soyleyebilir misiniz lütfen
528 syf.
·2 günde·9/10
M. Riseyi ztn çok severim kitabınada bayıldım ama sadece 1 puanı bazı eksiklikler olduğu için verdim onun dışında kurgusunu anlatılış tarzını çok beğendim 2.kitabı çaylak'ı merakla bekliyorum
512 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Fantastik edebiyat severlere selam olsun ...Fantastik türün birçok bölümü ve alt katmanı var ...Ve ben hepsine ayrı ayrı bayılıyorum ...Bu türde yazanlar ve bu türün tutkunları hapisten kurtulup özgürleşmiş insanlardır....Zira beyin özgürdür ve hayal güçleri sınırsızdır....Bu seride de olduğu gibi insana özgü duygular ;aşk,öfke,sevgi,dostluk,kardeşlik,kin,savaş vs....fantastik karakterlerle kurgulanınca tadından yenmiyor....Bu seriyi beğendim biraz tekrar eden yerler vardı lakin takılmıyor ve bu türde yazanların desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum....Üçüncü kitabı merakla bekliyorum...
Hayal gücünüzü serbest bırakın.....
512 syf.
·7 günde·7/10
İlk olarak kitapta her bölümün başında bulunan şarkıları ne kadar çok sevdiğimden bahsetmek istiyorum. Ben bölümleri özellikle şarkıları dinleyerek okudum ve yazar bu işi biliyor. Bölümleri şarkılar eşliğinde okuyunca kesinlikle daha etkileyici oluyor.
İlk kitapta olduğu gibi bu kitapta da yepyeni şeyler öğrendik ve olaylar bir an bile durulmadı. Genel olarak hem hikaye hem de karakterler oldukça iyi kurgulanmış ama daha önce de söylediğim gibi biraz daha küçük olsam daha çok beğenebilirdim. Bazen beni sinirlendirseler de Jay ve Annabelle bu kitapta da çok tatlıydı. Bu ikilinin aşkına diyecek sözüm yok. Hele son sahnede Jay'i öyle çaresiz görmek beni nasıl etkiledi bir bilseniz...
Kitap öyle bir yerde bitti ki üçüncü kitapta neler olacak çok merak ediyorum. Ve fantastik olsun ee biraz da aşk olsun diyorsanız bu seri size önerimdir.
528 syf.
·Beğendi·7/10
Av bir Wattpad kitabı ama benim hakkında pek bir bilgim yoktu alırken. Sadece @ephesusyayinlari kitabın çıkacağı duyurusunu yapınca konusu ilgimi çektiği için listeme eklemiştim. Çünkü içinde romantizm olan fantastik kitapları seviyorum. Jay'in dengesiz hareketleri ilk başlarda katlanılabilirdi ama kızla olan her yakınlaşmadan sonra 360 derece dönmesi bir süre sonra beni sıktı açıkçası. Bu uzaklaşmalar sebepsiz değil elbette, kızın iyiliğini düşünüyor falan ama beni bir miktar sıktı. Tabi hiç bir sorun olmasaydı da tuhaf olurdu. Sonuçta sıradan romantik bir kitap değil, işin içine fantastik olaylar girince karakterlerin ilişki durumları elbette karışıyor. Onun dışında fantastik olaylar biraz geri planda gibi geldi bana. Ana karakterlerin ve yan karakterlerin duygusal ilişkilerine,arkadaşlık ilişkilerine daha çok yer verilmişti. Yani tamamen fantastik bir kitap olduğu söylenemez. Fantastik yöndeki beklentilerinizi çok yüksek tutmadığınız sürece okunabilir bence. Fantastik kısmın geri planda bırakılması acayip derecede rahatsız edici değildi. Zaten çoğu 1.kitapta bu durumu bolca görüyoruz. Yazarlar önce karakterler üzerine yoğunlaşıyor, devam kitaplarında fantastik olaylar ön plana geliyor. Benim çok severek okuduğum bir seride de bu durum vardı. 1.kitap tamamen karakterlerle geçmişti ama 2.kitap oldukça olaylıydı. Av'ın da böyle olacağını düşünüyorum ve sabırsızlıkla 2.kitabı bekliyorum.
528 syf.
·2 günde·8/10
Gerçekten güzeldi. Hikayeyi bir çok kişinin ağzından anlatması da olayları bütünlüğüyle görmenizi sağlıyor. Hikaye de klasik kurtadam hikayesi değil. Ve bu çok daha iyi. Sayfa sayısı fazla. Ama kolayca bitirebilirsiniz.
528 syf.
·Beğendi·8/10
Annabelle ailesinin ölümü üzerine annesinin yakın arkadaşı Abigail ile Bostan'dan Hıddenfıeld'e taşınır. Hıddenfıeld'de taşındığı ilk zamanda anlar orada bir şeylerin normal olmadığını. İlerleyen zamanda okuduğu ve izlediği fantastik dünyanın gerçek olduğunu anlar. Kitapta tek sıkıcı olan yer Jay'ın önceki davranışları ile Annabelle ile tanıştıktan sonraki hareketleri. Annabelle'yi koruyacağım diye değişen haraketleri kitabı birazcık batırdı. Ve bazı olayları Alaca karanlık'a benzettim. Kızın taşınması Jay ile annabelle arasındaki olayları okurken Alaca karanlık'ı anımsattı. Okurken amerikan dizisi izliyormuş gibi bir havası var. Yazar her karakterin üzerinde tek tek durdugundan tüm olayları kafanızda canlandırabiliyorsunuz. Benzerlikleri saymazsak tek başına mükemmel bir eser. Tek seferde okunacak kitaplardan biri. Kurgusu sürükleyiciligi son derece mükemmel. Kesinlikle hemen okuyun ve bu katakterlerle bir an önce tanışın.
528 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Dünyanın en harika kitaplarından birisi️ O Jay’in tatlışlığı Karakterlerin hepsine aşık oldum resmen. Laura, Alexis, Sam, Dean...Özellikle de Marcus ve Brandon Bu iki çocuk çok patavatsız ve komik değil mi ama?
528 syf.
·Beğendi·8/10
Kitabın wattpad kitabı olduğunu bilmeden bir arkadaşımın vermesiyle okumaya başladım. Kitap ilk sayfadan olaylarıyla sizi içine çekmeye başlıyor. Gerçekten okurken olayların içine giriyorsunuz. Betimlemer ve anlatım tarzını beğendim. Gayet akıcı ve yalın bir dili vardı kitabin. Ama tahmin edersiniz ki her wattpad kitabında olduğu gibi bir bad boy , okula yeni gelen "ben ne yapacağım?" "Hiç arkadasım olmayacak" tavırlarında bir kızımız ve bu kızı seven, hep onu koruyan, ona iyi davranan bir erkeğimiz var. Kitapta beni tek rahatsız eden tek bir kızın bu kadar ön planda olmasıydı. Her erkek bu kızın peşinde, hepsi onunla birlikte olmak istiyor. Bu bir süre sonra beni sıktı. Bir de bazı yerlerde yinelemelere düştü yazar. Bunu sevmedim. Onun dişında kitap güzel bir fantastik kitap. Wattpad kitaplarına karşı az da olsa ön yargimı kırdı.

Yazarın biyografisi

Adı:
M. Rise
Unvan:
Wattpad Yazarı
Doğum:
Türkiye, 1993
1993 yılında doğan M. Rise, şu an Adana’da yaşamakta ve Çukurova Üniversitesi’nde son sınıf öğrencisi olarak öğrenim hayatına devam etmektedir. İki yıl önce yazarlığa kollarını sıvayan yazar, ilk denemesi olan Av ile fantastik bir dünyayı kaleme almış ve okurların beğenisini toplamıştır. Yazarın en büyük hayali, bir gün dünyayı dolaşmaktır.

Yazar istatistikleri

  • 18 okur beğendi.
  • 135 okur okudu.
  • 6 okur okuyor.
  • 94 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.