Adı:
Avcı
Baskı tarihi:
Temmuz 2019
Sayfa sayısı:
416
Format:
Ciltli
ISBN:
9786057583512
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
Kirli oyunlar dönüyordu ve herkes bu oyundaydı.
Sırlarının ardına gizlenmiş Jay Sullivan bile…
Peki, bu oyunda onun yeri neresiydi?

Annabelle, bunu henüz öğrenemese de artık kendi yerini biliyordu. Asırlar öncesinden beri her şeyin merkezinde o vardı.

Peki, gerçekte neydi o?

Ya da kimdi?

Bu soruların cevapları kimisinin bataklığı olacaktı. Ve bakalım, kimler bu bataklıktan kurtulacak, kimler tamamen dibe batacaktı? Artık karşılarında bir Av değil, Avcı vardı
416 syf.
·7 günde·Beğendi·10/10 puan
İlk iki kitabına göre daha haraketliydi. Gerçekler gün yüzüne çıkıyor. Gerçek oldunu sandımız yüzlerin aslında yalan olduğunu anlıyoruz. Hayatı yalanlarla doluyken en güvendi kişinin ona en büyüyük yalanı söylemesi... Sonra olan olaylar. Mükemel bir final.
416 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10 puan
Veeee AVCI...
Efsaneydi, kusursuz!
İkinci kitap sonundan sonra bekleyiş hayli zorluydu ama üçüncü kitabı okuyup bitirince iç sesim konuştu adeta asıl zorlu bekleyişi şimdi göreceksin diye.
Bombaydı! Şu finali ifade edecek başka bir kelime yoktur kesinlikle. Sonunda olanları düşününce dördüncü kitap için aklınızda bir şeyler canlanıyor ister istemez ve o zaman diyorsunuz final kitabında daha fazla bomba patlayacak.
Karakterleri aşırı özlediğimi farkettim. Bu yüzden başlar başlamaz kitabı yarılamış olabilirim. Ve bunda en büyük etken yazarımızın kalemi, gidişat ve olaylar... Her şey çok iyi ayarlanmış. Kalemi okurken size yabancı fantastik bir film izliyormuşsunuz tadı veriyor. Sahneler bir bir gözünüzün önünden geçiyor. Hem heyecanın dibine vuruyorsunuz hem de ağlama krizlerine giriyorsunuz. Bunlarla beraber aşk dolu cümlelerle eriyip, aksiyon dolu sahnelerle yerinizde duramıyorsunuz. Anlayacağınız her türlü duygunuz everestte.
Benim için kitabın artı yönlerinden biri de fazla karakteri olması oldu. Ve birçoğunun ağzından bölümler yazılmış. Burada şu kişi nasıl hissederdi diye düşünmüyor, herhangi bir eksiklikte hissetmiyorsunuz. Kurguda fantastik yönünden en çok nemflerin olduğu kısımları sevdim. Yeşil yapraklı ağaçlarda yaşayan Dryadlar, Moss onlardan biri. Ve kızıl yapraklı ağaçların ruhları Hamadryadlar, Arlow da onlardan biri. Ve tabii ki küçük Hamadryad Akila. Jay ile tanışmaları ve birbirlerine hırlayarak anlaşmaları en favori sahnemdi. Baya eğlendim diyebilirim. Aynı şekilde Brandon'ın Hamadryadların ormanına ayak bastığı zaman yaşadığı korkuyla kahkalarımı tutamadım, çok iyiydi.
Çok güzeldi çok sevdim ve şiddetle de tavsiye ederim. Emin olun ki okurken sıkılmayı bırakın, elinizden bırakamayacaksınız. Avcı M. Rise
416 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10 puan
Alışılmadık bir fantastik kitap...
Serinin ilk kitabı bence kötüydü, bir türlü fantastik dünyasına giriş yapamadı ve Jay adlı karakterin ona karşı birşeyler hisseden birine karşı aşağılayıcı tavır,hareket ve konuşmaları, kitabı boğucu bir hale getirmişti. Ancak yazar her kitapta kendini iyileştiriyor ve bu kitap kesinlikle mükemmeldi. Çok şaşırtıcı şeyler yaşandı ve fantastik tadı aldım. Okurken kesinlikle bölüm müziklerini dinleyin, sizi daha çok kitaba bağlıyor ve hislerinizi zirveye çıkarıyor. 4. kitabı merakla bekliyorum.
416 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10 puan
Bu seriye çok önceden başlamak istiyordum ama sebepsizce hep erteliyordum. En sonunda dayanamadım başladım ve keşke daha önce okusaymışım, ertelemeseymişim diyorum çünkü tek kelime ile ba-yıl-dım!

Yazarın dili okuduğum en akıcı dile sahip olabilir. Tek bir sayfa da bile sıkılmadım. Fantastik bir seri ve gençlik kısmının olduğu kadar bu kısımların da okurken bizi sıkmaması gerekiyor, tam olarak istenilen şeyi veren bir kitap bence. Serinin şuanlık basılı olan üç kitabı bulunmakta. Av, Çaylak, Avcı. Benim favorim kesinlikle Avcı oldu. Tüm olayları dolu dolu ve doyurucu bir şekilde okuduk.

İlk kitabı okuyanlar büyük ihtimalle "klişe" diyecektir kitaba ama inanın öyle değil. Yazarın her kitapta daha fazla geliştiğini kesinlikle göreceksiniz.

Annabelle, okuduğum en güçlü kadın karakterler arasına bodoslama girdi kesinlikle. Çok fazla sevdim. İçerik bakımından +16 bir kitap bence, rahatsız olabilirsiniz belki bazı sahnelerden.

Kısacası benim her şeyiyle aşık olduğum bir seri oldu kendisi, sonu öyle bir bitti ki.. bir an önce Lider'e kavuşmak istiyorum. Hepinize önerimdir, alın okuyun ^^
416 syf.
Sonunda bitirdim...
İkinci kitabın sonu gerçekten heyecanlı bitmişti ve .kitabı çabucak okumak istiyordum kitap çıktı aldım ama sınavlar vs derken anca okuma fırsatı buldum 2 günde bitti . Yazar gerçekten akıcı bir şekilde yazıyor ve serinin diğer kitaplarıyla birlikte bu kitabı da çabucak bitirmemin en büyük nedeninin akıcılık ve konu olduğunu düşünüyorum . Kitabı okurken ağlayacağınız , güleceğiniz bir çok yer olacak ama inanın ki eğlenerek okuyacaksınız .
Kitapta sevmediğim ve değinmek istediğim bir şey var . Jay Sullivan'ın diğer kitaplarda da olduğu gibi Belle'e 'Sen bana aitsin' demesi . Kimse kimseye ait değildir , saçma bulduğum konu buydu . Olmasa daha iyi olabilirdi .
Her kitapta olduğu gibi bu kitapta da favori karakterlerim var bu kitaptaki en favori karakterlerim ; Brandon , Marcus , Eden ve Laura . Aralarından seçecek olursam sanırım Marcus veya Eden'ı seçerdim .
Birazcık konuya değinmem gerekirse eğer ;
Bu kitap diğer kitaplardan daha heyecanlıydı ve sonu benim için biraz hüsran gibiydi yani üzüldüm (spoi vermeyeceğim) . 4. kitabın gelmesini gerçekten sabırsızlıkla bekliyorum .
Okumanızı tavsiye ederim , akıcı ve macera dolu bir kitap olduğunu düşünüyorum...
416 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Sonu feci bitti. Devamının acilen gelmesi lazım!! Böyle bir son beklemiyordum, macera dolu bir yolculuktu. Herkese okumasını tavsiye ederim. Aşk, arkadaşlık, aksiyon...her şey vardı.
416 syf.
·2 günde·7/10 puan
Öncelikle iyi düşüncelerimle başlamak istiyorum. Kitap hakkında en sevdiğim şey akıcı olmasıydı. Kesinlikle çok akıcı. Rs’ye girmek üzere olan beni kendini bir günde bitirttirerek Rs’ye girmekten kurtardı. İkinci sevdiğim şey kitapta anlatım ve noktalama hatasının olmamasıydı. Yazım hatası olarak sadece bir kelimede hata vardı bu yüzden de onu pek takmıyorum. .

Sevdiğim şeyler bu kadarla bitti. Şimdi sevmediğim şeylere geçelim. İlki kesinlikle karakterlerdi. İlk iki kitapta da sevmediğim halde belki değişirler diye ummuştum. Favori karakterim Eden, şimdiki gördüğüm kadarıyla söyleyebilirim ki ileride hayatımda öyle birini istiyorum. .

Gerçi kitabın fantastik kısmı ve yazarın anlatımı çok güzel olmasına rağmen bence yazar kitabı çok okunsun diye bu kadar klişe karakterler ve klişe olay örgüsü ekleyip güzelim kitabı bozmuş ve kendi yeteceğini harcamış. .

İkinci olarak Jay karakterinin aynen bu cümleyi söylettirmesi beni sinir etti. İşte o cümle: “Sen. Bana. Aitsin.” Toplumumuzda bir çok olaylar olurken yeni çıkan bir kitapta bir yazarın, özellikle de kadın bir yazarın karakterine bu cümleyi söyletmesi, ayrıca ileriki sayfalarda buna benzer cümleler devam ediyor, beni aşırı rahatsız etti. HİÇBİR KADIN HİÇBİR ERKEĞE AİT DEĞİLDİR!

Kısacası kitap benim için orta bir kitaptı, okumasanız da pek bir şey kaybetmezsiniz. .
416 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10 puan
Bu nasıl bir kitaptır. Serinin ilk iki kitabı mükemmel giderken üçüncü kitabın sonu neden bu kadar kötü oldu inanamıyorum hani o kadar çok soru bıraktı ki kafamda. Seri bu arada mükemmel bir seri ama son an böyle kötü bir son çok kötü oldu. Hani ben ilk başta acaba yanlış falan mı okuyorum diye tekrar okudum bazı sayfaları yani hiç beklemiyordum böyle olmasını. Bir anda her şey sarpa sardı ve aklımda bir sürü soruyla bitti. Keşke hani gerçekten dördüncü kitabın çıkmasını bekleyip alsaydım çünkü kafayı yicem. Bari ilk iki kitabı okusaydım yani çok üzüldüm şu an gerçekten. Umarım bir an önce dördüncü kitapta çıkar, 2021’de çıkacağı söyleniyor ama hadi bakalım. Bu arada almanızı tavsiye ederim ama gerçekten sonunu kaldırabilecekseniz alın çünkü ben kaldıramıyorum.
416 syf.
·Beğendi·8/10 puan
Bu serinin en sevdiğim kitabı avcı oldu. Diğer 2 kitabı açıkçası sevmemiştim. Ama bu kitap hoşuma gitti. Ilk 2 kitaptaki Dramın yerini güç almıştı, tutku almıştı. Gerçekten okurken heyecanlandım. Annabellin dram dolu duygu patlamaları, sinir patlamalarına ve güç gösterilerine dönüştü. Bunun için Annabellin içindeki Asteria yı bu başarısından dolayı kutluyorum. Asla vazgeçmedi ve sonunda istediğine ulaştı.
416 syf.
·6 günde·Beğendi·10/10 puan
Vee bittiii...
Çok buruk kaldı kalbim çok ama çok güzeldi 4. kitabı aşırı merakla bekliyorum hemen çıksın hemen. O kadar güzel fantastik nir hikaye ki gerçekten ben çok beğendim. 2 ve 3. kitaptaki şarkılarla beraber harika bir uyum vardıç İkinci kitabı okuyunca daha çok sevmiştim ama son kitap hepsinden de güzeldi. Fantastik kitaplardam hoşlananlardan okumayan kalmasın derim kesinlikle pişman olmayacaksınız.
416 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10 puan
Bu kitap kesinlikle serinin en olaylı kitabıydı. Şoktan şoka girdiğim yerler oldu. Kimin ne olduğu belli değil :D Annabelle de artık kararını verdi. Bu kitapta artık ciddi anlamda güçlendi. Annesinin dediği 'Gücünün farkına var, yapabileceklerini tahmin bile edemezsin.' cümlesine uygun bir şekilde gücünün ve yapabileceklerinin farkına vardı. Kitabın sonu ise asla beklediğim gibi değildi. Ne beklediğimi bilmiyorum ama böyle olmadığı kesin. Kalbim kırık. Sonunu okurken 'Ne oluyor yahu?' diye birçok kez demişimdir. Öyle bir bitti ki 4. kitapta neler olacağı hakkında en ufak bir fikrim yok. Cidden büyük bir merak içerisindeyim. Ve söylemeliyim ki kitabın kurgusu aşırı iyi planlanmış. Cidden bayıldım. Türk bir yazarın böyle bir kurgu yazması çok iyi bence. Kitap dizi tadında ve dizi olsa gerçekten fena izlerdim. Lider'i sabırsızlıkla bekliyorum.
Sevgi karşılıklı olmak zorunda değil. Birini gerçekten sevmek, onun mutluluğunu istemektir.
M. Rise
Sayfa 240 - Ephesus Yayınları

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Avcı
Baskı tarihi:
Temmuz 2019
Sayfa sayısı:
416
Format:
Ciltli
ISBN:
9786057583512
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
Kirli oyunlar dönüyordu ve herkes bu oyundaydı.
Sırlarının ardına gizlenmiş Jay Sullivan bile…
Peki, bu oyunda onun yeri neresiydi?

Annabelle, bunu henüz öğrenemese de artık kendi yerini biliyordu. Asırlar öncesinden beri her şeyin merkezinde o vardı.

Peki, gerçekte neydi o?

Ya da kimdi?

Bu soruların cevapları kimisinin bataklığı olacaktı. Ve bakalım, kimler bu bataklıktan kurtulacak, kimler tamamen dibe batacaktı? Artık karşılarında bir Av değil, Avcı vardı

Kitabı okuyanlar 510 okur

  • Hiranur Erdoğan
  • h.
  • Sena
  • Alena Saçma
  • Gül
  • nehirerkan
  • Esma Berberoğlu
  • selin
  • İboşş
  • Dike

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%58.8 (133)
9
%22.1 (50)
8
%8 (18)
7
%4 (9)
6
%2.2 (5)
5
%2.7 (6)
4
%1.3 (3)
3
%0.4 (1)
2
%0
1
%0.4 (1)