M. Yaşar Durukan

M. Yaşar Durukan

Yazar
7.0/10
1 Kişi
·
1
Okunma
·
0
Beğeni
·
5
Gösterim
Adı:
M. Yaşar Durukan
Tam adı:
Mehmet Yaşar Durukan
Unvan:
Yazar
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
221 syf.
·9 günde·Beğendi·7/10
Gazeteci M. Yaşar Durukan'ın yazdığı kitap Türkiye'de çocuk güvenliği alanında bir ilk. Günde 300 çeşit kaza ya da olayın gerçekleştiği belirtilen kitapta, çocuğunuz için güvenli koşullar oluşturmanın ipuçlarına yer veriliyor.
Kitap oldukça titiz bir çalışmanın ürünü. 'Çocuklarınızın yaralanması ve ölümü bir kaza değildir' mottosuyla ilerliyor.
Çocuklar, evde, sokakta, okulda, parkta, tatilde ya da trafikte meydana gelen 300 çeşit kaza veya olay nedeniyle ölüyor, yaralanıyor ya da engelli kalıyor. Kitap bu bilgiyi verdikten sonra onları nasıl korumamız gerektiğini bölüm bölüm madde madde anlatıyor.
Kaybolma, kaçırılma, cinsel istismar, balkon ve pencereden düşme, boğulma, zehirlenme, yanma, elektrik çarpması, trafik kazası… Her an çocukların hayatını tehlikeye atan bir olay gerçekleşebilir. Kitap, aileleri korkutmayı değil aksine çocukların her yerde karşılaştıkları tehlikeleri öğretmeyi hedefliyor. kitap acil bir durumda çocuğunuzu nereye götüreceğinizi biliyor musunuz? gibi önceden aklımıza gelmeyen durumlar için de farkındalık oluşturuyor. Hangi hastanelerde çocuk cerrahı, çocuk narkozcusu ve pediatrik yoğun bakım üniteleri olduğunu bilin diyor.
Kitapta kentlerin çocuklara uygun tasarlanmaması, sokaklardaki kapaklar, çukurlar ve mazgallar ile trafikteki tehlikeler de ebeveynlerin dikkat etmesi gereken durumlar arasında yer alıyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
M. Yaşar Durukan
Tam adı:
Mehmet Yaşar Durukan
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.