Marcos Eduardo Neves

Marcos Eduardo Neves

Yazar
8.8/10
210 Kişi
·
466
Okunma
·
1
Beğeni
·
369
Gösterim
Adı:
Marcos Eduardo Neves
Unvan:
Brezilyalı Gazetecisi, Yazar
Alex bizim için bir rüyaydı, belkide hayatımızda gördüğümüz en güzel en büyük rüya fakat uyanmak gerek artık, çünkü rüya bitti.
Marcos Eduardo Neves.
304 syf.
·10/10
Bir Galatasaraylı olarak beğenerek okuduğum, kaptan'ın hayat serüvenini en başından günümüze kadar anlatan kendisine, Fenerbahçe'ye ve bizlere kattığı güzel anıları okuduğuğumuz okurken de tekrar heyecanlandığımız güzel bir biyografi yapıtı.. GÖKHAN BİNGÖL
304 syf.
·Beğendi·10/10
Kaptanın Fenerbahçe öncesi yaşadıklarını fazla bilmiyordum o konuda bilgilenmis oldum. Fenerbahce'de yaşadıklarının perde arkası az çok tahmin ediliyordu ama şimdi ne yaşandığını öğrenmek çok daha faydalı oldu bizim için.

Alex'in hataları olmuş mudur? Evet olmuştur bunu bu kitapta goremiyoruz. Karşı taraftakilerden birinin de yazacağı bir kitap ile olaylar daha çok aydinlanacaktır.
304 syf.
·Beğendi·8/10
Hangi takımı desteklediğinizin bir önemi yok. Ortada Alex varsa klas da vardır.
Ben onun Galatasaray'lı hayranıyım.
Hayatını futbola adamış bir adamın biyografisi de doğal olarak sadece futbol üzerine olabilirdi. Yaşadıkları, sorunları kendini bağlar ancak mütevaziliği bence tartışmaya kapalı. Büyük Kaptan ..
304 syf.
·Beğendi·10/10
Kaptanın hayatı hep benim için merak konusu olmuş ve onu tam tamına tanımak, hayatını, yaşadıklarını bilmem için bu kitapı okumayı kendime borç bilmişdim. 1 güne bitirebilirdim, amma bölüm-bölüm daha zevkle okumayı öne aldım.Kitapda Coxa döneminden, Palmerias, Cruzeiro, futbola nasıl zorluklarla başladığı dönemden, hem Avrupaya Parmaya gelişi, milli takimda ona karşı olunan haksizliklar, Fenetbahçede geçirdiği 8 müthiş yil ve sonda Coritibada sonlanan kariyer, 1000 den fazla maç ve bir efsane. Dikkatimi çeken nokta hep ona karşı haksizliklar olunsa bile futbol tanrılarının onun yanında oluşu, hemen - hemen gittiği bütün takimlarda kaptanlık edişi, ona olan saygı, hem kendi takımları taraftarları ve kendi takımlarının en sevmediği, ezeli rakiblerinin taraftarlarının saygısı beni en çok etkileyen taraf oldu ve onu neden sevdiğimi bir daha göstertdi. Alex bir futbol dehasıydı. Bu onun futbolda olduğu gibi futboldışı davranışlarında da gözler önüne seren noktasıydı. Sevindiğim taraf onun Fenerbahçe hakkinda söyledikleri, tutuşu ve hala taraftar olarak duruşuydu. Kitapda her kes tarafından bilnmeyen çokca görünülmeyen ve gizli kalan noktaları kaleme aldırmış. Kitapı okudukça Alexi Dünya kupası kadrosuna almayan tüm Braziliya teknik direktörlerine olan kızgınlığım hala var ve olacak. Aynı zamanda Parma yetkililəri ve tüm Fenerlilerin bildiği A. Kocaman gerçegi. Son olarak ise onu hep takimlarda görmək isteyen, Alexin oynadığı klüplerin başkanları sonda Alexi hep taraftarın çok sevdiğinden ve onlardan daha yükseğe çiktigindan bunu hazm edemediler.(Bu Coritiba ve Fenerbahçe dönemini kapsıyor) Buna karşın o hep taraftarın kalbinde KRALEX olarak kaldı ve kalcak. İnanıyorum ki, bundan sonrakı teknik direktörlük kariyeri futbol kariyeri gibi olur. Ve ona arzu ettiğim bir gün Braziliya milli takımıyla Dünya kupasına katılır ve de Fenerbahçemizin teknik direktörü olur. Kitapda ayrı - ayrı noktalarda ünlü şahısların dediği gibi "Kimse bir Alex değil".

Teşekkürler. #gençfenerli
304 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Bir gecede merakla okuyup bitirdiğim kitap. Okuduktan sonra aykut kocaman'ın ne kadar sinsi bir insan ne kadar vasıfsız bir hoca olduğunu görüp daha fazla nefret edeceksiniz. Sen her zaman bizim efsanemizsin Kaptan ALEX..
304 syf.
·11 günde·Beğendi·9/10
Taraflı tarafsız her kesimin takdir ettiği nadir kişilikler vardır hayatta. Onlardan biri de kuşkusuz Alex De Souza’dır. Futbolunu izlerken futbolculuğuyla efsane olduğunu anlarsınız. Ama kişilik olarak nasıl efsane olduğunu öğrenmek istiyorsanız, kitabı kesinlikle okuyun. Hatta çocuklarınıza da okutun ki örnek alınacak biriyle tanışsınlar.
304 syf.
·18 günde·Puan vermedi
Beşiktaş kongre üyesiyim. uzun yıllar alt kapalıda, şimdilerdeyse numaralıda kombinemle maçları izlerim. futbol adına en keyif aldığım şeylerden biri, rakiplerime gelen gerçek anlamda klas futbolculardır. çünkü onların varlığı, benim takımımın da kalitesinin yükselmesine sebep olur. alex bu ülkeye gelen en kaliteli insanlardan biridir. hiç sakatlandığını görmedim mesela, kendine gayet iyi baktığı için..hakeme itiraz ettiğini de görmedim..ediyorsa da kesinlikle haklıdır.. kimseye laf sokarak gündem yaratmaz, sahada kaldığı sürede diyeceğini der zaten.. ve her iyi adam gibi, o da hak etmediği şekilde veda etmek zorunda kalmıştır. 10un vedası aslında "adam oldum" diyen herkese ders niteliğindedir. kaptana böyle davrananlar, başkalarına neler yapar kim bilir..
304 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Sevdiğim bir karakterin hayatını anlatan efsane bir kitap keainlikle alexi seven yada hayatını merak eden herkeze tavsiye ederim güzel bir biyografi kitabı

Yazarın biyografisi

Adı:
Marcos Eduardo Neves
Unvan:
Brezilyalı Gazetecisi, Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 466 okur okudu.
  • 18 okur okuyor.
  • 150 okur okuyacak.
  • 18 okur yarım bıraktı.