Massimo Baldini

Massimo Baldini

Yazar
7.8/10
6 Kişi
·
20
Okunma
·
0
Beğeni
·
343
Gösterim
"Yazıcı bedeninin gücünü kullanırken okur ruhunu tatmin eder. Bu nedenle, kim olursan ol sana bu eseri ulaştırmaya çalışanı aşağılama aksine yücelt. Eğer yazmayı bilmiyorsan bunu takdir edemezsin. Sadece bu işin çok zor olduğunu bil: gözler bulanıklaşır, sırt kamburlaşır, kaburgalar kışıyır, böbrekler ve bütün beden ağrır. Bu nedenle ey okuyucu, bu sayfaları özenle çevir, parmaklarını harflerden uzak tut, nasıl ki fırtına toprağın ürününü mahveder haşin okuyucu da kitabı ve yazıyı yıpratır..."
Gadamer'e göre televizyon," Çağdaş insanı başından ayağına kadar bağlayan bir zincirdir ve bu zincirin anahtarı iletişimin çağdaş seçkinlerinin elindedir. Bu seçkinlerin işlevi, insanlığı görüntülerle esir almaktır."
"Televizyon, çocuklardan dünya ve içinde yaşadıkları ortam hakkında pek çok şey öğrenebilecekleri değerli zamanlarını çalan bir zaman hırsızıdır...
Televizyon sadece hırsız değil, aynı zamanda yalancıdır da."
"Yazıyı annen gibi sev, çünkü o seni günlük dertlerden kurtarıp, ünlü bir kamu görevlisi olmanı sağlayabilir."
Massimo Baldini
Sayfa 26 - İbidem. s. 19
İletişim dünyasında "yeni bir teknoloji ne bir şey ekler ne de bir şeyi ortadan kaldırır, herşeyi değiştirir."
"...Çocuklar dünyayı tanımak isterler ve bu bilgiler ancak yaşam içinde, insanlarla doğrudan ilişkiye girerek edinilebilir. Çocukların daha çok deneyime ve daha az televizyona gereksinimi vardır. "
120 syf.
·Beğendi·8/10
İletişim Tarihine giriş için iyi bir kitap. Kısa ve öz bir şekilde iletişim tarihinde yaşanan üç devrim: yazının icadı, matbaa ve telgrafla başlayan elektrik ve elektronik medya kültünün etkileri üzerinde duruluyor. İtalyan yazar özellikle McLuhan ve Innes'in görüşlerinden yararlanmış.

Yazarın biyografisi

Adı:
Massimo Baldini
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 20 okur okudu.
  • 3 okur okuyacak.