1000Kitap Logosu
Max Barry

Max Barry

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
6.6
82 Kişi
242
Okunma
2
Beğeni
924
Gösterim
Unvan
Avustralyalı Yazar
Doğum
Avustralya, 18 Mart 1973
Yaşamı
Max Barry, 1973 yılında Avustralya’da doğdu. Yazar olmadan önce pazarlamacı olarak çalışan Barry, daha sonra sinema filmine de uyarladığı ilk romanı Syrup’ı 1999 yılında yazdı. Yazarın diğer kitapları arasında Jennifer Government, Company ve Machine Man bulunuyor.
İlkim
İroni'yi inceledi.
Distopik romanlara ilgim olduğundan bu kitabı bulduğumda çok heyecanlanmıştım ve değdiğini söyleyebilirim.Konuyu diğer distopya konularından daha ilginç buldum.Hem daha ilginç hem de aslında içinde bulunduğumuz bir olayın ileri aşamalarından bahsediyor.Karakterler biraz karmaşık olsa da beni rahatsız etmedi açıkçası.Bence distopya seven herkesin okuması gereken bir kitap.
İroni
6.4/10
· 202 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
3
452 syf.
·
5 günde
·
10/10 puan
Bu zamana kadar okuduğum en ilginç kitap diyebilirim. Kitabın türü polisiye-gerilim.Çok iyi tasarlanmış bir kurgu..Kitabın konusu şu sekilde; Büyülü sözcüklerin dünyayi etkisi altina almasi ve Dünyaya hükmetmesi.İnsanlari belli karakteristik ozelliklere göre segmentlere ayirması ve bunlari numaralandirarak kişilere büyülü sözcüklerle hükmedip istedigini yaptirması..kitaptaki karakterler Dünyaca ünlü şairler ve yazarlarin isimleri.Sanirim gerçek hayatta kelimeleri en iyi kullanan şair ve yazarlar olduğu için, Kitapta da konu sözcuklerin kullanilmasi oldugu için o isimlerle bağdaşlaştirilmiş. Nedense bana aksiyon kısımları olasılıksız kitabını anımsatti.Kitapta argo kelimeler kullanilmiş,biraz müstehcen ifadelerde var.Film izliyormusum gibi bi etki bıraktı üzerimde.Genel anlamda beğendim, polisiye-gerilim severlere ve farklılık isteyenlere tavsiye edilir.Keyifli okumalar..
Lexicon
7.0/10
· 43 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
2
8