İroni

6,3/10  (26 Oy) · 
57 okunma  · 
11 beğeni  · 
654 gösterim
”Sonuna kadar yaratıcı ve özgün bir hikaye… Birinci sınıf, aksiyon yüklü ve zeka dolu.”
-Booklist

“İlk sayfalardan itibaren sizi oturduğunuz yere çivileyecek… Tüketim, açgözlülük ve bu ikisi arasında, yaşama tutunmaya çalışan insanların etkileyici hikayesi.”
-USA Today

“Eğlendirici ve zekice… Barry, hikayesini çarpıcı hale getirmek için zekasından ve şaşırtma unsurundan başarıyla faydalanmış.”
-The New York Times Book Review

“Müthiş hızlı gelişen bir roman… Yepyeni ve zekice.”
- The Boston Globe

Vergi kaldırılmış, devlet özelleştirilmiş, çalışanlar şirketlerinin isimlerini soyadı olarak almaya başlamıştır. Bu yeni cesur şirket dünyasında elinizde bir platinyum kredi kartı yoksa işiniz zordur. Satın alma görevlisi Hack Nike da bunu kısa süre içinde öğrenecektir. 2.500 dolarlık spor ayakkabıları almaya çalışan kalabalığa, şirketin tanıtımı için ateş açması istenince, barkod dövmeli gözüyle efsaneleşen ajan Jennifer Devlet’in harekete geçmesine neden olur. Bir yandan büyük baskı altında, çocuğunu babasız büyütmeye çalışan, diğer yandan da şirketleri denetlemeyi sürdüren Devlet ajanı Jennifer’ın suçla savaşabilmesi için öncelikle gerekli ödeneği bulması gerekmektedir. En düşük bütçeyle de olsa elinden geleni yapmaya mecburdur.

Küreselleşme ve pazarlama yöntemleri üzerine zeka dolu taşlamalarla dolu, çarpıcı bir eser.
 • Baskı Tarihi:
  2010
 • Sayfa Sayısı:
  415
 • ISBN:
  6054188352
 • Çeviri:
  Ender Nail
 • Yayınevi:
  Koridor Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Sadettin TANIK 
21 Nis 2015 · Kitabı okudu · 7 günde · 7/10 puan

Kapitalizmin çerçevelediği, suçun aksiyonla yoğrulmasıyla ortaya ilginç bir kurgu çıkmış ve enteresan ayrıntılarla süslenmiş. Özgün bir eser... Buna karşın konu derinliğinin zayıf kaldığını düşünüyorum. Okurken yormayan, akıcı bir kitap, edebi ve kurgusal derinlikle ilgili beklentilerinizi sınırlı tuttuğunuzda keyifle okuyabilirsiniz.