1000Kitap Logosu
Medaim Yanık
Medaim Yanık
Medaim Yanık

Medaim Yanık

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.1
28 Kişi
99
Okunma
8
Beğeni
306
Gösterim
Hatice Kübra Baylan
Mutlu Evliliklerin 7 Özelliği'ni inceledi.
184 syf.
·
Puan vermedi
Medaim hocayla tanıştıktan sonra kitabını keşfettim. Sonrasında yeni kitabının editörlüğünü yapma şansım oldu elhamdulillah. Tam o sıralarda nişanlıydım ve evimizin kütüphanesine ikimiz adına imzalı ilk kitapta Medaim hocamızın bu kitabı oldu. Ve biz de evlendikten 3 ay sonra bu kitabı beraber sesli şekilde okumaya başladık. Her bölümü farklı bir yerde okuduk. Her egzersizi isteyerek yaptık. Soruları içtenlikle cevaplayıp kitabın kenarlarına not aldık. O sesli okudu ben kalemle yapılacak eylemleri tamamladım. Birbirimizi anlamlandırmamız için çok iyi geldi. Sorulara olumlu cevaplar verdikçe daha da sevindik. Eksik kaldığımız yanlarımız hakkında konuşma fırsatımız oldu. Kitap, evlilik hakkındaki felsefemi de değiştirdi. İnsanlara olumlu olanı anlatma gayesi edindim. Okumayı sevmeyenlere, aynı içerikte olan TRT Belgesel’deki Medaim hocanın 13 bölümlük Mutlu Evliliklerin İzinde belgeselini önerdim. Bu kitap çift kişilik bir kitaptır bence. Her satırında Medaim hocayı saygı ve sevgiyle andım. İyi ki yazmış. İyi ki bu konu için düşünmüş.
Mutlu Evliliklerin 7 Özelliği
OKUYACAKLARIMA EKLE
5
merve tan
Dest-i İzdivaç'ı inceledi.
160 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Seçtiğimiz veya seçeceğimiz adayların bize ve evliliğe uygunluğu konusunda önemli anektodlara sahip bir kitap. Kararsız bireyler için özellikle doğru yönde karar vermede yardımcı olacak bir içeriğe sahip. Tavsiye ederim mutlaka okuyun.
Dest-i İzdivaç
8.0/10
· 15 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
3
Bilge
Bölünmüş Zihinler'i inceledi.
163 syf.
Biz
Tanıştığım kimi hastalar DKB'yi hastalık olarak değil de süperkahraman olmak gibi görürdü. Ben hep bunun içinden çıkmak isterdim. Ben sadece ben olmak istedim. Kimliklerimin arasında kendimi bulamazdım. Hepimiz bazı olaylardan yaralanarak çıkmış ve topu bir diğer kimliğe atarak kurtulmuş kişilerdik. Haliyle de birbirimize düşmandık. Birliğin ve dayanışmanın ne olduğunu bilmezdik. Bencillik yapıp şimdi kontrol bende derdik. Kimi zaman çocuk kimi zaman alkolik kimi zaman da öfke saçan bir canavardık. Kendinden ne kadar uzaklaşırsan, alterler daha fazla kontrol sahibiydi. Kendimi tanımayı, sevmeyi ve nelerden hoşlandığımı öğrenmeye adamıştım. Şimdi tek kişi olmanın nasıl olduğunu anlıyorum, öğreniyorum. Bu kitap kimliklerimle barışmamı ve birlik bilincine inanmamı sağlamıştı. Ufacık bir sandalda 15 kişilik bir denge oyunuydu. Biri düşerse hepimiz düşerdik. Biz de birbirimizi sevdik.
Bölünmüş Zihinler
OKUYACAKLARIMA EKLE
11