Melek Koç

Melek Koç

YazarTasarımcı
6.9/10
9 Kişi
·
20
Okunma
·
0
Beğeni
·
35
Gösterim
Adı:
Melek Koç
Unvan:
Türk Yazar, Çevirmen, Tasarımcı
Melek Koç, Edebiyat, Korku-Gerilim, Roman kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır.
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
99 syf.
·1 günde·10/10
Bazı kitap incelemelerinde , hiç ayraç kullanmadan okuyacağınız bir kitap diye yorumlarlar yaparız. Bu çoğunlukla okuduğumuz kitabın sayfa sayısının azlığından kaynaklanır. Ama #ademademoğlununtekmuzaffergünü 'nde yaşadığım bu durumun kitabın sayfalarının az oluşu ile hiç alakası yok. Muhtemelen daha da uzun yazılsaydı yine öyle olurdu. Hatta keşke daha uzun olsaydı. Çünkü kapağını kapattığınızda bunu yoğun bir şekilde hissediyorsunuz.

Gerçekten çok enterasan ve çok sürükleyici konusu olan bir kitap. Bölüm bölüm ve farklı karakterlerin ağzından yazılmış . Hikayede farklı bir güce sahip Adem'i tanıyoruz onun yaşadıklarına tanıklık ediyoruz. Kadına şiddeti okuyoruz ve bunun sonuçlarını..

Ben yazarın kalemini çok sevdim ve takipteyim. Bir başka kitabı daha varmış onu da en kısa zamanda alıp okuyacağım.
106 syf.
·4 günde·5/10
Serra amcasının oğlu’yla zorla evlendirirmiş bir kadındır. Amcasının oğlu Osman, Serra’yı her gün dövmektedir. Osman Serra’ya çocukluğundan beri aşık olup Serra’nın onu sevmediğini bildiği için ilişkilerini acı bağı üzerine kurmuştur. Bu ikilinin Muzaffer adında zihinsel engelli sandıkları aslında mistik bir güce sahip oğulları vardır. Metnin başında bu mistik gücün sadece Adem Ademoğlu’nda olduğunu düşünüyoruz okur olarak. Fakat Adem Serra’ya aşık olunca işler değişiyor. Adem çocukluğundan beri ne zaman uyusa istediği yaşa kalkabiliyor ve uykuyla zamanda yolculuk yapabiliyor. Ailesinin öleceğini önceden görüp engelleyememiş bu durum Onda insanlardan uzak olma eğilimi yaratmıştır. Serra’nın yeşil gözlerini görünce zamanda yolculuk yapmayı bırakmış Serra ile yakınlaşmıştır. Bu iki gizli sevgili birbirileriyle kalorifer peteğinden haberleşirler ancak Serra Adem’e kaçmak istediğini ve hamile olduğunu söyleyince Adem kendini eve kapatarak düşünür. Hikayemizin sonunda Adem, Muzaffer hariç herkesi Öldürmek için eve girdiğinde Serra’nın gerçekten hamile olduğunu oğlu muzafferden Öğrenir.Muzaffer de zamanda yolculuk yapabilen biridir. Osman’ı sandalyeye bağlamışken elindeki tabancayla vurmak yerine gözlerini bağlamış ve boğmuştur. Serra’yı hamile olduğu için öldüremez. Öldürmek ve ölmek bir masumu kurtaracaktır. Osman’ı öldürdükten sonra duşunu alır, salatasını yer yorgan çıkarıp kendini bin yaşında düşlediği sonsuz uykusuna dalar. Yüzündeki huzurla ölü bulunur.
106 syf.
·6 günde·7/10
Yazarın okuduğum ilk kitabı. Dili gayet akıcı sizi alıp götürüyor fakat olay örgüsüne kafa yormanız gerekebilir. Sonuna doğru neyin ne olduğunu yavaşça anlıyorsunuz. Ama konusu ve özellikle yazarın konuyu işleyişi bakımından bana sıcak geldi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Melek Koç
Unvan:
Türk Yazar, Çevirmen, Tasarımcı
Melek Koç, Edebiyat, Korku-Gerilim, Roman kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır.

Yazar istatistikleri

  • 20 okur okudu.
  • 10 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.