Bir Düşten İbaret

7,8/10  (21 Oy) · 
53 okunma  · 
13 beğeni  · 
946 gösterim
Kitap cüzamla mücadele etmeye çalışan Hawaii halkını, Hawaii – Japonya savaşını, dinlerin çarpışmasını, küçük bir kızın ailesinden koparılışını ve bir rahibenin Tanrıyı yargılamasını anlatılıyor.
 • Baskı Tarihi:
  2009
 • Sayfa Sayısı:
  530
 • ISBN:
  9786055872830
 • Çeviri:
  Fatih Kıyman
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Sadettin TANIK 
14 Nis 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · 6/10 puan

Kurgu farklı, empati bence gayet başarılı. Rachel bir anne, bir çocuk, bir eş, bir dosttu. Ve etrafındaki her şeyi kaybetti ama asla bitmedi düşü. Cüzzam teşhisiyle daha 7 yaşında ailesinden koparılarak Molokai adasına sürgüne gönderilen Rachel'ın akıl almaz mücadelesinin hikayesi. Oldukça sürükleyici bir kitap. Etkisinde kalmamak mümkün değil. Ben beğeniyle okudum ve tavsiye ederim...

kübra aslan 
05 May 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Ne zaman okuduğumu hatırlamıyorum ama konu kişiler her şeyi net bir şekilde hatırlıyorum. Kitabı indirimde diye öylesine almıştım. Ama bir okumaya başlayınca hiç kalkmadan bitirene kadar okudum. Eski dönem hastalıklarına merakım olduğu için cüzzam konusu çok güzel anlatılmis

Ceren Acer 
07 Tem 2015 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Nereden başlayacağımı bilmiyorum, yani romanda eksiklikler var, çok renksiz. Üslup olarak son derece sıkıcı buldum diyebilirim. Bitmesi için romanla savaş halindeydim desem yeridir bence. Bir de sıklıkla yazım yanlışları ile karşılaştım. Tabi bu da üstüne tuz biber ekti tabiri caizse. Sırf başladığım için sonuna kadar okumak zorunda kaldım. Açıkçası bu kitabın bu kadar renksiz, sıkıcı, sönük olacağını düşünmüyordum. Sıkıcı olduğunu hissettiğim zaman keşke okumasaydım dedim, ama artık çok geçti, başlamıştım bir kere... Kısacası kitap bende bir sonraki sayfaya ait merak uyandırmadı, bu kitap benim için tam bir hayal kırıklığı... Başarısız bir üslup eşittir yetersiz yazar misali anlayacağınız...

**Kitap Kahve** 
13 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Cüzamlı bir çocuğun aynı hastalığı taşıyanların olduğu bir adaya gönderilmesiyle başlayan bir yaşam mücadelesi.Okuduğum en güzel kitaplardan bir tanesi.Yazarın zaten iki kitabı var.Keşke daha fazla yazsaymış.Öbür kitabını da bulduğum da alıp okuyacağım.

Çalışkanarı Çiğdem Özdemir 
20 Eki 2013 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Hayatımda bir daha böyle bir kitabı asla bulamam.... İnanılmazdı, hikaye muhteşemdi, anlatım mükemmeldi. Şimdilerde o kadar güzel, okunan ve bilinen kitapları bi yana bırakıp, sadece bu kitabı tavsiye ediyorum herkese...

7 yaşıındaki Havaili Rachel in cüzzam teşhisiyle değişen hayatının hikayesi. Çok dokunaklı güzel bir hikaye. Kitap konu olarak çok güzel ancak kitapta çok fazla imla hatası var ve bazı kelimeler hiç tercüme edilmeden aynen yazılmış. Bu yüzden okuma sırasında dikkati dağılıyor insanın. Konusu açısından uygun psikolojide okunası bir kitap. Tabii imla hatalarını ve tercüme edilmemiş kelimeleri gözardı edebilirseniz.

Zeynep 
14 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Bir düşten ibaret kitabinda, gecmiste yaşanilan cüzzam hastalarinin dramini anlatiyor. Basrol oyuncusu da diger cüzzam olan hastalarla beraber bir adaya hapsediliyor.

denizcvdr 
05 May 2016 · Kitabı okudu · 11 günde · 7/10 puan

Cok fazla yabanci kelime var ve bunlarin anlami yazilmamis.Ayrica basim hatasi ve devrik cumle sayisi da rahatsiz edici derecede fazla.Tum bunlara ragmen ilginc olan konusu sizi kitabi bitirme konusunda cezbediyor.

Rezzan 
24 Ara 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Cüzzam (lepra) hastalarının yürek burkan yaşam mücadeleleri ve
hasta yakınlarının hayatlarına etkisi konusunda oldukça kapsamlı,
gerçeklerin yansıtıldığı okunması gereken bir roman.

Fatma kaya 
05 Ara 2017 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Çok ağır ilerleyen bir kitap olmasına rağmen çok sevdiğim bir kitap. Cüzzam hastası anne ve çocuklarının yaşadıklarını anlatan acıklı bir kitap. Tavsiye ederim..

2 /