Michael A. Singer

Michael A. Singer

Yazar
10.0/10
3 Kişi
·
13
Okunma
·
0
Beğeni
·
37
Gösterim
Eğer hayatla savaşmak yerine, onun size verdiği güzellikleri görürseniz daha derin bir varlık olmaya adım atarsınız.
Eğer yarın yağmur yağmasını umut ederek yaşıyorsanız, boşuna vakit kaybediyorsunuz demektir.
Güneş farklı insanlar üzerine farklı doğmaz. İyi bir şey yaptığınızda da kötü bir şey yaptığınızda da güneş üstünüze doğar
Hayatınızdaki hiçbir şeyin kalbinizi kapatmasına değecek kadar önemli olmasına izin vermeyin. Kalbiniz kapanmaya başladığında kendinize, "Hayır, kapatmayacağım, rahatlayacağım ve bu durumun geçmesine izin vereceğim." deyin.
Siz, bilincinize çekildiğiniz zaman, bu dünya da problem olmaktan çıkarak sadece izlediğiniz bir şey haline gelir. Değişmeye devam eder ama artık problem değildir. Dünyanın, farkında olduğunuz bir şey olmasına ne kadar izin verirseniz, o da sizin kendiniz olmasına o kadar izin verir.
Günün nasıldı? Diye sorduğunuzda fena değil yada hayattayım gibi cevaplar verirler. Bu kişiler, hayatı tehdit olarak görür ve onlara göre güzel bir günün anlamı, o günü yaralanmadan tamamlamak demektir. Ne kadar çok böyle yaşarsanız, kendinizi o kadar çok kapatırsınız.
Hayatın sizin kontrolünüz altında olamayacağının farkına varın. Hayat sürekli değişir ve onu kontrol etmeye çalışırsanız, hayatı asla dolu dolu yaşayamazsınız.
Gerçek soru, ne olacağını dikkate almadan mutlu olmak isteyip istemediğinizle ilgilidir. Hayatınızın amacı, yaşadıklarınızdan tat almak ve deneyimlerinizden bir şeyler öğrenmektir. Bu dünyaya acı çekmek için gelmediniz. Böyle sefil durarak hiç kimseye yardımcı olamazsınız. Gerçek şu doğdunuz ve öleceksiniz. İkisi arasındaki zamanda, yaşadıklarınızdan mutlu olmayı ya da olmamayı seçeceksiniz. Bunlar sadece olaylardır. Siz, mutlu olmak isteyip istemediğinize karar verirsiniz. Sadece hayatta olduğunuz için mutlu olabilirsiniz. Bütün bu deneyimleri yaşadığınız için mutlu olabilir ve daha sonra mutlu ölebilirsiniz. Bu bakış açısıyla yaşarsanız, kalbiniz sonuna kadar açılır ve ruhunuz özgürleşir.
Yazara henüz inceleme eklenmedi.

Yazarın biyografisi

Adı:
Michael A. Singer
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 13 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 14 okur okuyacak.