Michael Newton

Michael Newton

Yazar
8.9/10
52 Kişi
·
110
Okunma
·
21
Beğeni
·
1387
Gösterim
Adı:
Michael Newton
Unvan:
Amerikalı Hipnoterapist, Psikolog, Yazar
Doğum:
California, ABD, 9 Aralık 1931
Amerikalı psikolog ve hipnoterapist Dr. Michael Newton "Hayatlar Arası Hayat" adını verdiği terapi çalışmasını 30 yılı aşkın bir süre boyunca yaparak binlerce insanın en derin ruhsal anılarına ulaşmasına önayak oldu. Ruhsal Regresyon olarak da adlandırılan bu terapi çalışmasının eğitimini Amerika'daki Ravenheartcenter'da Linda Backman'la tamamladı.
Öğrenme bir ruh olarak yaratılmamızla birlikte başlar ve ilk fiziksel hayata atanmamızla hız kazanır. Her bedenlenmeyle birlikte anlayışta biraz daha büyümemize rağmen belirli
hayatlarda ayağımızın kaymasıyla geri düşebiliriz, ta ki yeniden dengemizi kazanıp ileri doğru yürümeye başlayana dek. Bununla beraber, benim belirleyebildiğim kadarıyla, bir varlık bir kere ruhsal bir seviyeyi elde etti mi onu kaybetmemektedir.
Yaşam yolunda, yaşamın mutsuzluk getiren aksaklıkları için diğer insanları suçlamadan kendi kararlarımızın tümünün sorumluluğunu almak zorundayız
Canavar ruhlar diye bir şey yoktur. İnsanlar kötülükle doğmaz.
Yalnızca içinde yaşadıkları, kötülük yapmanın bozuk ahlaklı
kişilerin şiddetli arzularını tatmin ettiği toplum tarafından
yozlaştırılmışlardır
Ruhlar kendilerine fiziksel biçim olarak bedenlenme fırsatı verilmesinden kaynaklanan alçakgönüllülük duygusuna sahiptirler
356 syf.
·Puan vermedi
Umarım ötealem kitapta bahsedildiği gibidir. Yazarın 29 kişiyi transa sokarak, önceki yaşamlarına, ruhlar alemine gitmesini okuyoruz kitapta. Hayatı boyunca binlerce vaka üzerinde çalışmış ve transtaki kişilerin gözlemlerinin benzer olmasından bahsediyor. Reenkarnasyon, karma yasası gözler önüne seriliyor, denekler aracılığıyla. Kitapta ölüm anı ve hemen sonrasının nasıl olacağı, kötü bir insansak ne muameleye maruz kalacağımız, ruhsal rehberimiz, yeniden bedenlenmeden önce hangi deneyimi neden yaşamak istediğimiz, fiziksel olarak tıbben tanısı koyulamayan hasarlarımızın önceki yaşamımızla bağlantısı, ruh dünyasında başka ruhlarla deneyimlerimiz için sözleşmemiz, belli bir ruh kümesinde olup tekamül için ne tür deneyimleri sececeğimize rehberimizle karar verme asamamız gibi birçok konuyu okuyabiliyoruz. Kitapta diğer alemle ilgili çok fazla ayrıntı ve detay var. Bu sistem bir tekamül yolu. Tekrar tekrar fiziki boyuta gelerek ruhumuzu olgunlaştırmaya çalışıyoruz ve evet bunu biz istiyoruz. Bence insanlar bazı düşüncelere sıkı sıkıya sarılıp farklı düşüncelere karşı at gözlüğü takmamalı.kitabı okursak bir şey kaybedeceğimizi düşünmüyorum aksine bu da bir fikir diyerek görüşlerimizi zenginleştirebiliriz. Sonuçta her ruh, sonunda kendi yolunu buluyor, öyle ya da böyle bir kaynak, sistem, ışık,Tanrı, Allah adına ne derseniz o var ve amaç ona yaklaşmak. Tüm inançlarda, yollarda, olduğu gibi reenkarnasyonda da yol iyi insan olarak tek kaynağa ulaşmak.
356 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Psikolojik Danışmanlık alanında doktora yapmış ve diplomalı Master Hpnoterapist olan Dr. Michael Duff Newton'un düzenlediği seanslar ve çalışmaları neticesinde elde ettiği bilgiler ışığında hazırlanan bu kitap, Metafizik, parapsikoloji ve ruhçuluk ile ilgilinen dostlara, varoluşun doğasını anlamaya yönelik yeni bir bakış açısı kazandırabilir.
490 syf.
·7 günde·9/10
Ms2150 gerçek miymiş yani?
Dedirten bir kitapti. Bu tarz bakış açıları okumuştum ama hiçbiri bu kadar bilimsel ve açıklayıcı olmamıştı. 67 kişilik bir deneyin sonucunu hafife almamaliyiz. Yazarın başta bu bakış açısına yatkın olmaması ve sonradan deneklerine göre bir inancınin oluşması benim için daha etkileyici oldu. Regresyon terapilerine bakış açım değişti bu sırada. Tabii aklımda yine bissuru sorular. Kitabı okuyanlar, kesinlikle tartışmaliyiz.
356 syf.
·9/10
Dr. Michael Newton yüzlerce denek üzerinde yaptığı on yıla uzanan birçok geçmişe götürme amaçlı hipnoterapi seansından elde ettiği önemli bilgileri bu kitapta okurlarla paylaşmış. Kitabı ilginç kılan şeyse geçmişe götürmenin doğumdan önceyi de içermesi. İste tam bu noktada işin içine metafizik giriyor ve anlatılanlara inanıp inanmamak da okuyucuya kalıyor. Benim için ilgi çekici bir okuma oldu.
490 syf.
·10/10
yazarın ruhların yolculuğu diye bir kitabı daha var.her iki kitapta çok güzel. dünyaya gelmeden önceki hayatımızı,nasıl sınavlar seçtiğimizi aydınlatıyor.merak edenlere her iki kitabı da tavsiye ederim.dünyada karşılaştığımız sorunların aslında kendi seçimlerimiz olduğunu kabul edersek sınavları vermemiz o kadar kolay olur
356 syf.
·8 günde·Puan vermedi
13. vakayi okuduktan sonra biraz arastirma yapmak istedim cunku denegin soyledigi tarih yakin bir tarih oldugu icin belki bilgi bulabilirim diye dusundum.(1880li yillar,yer Oklahoma)Buldugum bilgi kitabin dogrulugu hakkinda biraz moralimi bozdu acikcasi.aynen kopyaliyorum.spoiler icerir.

Can Genealogical Research Prove/Disprove Details of a Past Life Regression?
SUMMARY: This post details my attempts to use genealogical research methods to verify a past life regression as reported in the book "Journey of Souls" by Dr. Michael Newton.

Case: In Chapter Five of Newton's book, just prior to Case 13, we find the following:

[T]his subject had experienced a recent series of male lives, culminating with a short life as a prosecuting attorney called Ross Feldon in the state of Oklahoma during the 1880s. As Ross, my client had committed suicide at age thirty-three in a hotel room by shooting himself in the head. Ross was in despair over the direction his life had taken as a courtroom prosecutor.

While these details were vague, I knew by my eleven years worth of experience in genealogy research that if this person did indeed exist, documentary proof would likely be found of them, their professional life, or their death.

CONCLUSION: After a reasonably exhaustive search of a rather robust selection of primary resources, no person resembling Ross Feldon was found. In my opinion, either this person never existed, or there are substantial details about the individual (name, location, time frame) that are incorrect.

In my experience, it can be very hard to find an individual of which you know very little, but the amount of information given in this past life regression should have been enough to locate this man if he ever existed. While it is true that he lived on the far western frontier at the time, his supposed work as a prosecuting attorney would have made him a very important person in the small-town social and professional scenes in and around the Indian Territory.

The most damning lack of evidence, therefore, is the absence of any newspaper articles detailing the suicide of this man. The suicide of a prosecuting attorney would be tantalizing news even today, and more so back in the 1880s/1890s. Even without the suicide, as a prosecutor, he would have been a notable figure in a part of the country that had become notorious in the public consciousness for its lawlessness and crime. I would expect a story like this to have been carried widely across the local area, and even to be carried nationally, particularly as agitation to open the Oklahoma-areas of the Indian Territory to white settlement was intense, and the area was a "hot topic" in newspapers of the day.
356 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
Çok etkilendim. Vücudum kabuk gibi geldi birden. Heyecanım hep üst düzey oldu. Reenkarnasyon olayı daha da netleşti bilgi olarak. %51 hala eski benim. Şu soruya cevap bulamadım. Deneklerin önceki hayatlarını gerçek hayatta araştırmış mı? Söylenen öyle biri yaşamış mı? Ölünce mutlu karşılanacağım fikri çok rahatlatıcı. Okumaya değer.
Kitabı bir arkadaşım tavsiye etmişti. Bilgeliğin kitabı gibi düşünerek , bir heyecanla okumaya başladım. Ama yarıda bıraktım, devam edemeyeceğim .Pskilog olan yazarımız denekleri hipnotize ederek anne karnına, oradan da geçmiş hayatlarına ve ruhlar alemine götürerek bize ruhlar alemini anlatıyor. Ana sınıfındaki öğrencileri öğretmenlerin karşıladığı gibi ruhları rehberler karşılıyor , grup grup olup çalışmalar yapıyorlar ( o da anasınıfı etkinlikleri sanki ) kimi ruh ölünce hemen bedeninden uzaklaşıyor kimi karısını bırakmak istemiyor falan :)) Yav bu ne Allaşkına . Arabesk film gibi . Daha fazla okumaya dayanamayacağım. Anlatılanların hiçbir bilimsel dayanağı yok. Bence objektif de değil. Çünkü tek gözlemci yazarın kendisi. Anlatılanlar , benim gibi mühendislik bakış açısı ile bakan biri için fasa fiso ve saçmalık gelecektir. Mesih olduğunu iddia eden Hasan Mezarcı ile benim gözümde bir farkı da yok yazarın. Şöyle ki : her ikisi de kendine inanıyor ama ben onların anlattıklarına inanmıyorum. Sinir oldum ya. İnsan aklıyla dalga geçer gibi bi sürü şey anlatmış. Yarım günüm boşa geçti :)
490 syf.
·16 günde·Beğendi·9/10
Dr. Michael Newton bir doktor ve lisanslı Hipnoterapist. Spirituel konuları okur-araştırırken mutlaka yazarların geçmişlerine ve/veya kimlerin öğrencileri olduklarına, hangi eğitimleri aldıklarına bakmak olmazsa olmazlardandır. Olayları doğru analiz edebilmek ve 3 boyutlu dünyamıza soyut olan bu evren ile ilgili bilinçli yaklaşımlar yapabilmek oldukça sağlam teorik ve pratik bilgi gerektirir. Bu bağlamda Dr. Michael Newton tam not alabilecek bir bilim insanıdır. Pozitif Bilimden bir insanın Ruhsal dünya üzerine bir kitap yazması da elbetteki çok değerli olacaktır ve ders kitabı niteliği taşıyacaktır. Modern Hipnoz ve kendine özgü hipnoz yöntemleri ile danışanlarını doğum öncesi(bedenlenme öncesi) hayat ile bir önceki hayatından ölüm sonrası (ruhun bedenden ayrılma sonrası) kısıma götürerek -hayatlar arası hayat- deneyimlerini bizlerle bilimsel metot ve araştırmaları ile sunmaktadır. Bizlere ara alem de diyebileceğimiz (nereden baktığımıza göre değişir) öteki alem boyutundan önemli bilgiler vermektedir, daha doğru Sayın Newton sadece bir aracıdır kitapta geçen 67 vaka bunları bize söylemektedir. Birçok danışanıma önerdiğim, ruhsal konuların ders kitabı olan bu değerli eser konuya ilgisi olanlar için mutlaka okunmalıdır.
356 syf.
·9/10
Kitap yaşama dair tüm görüşlerimi alt üst etti. Vakalar kendi içinde tutarlı. Her insanın okuması gerek. Doğru mudur yazılanlar? Yaşam içinde göreceğim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Michael Newton
Unvan:
Amerikalı Hipnoterapist, Psikolog, Yazar
Doğum:
California, ABD, 9 Aralık 1931
Amerikalı psikolog ve hipnoterapist Dr. Michael Newton "Hayatlar Arası Hayat" adını verdiği terapi çalışmasını 30 yılı aşkın bir süre boyunca yaparak binlerce insanın en derin ruhsal anılarına ulaşmasına önayak oldu. Ruhsal Regresyon olarak da adlandırılan bu terapi çalışmasının eğitimini Amerika'daki Ravenheartcenter'da Linda Backman'la tamamladı.

Yazar istatistikleri

  • 21 okur beğendi.
  • 110 okur okudu.
  • 15 okur okuyor.
  • 207 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.