Murat Bardakçı

Enver yazarı
Yazar
8.2/10
675 Kişi
3.003
Okunma
564
Beğeni
18bin
Görüntülenme

Hakkında

Murat Gökhan Bardakçı, 1955 yılında İstanbul'da doğdu, ekonomi öğrenimi gördü. Musikiye Dr. Selahattin Tanur'la tanbur ve eser meşkederek başlayan Murat Bardakçı, Tanur'dan "icazet" aldı, Ekrem Karadeniz'le teori, teori tarihi ve ses sistemi üzerine çalıştı, Fahire Fersan ve Vecdi Seyhun'dan yararlandı, ilgi alanını daha sonra musiki tarihine yöneltti. Abdülbaki Gölpınarlı'dan şarkiyat kaynakları ve metodolojisi alanlarında büyük ölçüde faydalandı, bu arada Türk ve İslam Müziği'nin tarihiyle ilgili kitap, belge, fotoğraf, film ve ses kaydı gibi arşiv malzemesi topladı, geniş bir nota kolleksiyonu oluşturdu. 
Unvan:
Özellikle Tarih Alanında Uzmanlaşmış Türk Gazeteci, Yazar ve Televizyon Programcısı
Doğum:
Şişli, İstanbul, Türkiye, 25 Aralık 1955

Okurlar

564 okur beğendi.
3.003 okur okudu.
161 okur okuyor.
2.936 okur okuyacak.
88 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
Abdülmecid zamanında sarayın 3 milyon tutan borcu maliyeye devredilince maliyeyi bile batıracak gibi oldu. Maaşlar zamanında verilemedi, mecidiye altını 160 kuruşa çıktı, iflaslar başladı. Saray masrafları için tüccar ve sarraflardan yüzde 45 faiz ile borç bile alındı. Her yer huzursuzdu ve halkın gözünde huzursuzlukların tek bir sebebi vardı: Gâvurlar...
Sayfa 25 - İnkılap Yayınevi
Ne
Lâtife Hanım ile beraber Konya'yı ziyaret eden Mustafa Kemal Paşa, bir öğle yemeğinden sonra Fahrettin Paşa ile istasyondaki Bağdat Oteli'ne gitmiştir; orada arkadaşları ile sohbet etmekte, hükümetin değişeceği söylentilerini değerlendirmektedir: "..Birden kapı açıldı, içeri Lâtife Hanım girmez mi?.. Herkes şaşırdı, Latife Hanım da Atatürk'e "Kemal, buraya geldiğini haber aldim. Evde çay hazırlatmıştım. Seni almaya geldim..." tarzında hitap edince donakaldık.
Sayfa 15 - "Kılıç Ali hatıralarını anlatıyor Milliyet, 3 ve 8 Aralık 1951Kitabı okudu
Reklam
Reklam